Przerywa kopci i pali..

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Przerywa kopci i pali..

Post autor: TomSven » pn gru 27, 2010 15:35

Pech chciał że właśnie wróciłem z garażu i już wszystko pochowałem.Na gaźniku piszę mi tylko Pierburg 2E.

Wyczytałem w internecie która śruba jest odpowiedzialna za szczelinę przepustnicy(Od przodu gaźnika na imbus).Kręciłem ją w obie strony lecz zmiany były nie zauważalne.Dopiero gdy odpaliłem silnik kręcenie było widoczne.Trochę pokręciłem,przy okazji również zwiększyłem trochę obroty na regulacji i teraz wydaje się ok.Jak znajdę czas to muszę się nim przejechać jak jest zimny żeby mieć pewność.Chciałem się zapytać które śruby są odpowiedzialne za powietrze/mieszankę żeby wzbogacić lub zubożyć mieszankę? Jak tylko będę go rozbierał i wykombinuję coś z aparatem to porobię zdjęcia.


EDIT: Trochę pomogło jednak dalej nie jest ok.



TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Przerywa kopci i pali..

Post autor: TomSven » pt gru 31, 2010 00:10

Więc tak...

Wymieniłem resztę świec na nowe(były strasznie zakopcone).Dzisiaj jak byłem w pracy stał na mrozie 8h i odpalił super,praktycznie nie przerywał (o gaśnięciu nie było mowy) i jeździe też widać różnicę.Oczywiście jeszcze muszę go dobrze sprawdzić ale myślę że będzie ok.Wcześniej wymieniłem filtr powietrza (profilaktycznie) oraz bawiłem się tą kopułką po lewej stronie (nic nie dało).Muszę jeszcze wymienić olej na nowy i filtr oleju,ponieważ jest jakiś rzadki (tak jakby się tam benzyna dostawała) i dawno nie był wymieniany.Mam jeszcze pytanie który to jest czujnik ciśnienia oleju (Brzęczyk :x ) i gdzie się znajduję.Z góry dziękuję za pomoc.


EDIT: Jeszcze jakby ktoś mi powiedział ile oleju wchodzi do mojego typu silnika (Przypuszczam że ok 3,5l).



TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Przerywa kopci i pali..

Post autor: TomSven » ndz sty 02, 2011 00:42

Widzę że pomocy brak ;) Dalej mam problemy z aparatem,ale znalazłem zdjęcie mojego nietypowego gaźnika w internecie :

Obrazek



TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Przerywa kopci i pali..

Post autor: TomSven » pn sty 03, 2011 20:43

Teraz jest dużo lepiej jednak jak wrzucę bieg to na jedynce i wstecznym przerywa,potem idzie super.Moim zdaniem za późno włącza mi się ssanie tylko nie wiem jak je wyregulować (bawiłem się tą regulacją na trzech śrubach po lewej).Po za tym jak otworzę przepustnicę jest dużo lepiej.Nikt nie wiem jak się reguluję skład mieszanki oraz ssanie w tym gaźniku? Proszę o pomoc...



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Przerywa kopci i pali..

Post autor: majekMK2 » wt sty 04, 2011 08:08

zapytam znajomego bo jak dobrze wiem wlasnie taki gaznik ostatnio regulował


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Przerywa kopci i pali..

Post autor: TomSven » pt sty 14, 2011 23:54

Po wymianie świec i tych wszystkich regulacjach jest lepiej jednak to jeszcze nie to.Podejrzewam ten siłownik Pull-down jednak nie wiem gdzie on jest i jak go sprawdzić.Regulacja szczeliny przepustnicy jest z przodu po lewej? Bo czytałem tutaj forum że gdzieś z tyłu jest...Proszę o pomoc.



TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Przerywa kopci i pali..

Post autor: TomSven » ndz sty 16, 2011 17:52

Nikt nie wie?



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Przerywa kopci i pali..

Post autor: majekMK2 » ndz sty 16, 2011 19:13

ciężko tak powiedzieć więcej na odległość cos jest nie tak do konca z tym gaznikiem a pytałes tamtego znajomego co regeneruje gazniki???


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Przerywa kopci i pali..

Post autor: Pawel_Mk2 » śr mar 02, 2011 19:02

witam nie wiedziałem gdzie uderzyć z tym pytaniem,niech będzie tutaj...
co sie reguluje srubkami zaznaczonymi na zdjeciu nr 1 i nr 2 ??
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości