1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sie 07, 2010 16:37
Lokalizacja: PCT

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: bartix » ndz gru 19, 2010 12:58

Moim zdaniem to winę może mieć czujnik temperatury, który może podawać złe właściwości i auto ciągle chodzi na ssaniu, żeby nie zgasło bo czujnik podaje ciągle niską temp. silnika.
A ty masz elektroniczne ssanie???
Ale mogę się mylić :grin: może niech się wypowiedzą Ci co się znają :D



pawel007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 15, 2010 23:09

Re: 1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: pawel007 » ndz gru 19, 2010 16:46

wymienie czujnik i termostat i zobaczymy ale to po swietach a ssanie jest auaomatyczne :smoke:



bartix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sie 07, 2010 16:37
Lokalizacja: PCT

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: bartix » ndz gru 19, 2010 17:57

To najlepiej od razu czujnik temperatury i od ssania wymień... Pewniejsze będzie :bigok:



ORIENT CRYSTAL RED
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 10:40

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: ORIENT CRYSTAL RED » ndz gru 26, 2010 11:20

Witam wszystkich userów :) Problem z moim Golfem 2 (1988r) 1.8 benz.+LPG [62,00KW] polega na tym, że: po przestanej nocce na podwórku, auto próbuję odpalić na benzynie i muszę trzymać nogę na pedale gazu, bo w przeciwnym wypadku auto schodzi samoczynnie z obrotów i gaśnie; w momencie takiego odpalania słychać charakterystyczną serię wahań w spalaniu mieszanki . Jeśli już silnik dostanie trochę temperatury, chodzi normalnie (zarówno na LPG jak i na benzynie) ostatnio sprawdzałem elektrozawory od benzyny i LPG (i przy okazji była regulowana instalacja LPG pod kątem wolnych obrotów i jest ok.) Pomimo tego auto nadal nie chodzi na benzynie tak jak powinno. Dzisiaj jeszcze zerknę na palec rozdzielacza i
na kopułkę w poszukiwaniu jakichś przebić, ale nie wydaje mi się, żeby to było bezpośrednią przyczyną usterki. PROSZĘ O POMOC !!! :(



Awatar użytkownika
red87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 18:43
Lokalizacja: polska cerekiew
Kontakt:

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: red87 » pn gru 27, 2010 02:29

ORIENT CRYSTAL RED, kolego jak dobrze wiem to chyba masz czujnik do wymiany na kruccu chyba kolor czerwony odpowiedni za wlaczenie grzalki w kolektorze dolotowym. Tak mial moj brat 1.8 rp zapalal ale zaraz gasl i on mial ten czujnik wymieniony okazalo sie ze grzalka popsuta...


Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2924545#2924545 Zapraszam

pmagfikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 12:33

Re: 1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: pmagfikk » pn gru 27, 2010 16:31

Witam.Mam Golfa II 1.6 51kW i 2 dni temu gdy chciałem odpalic auto to po paru sekundach mi zgasł i juz niechciał zapalic.Na nastepny dzien spróbowałem znów i było to samo,zapalił na pare sekund i zgasł i niechciał znów zapalic.Dziś spróbowałem przy odpaleniu wciskać gaz i o dziwo załapał i juz potem ciagle zapalał.Wiecie jaki był tego powod i czy może sie to powtórzyc?



pawel007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 15, 2010 23:09

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: pawel007 » wt gru 28, 2010 14:57

miałem kłopot z niska temp silnika podczas jazdy bo silnik słabo się narzewał a jak sie nagrzal to nie trzymał temp wiec spadała właczajac ssanie automat. wymieniłem plyn chlodniczy i termostat i wszystkie ww usterki znikły :lol: :pub: hura !!! okazało sie że w termostacie nie bylo gumy - grubszej uszczelki . , która była w nowym mysle ze to był powod amkonkretnie to :lol: ta uszczelka jest-ma byc w srotku a :o jeszcze jest druga uszczelka durza teraz tylko musze :P sprawdzic dlaczego pali ale nietrzyma obrotów i gasnie zima musze trzymac 2-4 min gaz aby ssanie autom. załapało no i durzo pali :cool: :P :lol:



pawel007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 15, 2010 23:09

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: pawel007 » wt gru 28, 2010 15:02

przy odpalaniu zawsze naciskam lekko gaz i mam wcisniete sprzegło mi to pomaga odpalac :otepienie: tylko te ssanie słabo łapie :P



bartix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob sie 07, 2010 16:37
Lokalizacja: PCT

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: bartix » wt gru 28, 2010 19:54

pawel007, a wymieniłeś ten czujnik od ssania???



ORIENT CRYSTAL RED
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 10:40

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: ORIENT CRYSTAL RED » śr gru 29, 2010 01:23

wszystko pięknie i ładnie...kłopoty się mnożą jeden za drugim; wczoraj przepalaliśmy na warsztacie mojego MK2 na benzynie, po odpaleniu wyrzucał z wydechu czarne spaliny i nierówno pracował (nadal :otepienie: ). Okazuje się, że pracuje na trzy gary a nie na cztery (co gorsza na gazie jest tak samo). Jutro rano będziemy musieli sprawdzić , czy uszczelki przy gaźniku nie są walnięte i czy nie łapie lewego powietrza. Oprócz tego świece( bo okazuje się, że każda jest z innej parafii !!! ). Najgorszy moment wczorajszego wieczoru, to moment, gdzie po prawie 5 minutach pracy silnika na benzynie, silnik w czasie około 10 sekund zszedł z około 2.400 RPM do zera po czym nie szło go odpalić. Wymieniliśmy 2 świece i ożył na nowo, ale...na wspomnianych trzech garach i nadal kłęby czarnych spalin ( na domiar złego muszę dokupić olej, bo kontrolka mrugała wczoraj na mnie złowieszczo już 2 razy, a jest to wnerwiające). W najgorszym układzie czeka mnie demontaż tego silnika i montaż innej jednostki (ale to już zupełna ostateczność, bo ten ma kompresję niczego sobie, tylko trzeba będzie znaleźć powód spalania oleju). CZY KTOŚ MIAŁ TAK SAMO i JAKI BYŁ POWÓD w/w. USTERKI ? ( jakieś dalsze sugestie co do możliwości usunięcia tego kłopotu, proszę...). :(



ORIENT CRYSTAL RED
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 10:40

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: ORIENT CRYSTAL RED » śr gru 29, 2010 21:49

Tak więc dzisiaj był dzień sądu dla spracowanego oryginalnego Pierburga 2E w moim MK2 :hmm: Od samego rana, w spartańskich warunkach, wyczyściliśmy świece z osadu, posprawdzaliśmy przewody wysokiego napięcia i odpaliliśmy Golfinkę na benzynie (oczywiście nadal kłęby czarnego dymu). Postanowiliśmy wymienić olej, który był mocno rozrzedzony, filtr oleju też poszedł w kosz po czym ponowna próba odpalenia na benzynie zakończona czarnymi chmurami tak jak poprzednio. Idąc za ciosem rozebraliśmy gaźnik (na podwórku, bo na kanale w garażu stał Pasek z rozebraną skrzynią do wymiany tarczy :) ) i po jego wyczyszczeniu i sprawdzeniu, pod kątem tego, czy pływak nie jest dziurawy, zaczęliśmy go składać do kupy i wówczas na wskutek niskiej temperatury i wiekowego plastiku pływaka, pękło ramię tegoż, co zmusiło nas do wymiany całego gaźnika, a dzieki Bogu na podwórku stał Garbus z takim samym gaźnikiem jak u mnie, tyle, że "prawie nowy". Po podłączeniu okablowania, wężyków i poskręcaniu wszystkiego do kupy, ponownie odpaliliśmy Golfika i ..... niespodzianka !!! Golf nareszcie zaczął poprawnie pracować na benzynie i gazie :) Tak wiec po długich i cięzkich wszystko jest O.K. :okej: Teraz jeszcze drobne poprawki podłogi i elektryki, ale to już inna bajka. Póki co pragnę podziekować wszystkim forumowiczom główkującym nad bolączką mojej machiny :) Jeszcze raz dziekuję i na tym kończę moje wywody w tym topic'u . :D



pawel007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 15, 2010 23:09

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: pawel007 » czw gru 30, 2010 00:24

czy ktoś wie co jest przyczyna utrzymywania sie wysokich obrotów ok 2000 gdy silnik jest nagrzany i ssanie powinno sie wylaczyc jak zawsze dzis sie nie wyłaczyło dlaczego? regulowałem obroty pomoglo tylko na chwile czyzby czujnik ssania poszedł?????? :shock:



Awatar użytkownika
ziemniak216
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 28, 2010 20:12

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: ziemniak216 » czw gru 30, 2010 14:12

witam wszystkich
mam VW golfa 2 z silnikiem 1,6 B-G
mam problem ze swoim VW a mianowicie na benzynie ciężko pali a jak odpali to trzeba go trzymać na obrotach żeby nie zgasł
podczas jazdy gdy przełączę z gazu na benzynę jest wszystko ok, ale jak dojadę do skrzyżowania to straci obroty po wciśnięciu sprzęgła i gaśnie
bardzo proszę o rade co trzeba zrobić
z góry dziękuje:)



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

1.8 RP. Odpala ale nie trzyma obrotów i gaśnie

Post autor: krxychu » czw gru 30, 2010 15:45

ziemniak216 pisze:dojadę do skrzyżowania to straci obroty po wciśnięciu sprzęgła i gaśnie
W takich sytuacjach najczesciej winowajcą jest silniczek krokowy który nie trzyma wolnych obrotów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości