mk2 tlumik pomocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Filaraki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 27, 2006 11:28
Lokalizacja: Chojnów

mk2 tlumik pomocy

Post autor: Filaraki » sob wrz 25, 2010 13:10

Witam, przeszukalem troszeczke forum ale nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. Dodam, ze interesuje mnie praktyka a nie teoria. Kupilem mk2 1.8, ktory posiadal "sportowy wydech" jako ze wyroslem juz z buczacych wydechow postanowilem wymienic na zamiennik ori gti dwururka http://moto.allegro.pl/tlumik-koncowy-v ... 43470.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tlumik przyszedl, zadowolony pojechalem na warsztat. Po polowie dnia walczenia poniewaz zamiennik byl krzywy i wychodzil na srodku zderzaka nadszedl oczekiwany moment odpalenia auta i ..... TRAGEDIA TRAGEDIA TRAGEDIA ten zamiennik to szajs w aucie jest jeszcze glosniej, po prejechaniu 60km mialem bolesci glowy. Prosze doradzcie mi jaki tlumik zalozyc badz tlumiki zeby bylo cicho jak w zwyklym 1.8, najlepiej z koncowka jak w gti.
Z gory dzieki i pozdrawiam



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: mk2 tlumik pomocy

Post autor: p8pepe » sob wrz 25, 2010 14:31

Przecież oprócz tłumika końcowego musisz wstawić jeszcze środkowy, a jeśli nie masz katalizatora to przydałby się tłumik wstępny. Jeśli masz ETKĘ to zobacz sobie jak powinien wyglądać twój wydech. Jeśli nie to podaj rocznik i model silnika, to zrobię screenshot'a dla ciebie.

Co do samego tłumika który kupiłeś nie wydaje mi się żeby on był przyczyną.



Filaraki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 27, 2006 11:28
Lokalizacja: Chojnów

mk2 tlumik pomocy

Post autor: Filaraki » sob wrz 25, 2010 20:17

Tlumik srodkowy kais jest zalozony, zamiast katalizatora jest obudowa w ktorej jest jakas rura "niby" wygluszajaca. Co do tego zamiennika to gdy go zalozylem wraz z ta obudowa z wygluszeniem ( bo wczesniej byl przelot) spodziewalem sie ze bedzie o wiele ciszej a jest troche glosniej.



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

mk2 tlumik pomocy

Post autor: pancerniak665 » wt wrz 28, 2010 12:44

zobacz czy wszystkie łączenia masz szczelne,może przy wyciąganiu naruszyłeś jakieś i spaliny walą na lewo co podniesie db


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

mk2 tlumik pomocy

Post autor: wrobel01 » wt wrz 28, 2010 19:36

i wlasnie dla tego nie bawilem sie w zamienniki z allego itp,
pojechalem do sprawdzonego warsztatu i zalozyli mi elegancki tlumik koncowy -zaden sportowy pierdzioch,jest on firmy POLMOstrow,kosztowal z montazem 170zl a w golferze jest o wiele ciszej niz z szajsowatym zamiennikiem ktory mialem poprzednio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości