golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Damian3942 » wt wrz 28, 2010 22:49

nie żebym krakał ale ja to wymieniałem razem z aparatem zapłonowym i nic nie pomogło radził bym ci sprawdzić jakoś od kogoś albo na szrot jechać i przy nich sprawdzić na kilku używkach nawet... tyle że u mnie stało sie tak po założeniu LPG.. wcześniej nie miałem najmniejszych problemów z nim nawet odma nie zamarzała nigyu a po założeniu zamarza (wymieniałem czyściłem i też zamarza)


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
..::wilu::..
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 27, 2007 00:20
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: ..::wilu::.. » czw wrz 30, 2010 19:20

smolisty po pierwsze masz źle podpiętą odmę (albo całkiem ominiętą tego dobrze nie widać na zdjęciu) po drugie taką usterkę, bynajmniej ja usunołem w ten sposób przeczyściłem przepustnice i wyczyściłem odmę oraz węże i problem znikł. :smoke:

P.S. możesz jeszcze pobawić się tą śrubką w przepustnicy (a z tym spalaniem to ma dość dużo wspólnego czujnik temperatury właśnie ten niebieski)

:okej:



Awatar użytkownika
..::wilu::..
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 27, 2007 00:20
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: ..::wilu::.. » czw wrz 30, 2010 19:26

smolisty ja za przyśpieszacz dałem coś około 50zl. Kupiłem u znajomego w sklepie cena hurtowa. :cool:

Jeżeli przyśpieszacz nie ma oporów jak próbujesz dmuchać lub ciągnąć powietrze to jest do wymiany na BANK. :bajer:



smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » czw wrz 30, 2010 21:18

wilu, nie ma oporów. Pytałem w autocrafcie, gościu powiedział, że żadna hurtownia, u których zamawiają części, nie posiada takiego przyśpieszacza. Pytałem w trzech szrotach w okolicy - nie mają takich samochodów.

Jeśli chodzi o odmę, to co tutaj jest nie tak? Wg mnie jest ok. Przepustnicę, odmę, węże, przepływomierz czyściłem.

Niebieski czujnik temperatury wymieniłem niedawno, zmian nie widzę. Odpięta sonda lambda. 8 litrów spali.

Widzę, że też jesteś z podkarpacia. Skąd dokładnie? Mógłbyś załatwić mi taki przyśpieszacz? Dzięki za zainteresowanie tematem.


golf II 1.3 NZ :*

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 30, 2010 21:32

http://www.serwispomp.gensys.pl/sterowniki.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
..::wilu::..
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 27, 2007 00:20
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: ..::wilu::.. » czw wrz 30, 2010 21:37

smolisty Jestem z kolbuszowej :bajer: taki przyspieszacz mam w garażu, leży na regale.



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: p8pepe » sob paź 02, 2010 00:09

Koledzy sprawdźcie też regulator temperatury powietrza dolotowego w obudowie przepustnicy (dochodzą do niego dwa wężyki podciśnieniowe). Objawy tak jak pisał kolega wcześniej, przygasanie na zimnym i falowanie na jałowym.
Okazało się, że cała instalacja podciśnienia sama w sobie jest szczelna, ale uszkodzony jest ów regulator i zasysa powietrze z nad przepustnicy do układu podciśnienia... Sprawny regulator nie przepuszcza powietrza z układu podciśnienia, gdy jest ono wystarczająco ciepłe, natomiast gdy jest za zimne, otwiera kanalik podciśnieniowy, klapa w obudowie filtra powietrza zmienia położenia i silnik zasysa gorące powietrze od kolektora wydechowego.



smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » pn paź 18, 2010 20:32

Słuchajcie, dmuchając w przewód, co biegnie od przepustnicy do przyspieszacza aparatu zapłonowego, powietrze leci bez końca. Natomiast dmuchając w drugą stronę, w ogóle nie chce lecieć. Wyjąłem przepustnicę, wyczyściłem ją, ale tego odetkać nie mogę. Jak to zrobić? Liczę na rady. Pozdrawiam


golf II 1.3 NZ :*

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Paweł Marek » pn paź 18, 2010 20:46

założony na przyśpieszacz? To membrana strzeliła. A po drugiej stronie jest prawdopodobnie mikra zwężka co mogło cię zmylić, a jeśli faktycznie zatkana to trzeba odetkać, nie rozkalibrować, jakimś włosiem, miedzianym drutem itp


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Yoszi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt paź 23, 2009 22:34
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Yoszi » pn paź 18, 2010 21:11

Kolego poszukaj dobrze na forum , ja dostałem cały aparat zapłonowy z tym przyśpieszaczem za 15zł .
Autko po wymianie tego własnie oto badziewia śmiga aż miło . Wszystkie problemy ustały :)


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images35.fotosik.pl/84/fded55edb732fb53.png[/img][/url]

MK2 !

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » pn paź 18, 2010 22:08

Że membrana jest pęknięta to się domyśliłem. Ale nie w tym rzecz. Mogę spokojnie odpiąć ten wężyk co do niej idzie od przepustnicy i silnik chodzi tak samo. Przytkana jest przepustnica w miejscu, gdzie dochodzi ten wężyk. Próbowałem to przepchać, przedmuchać i nic. Otwór jest bardzo mały i nie jest to proste. Ma ktoś jakiś pomysł?

Yoszi, w trzech szrotach w okolicy nie mają golfów 2 1.3...


golf II 1.3 NZ :*

Awatar użytkownika
Yoszi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt paź 23, 2009 22:34
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Yoszi » wt paź 19, 2010 14:03

wiem , u mnie niestety też nie mają .
Kolego to że chodzi tak samo z odpiętym przewodzikiem to standard . U mnie chodził bez zmian czy był on poczepiony czy nie .
Postaraj sie przepustnice może dorwać używaną , bo może ktoś to poxipolem zatkał . ( bo tak kazał np majster na wsi ? )


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images35.fotosik.pl/84/fded55edb732fb53.png[/img][/url]

MK2 !

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » wt paź 19, 2010 14:42

tak też może być. Tylko, że z przepustnicą tak, jak z przyspieszaczem - nie ma ich heh. Będę szukał i nie omieszkam informować. Pozdro :bajer:


golf II 1.3 NZ :*

Awatar użytkownika
Yoszi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt paź 23, 2009 22:34
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Yoszi » wt paź 19, 2010 14:58

Jeżeli u mnie sie pojawi takowa 2-jka to też Ci napisze konkretnie co i jak i za ile .

Puki co sprawdz tą przepustnice , warto ją rozebrać i sprawdzić . Kompresorem może przedmuchać ?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images35.fotosik.pl/84/fded55edb732fb53.png[/img][/url]

MK2 !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości