Znikające paliwo MKII

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bwosqad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 05, 2010 01:57
Lokalizacja: Olsztyn (BARCZEWO)
Kontakt:

Znikające paliwo MKII

Post autor: bwosqad » ndz paź 17, 2010 20:46

Witam kolegów forumowiczów :) otóz mam taki problem ze gdzies chyba mi znika paliwo ? :( nie wiem jakim cudem a chodzi o to ze tankuje benzyne tylko do odpalania powiedzmy za 50 zł odpale go kilka razy dosłownie moze 5-6 i zauwazam ze filterek paliwa jest pusty tak jakby paliwo wsiąkałeo gdzies nie wiem czy sie spala czy wycieka ale chyba nie wycieka moim zdaniem.Teraz przez całe lato jezdziłęm na gazie jak i odpalałem na gazie a paliwo i tak wsiąkło :)( Dodam ze mam MKII z silnikiem MH 1.3 na gaz pozdrawiam. Jaka moze byc przyczyna???



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Znikające paliwo MKII

Post autor: fifel » ndz paź 17, 2010 21:38

Sprawdz czy nie ma przyslowiowej "dziury w baku" :helm:
A tak bardziej realnie - sprawdz przewody paliwowe od baku czy gdzies nie ciekna... byc moze w miejscu gdzie przewody sa gumowe - guma sparciala juz i benzyny ubywa...


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Znikające paliwo MKII

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 17, 2010 22:28

bwosqad, brak benzyny rozpoznajesz po pustym filterku czy pustym baku, bo jedno z drugim niewiele ma wspólnego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Znikające paliwo MKII

Post autor: fifel » pn paź 18, 2010 09:59

bwosqad pisze:Teraz przez całe lato jezdziłęm na gazie jak i odpalałem na gazie a paliwo i tak wsiąkło :)
Ja zalozylem ze jednak w baku pusto ale Paweł Marek slusznie zauwazyl... masz pusto w baku czy w filterku?? bo z filterka moze odparowac/cofnac sie beznzyna ale to nie znaczy ze znika (szczegolnie jesli nie jezdzisz na benzynie tylko na LPG) wiec uscislij troche wypowiedz ;)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

bwosqad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 05, 2010 01:57
Lokalizacja: Olsztyn (BARCZEWO)
Kontakt:

Znikające paliwo MKII

Post autor: bwosqad » pn paź 18, 2010 17:01

nie no koledzy tak napisałem ale miałem na mysli bak :) to znaczy jak sie domyslam zeby sprawdzic trza zalac benzyne odpalic na benzynie i na zapalonym silniku lookac czy gdzies nie cieknie??



Awatar użytkownika
lukasz_1991r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 08, 2010 16:04

Znikające paliwo MKII

Post autor: lukasz_1991r » pn paź 18, 2010 20:34

Witam!!!!
Miałem to samo. paliwo znikało chodź na nim nie jeździłem:P przyczyną było nie pamiętam dokładnie nazwy tej części ale jakaś cewka chyba, czy przepływomierz:P po prostu golfik pali Ci i benzynę i gaz. Tak przynajmniej u mnie było. Pozdrawiam!! Obrazek



bwosqad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 05, 2010 01:57
Lokalizacja: Olsztyn (BARCZEWO)
Kontakt:

Znikające paliwo MKII

Post autor: bwosqad » wt paź 19, 2010 21:17

lukasz_1991r, no i własnie mam to samo bo mi sie zdaje ze tez mi pali i benzyne i gaz :/ jak kolego przypomnisz sobie co to było daj znac sprawdzimy :)



Awatar użytkownika
lukasz_1991r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 08, 2010 16:04

Znikające paliwo MKII

Post autor: lukasz_1991r » wt paź 19, 2010 21:46

a mam takie pytanko jeszcze jeśli masz autko na wysokich obrotach dusi Ci go?? Krztusi się?? U mnie padł przepływomierz. Wchodzą do niego dwa kabelki + i - i wychodzą do takiej cewki w której znajduje się filterek. Jeśli dobrze pamiętam znajduje sie tam jeszcze takie pokrętełko. Jeśli już to znajdziesz wypnij wężyk za przepływomierzem i włóż ten werzyk do butelki jakiejś i zostaw bo maską:P Gdy będziesz jeździł ale tylko na gazie (nie jeździj ani nie odpalaj na benzynie) w butelce będzie gromadziła się benzyna. Jesli nie to przepływomierz jest ok i musisz szukać innej przyczyny. Trochę tu namieszałem ale nie umiem tego lepiej wytłumaczyć:D pozdro.



bwosqad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 05, 2010 01:57
Lokalizacja: Olsztyn (BARCZEWO)
Kontakt:

Znikające paliwo MKII

Post autor: bwosqad » pt paź 22, 2010 18:24

Witam spoko kolego napisałes :) zobacze co i jak pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Znikające paliwo MKII

Post autor: lukasfenix » pt paź 22, 2010 19:52

lukasz_1991r pisze:U mnie padł przepływomierz. Wchodzą do niego dwa kabelki + i - i wychodzą do takiej cewki w której znajduje się filterek. Jeśli dobrze pamiętam znajduje sie tam jeszcze takie pokrętełko. Jeśli już to znajdziesz wypnij wężyk za przepływomierzem
Silnik MH nie ma przepływomierza więc odpada.
lukasz_1991r pisze:przyczyną było nie pamiętam dokładnie nazwy tej części ale jakaś cewka chyba, czy przepływomierz:P po prostu golfik pali Ci i benzynę i gaz.
Prawdopodobnie Kolega ma na myśli elektrozawór benzyny, który zatrzymuje jej dopływ gdy jeździsz na gazie. Jak jest uszkodzony to lekko puszcza paliwo. Jak by puszczał dużo, to auto by nie paliło- nigdy nie zadziała na dwóch paliwach. :bajer:



bwosqad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 05, 2010 01:57
Lokalizacja: Olsztyn (BARCZEWO)
Kontakt:

Znikające paliwo MKII

Post autor: bwosqad » pn paź 25, 2010 21:43

lukasfenix, kolego wiec co jest do wymiany jesli nie mam przepływomeirza ?? i jaki jest tego koszt jesli kojazysz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości