golf 2 1.8problem z odpalaniem na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

toldi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 09, 2010 17:26

golf 2 1.8problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: toldi123 » czw gru 09, 2010 19:08

witam :) mam problem w golfiku z odpalaniem na zimnym silniku musze go zakrecic z 8- 10 razy zanim zlapie przy poczatkowych kreceniach wejdzie na obroty pochodzi 2 s i gasnie. przy cieplym silniku odpala na dotyk. drugi problem taki ze na paliwie jest strasznie slaby ledwo co ciagne. macie jakies pomysly??? chodzi o golf 2 rok 1988 silnik 1.8 98 koni z mechanicznym wtryskiem. benzyna +lpg



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

golf 2 1.8problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: kurczepieczone » pt gru 10, 2010 11:56

Ja miałem podobny problem w PF'ie, z elektronicznym wtryskiem. Podawało zbyt bogatą mieszankę i na zimnym silniku zalewało świece. Spróbuj odpalić zimne auto z trochę wciśniętym pedałem gazu i przegazuj zaraz po odpaleniu przez kilka sekund. U mnie to skutkowało. A przyczyna po części tkwiła w nieszczelnym regulatorze ciśnienia. Po wymianie puszki było znacznie lepiej, ale też zdarzało się, że go zalało. Wydaje mi się, że drugą przyczyną takich objawów był mikser od gazu. Zwężony dolot mógł przekłamywać przepływkę.



toldi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 09, 2010 17:26

golf 2 1.8problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: toldi123 » pt gru 10, 2010 16:25

jak go odpale i przegazuje od razu to wejdzie na obroty pochodzi 2 s i zgasnie a czasami to nawet sie przegazowac nie daje na zimnym. jak sie zagrzeje z 5 minut to na gazie nie ma zadnego problemu gorzej z paliwem bo slabo ciagnie tak jakby stracil na mocy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 2 1.8problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: Paweł Marek » pt gru 10, 2010 22:13

toldi123, jeśli już dużo pojździłeś na LPG tym autem a nie masz specjalnego zabezpieczenia na rozdzielacz paliwa żeby nie chodził na sucho bez benzyny to już się zatarł


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

toldi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 09, 2010 17:26

golf 2 1.8problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: toldi123 » sob gru 11, 2010 18:52

szczerze mowiac to jestem zielony w temacie mechaniki. ale nie wiem gdyby sie zatarl to by chyba wogole nie dal rady jezdzic??? a on tylko przerywa na paliwie tak jakby za malo dostawal i jest problem z tym odpalaniem. ale dzis tak sobie pomyslalem sobie ze jak bylem ostatnio u gazownika na ustawianiu to mowil ze mam za duze wytwarzanie CO2. i ustawial to zeby to zmniejszyc na gazie ustawil to dobrze bo smiga i paliwo tez ustawial i moze to jego wina ze ustawil tylko dobre wytwarzanie CO2 i byc moze dostaje za mala dawke paliwa i dlatego przerywa i wciskanie pedalu gazu jest nieproporcjonalne do osiaganej mocy. przed ustawianiem tego problemu nie bylo bral fakt faktem ponad 10 paliwa na setke ale nie bylo problemu z odpaleniem i z jazda. musze skoczyc do jakiego mechanika zeby mi podniosl dawke paliwa moze to cos da. co o tym sadzicie???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości