bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???1.3nz

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: p8pepe » pn wrz 20, 2010 16:57

djtalarus pisze:szukalem tej sondy i najwidoczniej jest jej brak z kad powinny wychodzic do niej kable.?
Stojąc przed silnikiem, na prawo od przepustnicy powinieneś mieć szeroką czarną kostkę na 4-pin. Brązowy kabelek masowy idzie do takiej blaszki przy kolektorze ssącym, a do sondy powinny iść dwa czarne i jeden biały (albo na odwrót ;) )



Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: djtalarus » wt wrz 21, 2010 15:59

jednak serio jej nie mam w swoim golfie.patrzyłem wszedzie na calej dlugosci tlumika i tych kabli przy silniku i tej kostki co maja z niej kable wychodzic tez brak.co mam z tym zrobic?


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: kawowy19 » wt wrz 21, 2010 16:33

to moze Ty nie masz pełnej szprycy tylko zwyklego gaziora co ???



Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: djtalarus » wt wrz 21, 2010 17:10

szukałem tej sondy i nie mam jej u siebie....tak samo jak tej kostki z której wychodząte kable do niej...comam z tym zrobić???mam jeszcze jedno pytanie nie zaczynając nowego postu...gduy odpale swego golfa z tłumika coś cieknie tzn czasami przelatują kropelki przy dodaniugazu i w środkutłumika jest mokro...czy to benzyna???dlaczego tak sie dzieje???czy to możre zbyt duża dawka paliwa???jak to wyregulować???/


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: djtalarus » wt wrz 21, 2010 17:11

na bank wielopunktowy wtrysk bo przed świecami wystają takie cztery wtryski na gurzeto musibyć to


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: p8pepe » wt wrz 21, 2010 18:22

Generalnie sonda w tych silnikach nie pełni super ważnej roli. Niektórzy celowo odłączają sondę w NZ-tach, bo twierdzą że silnik na jałowym chodzi płynniej, co poniekąd jest prawdą i pewnie tak też było u ciebie.

Przyczyn wysokiego spalania nie szukaj w sondzie. Komputer na podstawie jej sygnału, jest w stanie regulować mieszankę w niewielkim stopniu. Po prostu jedź na regulację składu mieszanki i potem zmierz spalanie.



gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

Re: bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: gateway1 » wt wrz 21, 2010 19:28

genLODOWAmk2 pisze:a patrzales na predkosciomierz czy predkosc brales z gps-a ??
nie na wezly , ewentualnie na gwiazde polarna z uwzglednieniem precesji



damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: damiano1987 » wt wrz 21, 2010 19:44

Co do sondy ja jeżdże bez jakies 8 miesiecy :) i nie stwierdzilem negatywnych objawów jej braku a spalanie te same. Jeśli uważasz ze za duzo ci pali jedz na regulacje skladu mieszanki tak jak koledzy podpowiadaja, o ile masz szczelny dolocik:) A sonde zostaw w pi..u :D Ja uważam ze masz spalanie w normie jak na ten silnik a co do kropel z wydechu zobacz czy to paliwo(zapach) jak nie to moze woda sie skrapla w wydechu to normalne zjawisko wynikajace z rożnicy temperatur... Pozdrawiam :pub:


VW-i jedziesz dalej :)

Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: djtalarus » wt wrz 21, 2010 21:15

a jak wyrególować skład tej mieszanki???bo mam szwagra mechanika i może by mi to zrobił tylko jak???a ojaki dolocik ci chodzi damiano???z tą sondą dam sobie spókuj jeżeli tak mówicie...


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: p8pepe » wt wrz 21, 2010 21:54

djtalarus pisze:a jak wyrególować skład tej mieszanki???bo mam szwagra mechanika i może by mi to zrobił tylko jak???a ojaki dolocik ci chodzi damiano???z tą sondą dam sobie spókuj jeżeli tak mówicie...
Wyregulować da się tylko z analizatorem spalin. Trzeba odłączyć i zaślepić odmę oraz odłączyć sondę (jeśli jest :P). Skład spalin mierzy się poprzez podłączenie do takiej aluminiowej rurki przy kolektorze wydechowym.



damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: damiano1987 » śr wrz 22, 2010 22:35

Chodzi mi o układ dolotowy:) musi być szczelny od przepływomierza aż po kolektor dolotowy:) Regulowac mieszanke mozna tez dobrym miernikiem elektronicznym ale do tego trzeba sonde lambda miec a ty nie masz czyli tylko analizator ci pozostaje jak kolega djtalarus pisze.


VW-i jedziesz dalej :)

marcin1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 20:16

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: marcin1989 » pt wrz 24, 2010 22:17

daj sobie z tym wszystkim spokoj,wszystko masz ok,spalanie jest w normie,wyluzuj



Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???

Post autor: djtalarus » sob gru 04, 2010 16:27

odświerzam temat....wymieniłem niebieski czujnik temperatury świece oraz przewody i w dalszym ciągu spalaniue utrzymuje się na poziomie 10l przy jeżdzie do 90km/h....grzie można wyrególowac skład mieszanki???jestem z białego może ktoś mi pomoże...bo chyba zacznę nim jeżdzic tylko w niedzielę do kościoła. :grin: ..a sąde znalezłem dopiero jak wjechałem na kanał...jest podpięta..


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

bardzo wysokie spalanie !!!!dlaczego???1.3nz

Post autor: damiano1987 » pt gru 10, 2010 22:51

A na jaki wymieniłes? Oryginalny kolo 70zl u mnie taki czujnik nie jakies badziewie za 10zł bo po tyle tez są ;] sklad mieszanki mozna wyregulowac na analizatorze spalin na jakiejs stacji diagnostycznej moze to zrobia a jesli masz sonde moze ci to elektromechanik zrobic za pomoca multimetru elektronicznego i odrobinie wiedzy jak to zrobic sadze ze do 50zl sie zmiescisz za taka usluge. Trzeba wtedy odlaczyc sonde lambda na cieplym silniku oraz odme odlaczyc i zaslepic na czas regulacji i krecic srubka na imbus 5 znajdujaca sie w przepływomierzu.


VW-i jedziesz dalej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości