Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » śr wrz 06, 2017 20:14

No dobra,poradzę sobie w własnym zakresie z przeróbką, więc właściwie koszty zerowe....Mam jednak pytanie-czy nie zmniejsza się przez to skok samego amora? Jeśli w Country same amorki(tłoczysko) jest też tak krótkie jak w zwykłej dwójce - to OK.
Nie miałem okazji porównywać nigdy amortyzatorów od dwójki i Country więc pytam......



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » śr wrz 06, 2017 20:25

skok jest taki sam. porównywałem. tylko wymiarami statycznymi sie różnią. :bajer:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

alcarin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: śr paź 10, 2007 16:14
Lokalizacja: Z.G.

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: alcarin » czw wrz 07, 2017 07:07

ja mam komplet ładnych używek ori VW jeśli ktoś szuka



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » czw wrz 07, 2017 10:16

No to może zamienimy się na skrzynkę 7A???



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pt wrz 08, 2017 20:31

A teraz z "nowej beczki" Nie chcę zakładać nowego tematu więc zadam pytanie tutaj...
Standartowy licznik (zegary-szybkościomierz i obrotomierz) z wyświetlaczem MFA na tym wyświetlaczu wyświetla między innymi zużycie chwilowe paliwa.Czyli jest to taki vacuometr. Problem w tym że podciśnienie nie jest jednostką elektryczną a jednak zostaje wyświetlona jego wartość... Z tyłu zespołu zegarów znajduje się jednak małe pudełko z którego wychodzi króciec do rurki podciśnienia. Czy znaczy to ze w tym ustrojstwie zamieniane jest podciśnienie na wartość elektryczną którą można wyświetlić na wyświetlaczu MFA?
Proszę o objaśnienie mi tego i sprostowanie jeśli się mylę.
Dołączam zdjęcia z zaznaczonym elementem na tylnej ściance zegarów. ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » pt wrz 08, 2017 21:07

dobrze myślisz. Ale konkretnej budowy tego nie znam, w kazdym razie zmienia wartość spalania od wartości podciśnienia - tak naprawde nie jest miarodajne. Lepiej lać do pełna i liczyć przejechane km, to jedyne miarodajne rozwiązanie, kilka cykli przeliczysz i masz realny wynik.
też myślałem nad mfa, ale climatronik mi pokazuje temp zewn. (to jest przydatne) a dodatkowe wskaźniki vdo pokazują parametry techniczne silnika. Wiecej mi do szczescia nie potrzeba. :bigok:

W galaxym mam bardziej rozbudowane mfa - pokazuje średnie z obecnej jazdy (pojedyńcza trasa) oraz średnie ogólne zliczone (całość jazdy)- predkość, dystans. To jest fajne, bo nieraz myślisz że gonisz po autostradzie 2h, wjeżdzasz w miasto i na koniec średnia wychodzi 60km/h albo i nawet mniej jak sie korki trafią - daje do myślenia hehe.
fajne jest też na ile paliwa zostało - choć nie jest to super dokładne.
W golfach mk2 jest tak że od pełnego do połowy jakoś powoli leci wskazówka, potem spada. Pierwsze wlanie zrobiłem 15l, to ledwo mi za rezerwe skoczyło. także bezpiecznie 100km dolece jak wskazówka wleci na rezerwe.
Najlepiej to własnie opróżnić zbiornik i wlewać po 10l i patrzęć jak sie wskazówka zachowuje. :bajer:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

BEARR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 31, 2005 19:25
Lokalizacja: Rybnik

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: BEARR » pt wrz 08, 2017 21:27

Na zdjęciu pokazałeś licznik pasujący m.in. do syncro, w country będzie przekłamywał prędkość, chyba że przełożysz część licznikową z Twojego.


moja stajnia VAG:
Golf mk2 syncro
Golf mk3 syncro variant
Seat Marbella

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pt wrz 08, 2017 22:56

Pokazałem przykładowy licznik! Wiem że RASTER do Country to 1100. Chodzi o to czy podając podciśnienie do tego małego pudełeczka na odwrocie zegarów otrzymam jakąś wartość elektryczną. Kiedyś, w latach 90-tych, jakaś włoska firma produkowała fajne wskaźniki do Golfa 2. Chciałem taki odtworzyć, bo jeden,pokazujący napięcie ładowania już mam. Teraz kolej na Vacuometr, czyli wskaźnik chwilowego zużycia paliwa. Trochę to "bajer" ale można przynajmniej widzieć czy zbyt mocno depczesz pedał gazu i....puszczasz go lekko-zużycie spada a jedziesz tak samo szybko! Mam obecnie ori vacuometr VDO od VW ale wskazókowy. Chciałbym taki w zaślepce klawisza zamontować linijkę LED.Pisałem już wcześniej o tym ale pokazuję na zdjęciu raz jeszcze jak to kiedyś wyglądało i było do kupienia.
http://www.duostyling.com/index.cfm?CarID=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Potrzebny tylko przetwornik z podciśnienia na napięcie elektryczne.

Obrazek

Mój wskaźnik ładowania.

Obrazek



BEARR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 31, 2005 19:25
Lokalizacja: Rybnik

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: BEARR » pt wrz 08, 2017 23:33

Masz na myśli pewnie coś takiego:http://www.tme.eu/pl/katalog/czujniki-c ... 3A42448%3B
stronę podałem jako przykład, bo cena przetwornika trochę zwala z nóg, do dobrego doboru czujnika trzeba by tylko znać maksymalną wartość podciśnienia jaką chcemy zmierzyć


moja stajnia VAG:
Golf mk2 syncro
Golf mk3 syncro variant
Seat Marbella

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » sob wrz 09, 2017 06:21

No tak,chodzi o przetwornik..... Tylko czy cos takiego zawiera się właśnie w tym pudełeczku zamontowanym na tylnej ściance zegarów MFA? Jeśli tak to byłoby to jakieś rozsądne rozwiązanie, bo zapewne jest on już fabrycznie przystosowany do VW i wystarczy podpiąć voltomierz zbudowany na linijce diodowej LED.Wyskalowanie to już nie jest dla mnie problem!
Skoro nikt nie wie co tak naprawdę znajduje się w tym pudełeczku to postaram się wyrwać taki licznik będąc na szrocie. Jeśli uda mi się "rozgryźć" ten temat to opiszę to.



BEARR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 31, 2005 19:25
Lokalizacja: Rybnik

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: BEARR » sob wrz 09, 2017 19:45

Wspomniany przetwornik ma symbol 191907346H, na jakimś forum przeczytałem że jest to przetwornik ciśnienie / napięcie ( ale nigdzie nie zweryfikowałem tej informacji) posiada on trzy piny oznaczone + - A, co mogłoby potwierdzać tą informację.


moja stajnia VAG:
Golf mk2 syncro
Golf mk3 syncro variant
Seat Marbella

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » sob wrz 09, 2017 21:28

OKi,dzięki za info. Znalazłem za grosze takie zegary z uszkodzonym obrotkiem.Myślę więc ze będę mógł to sam osobiście sprawdzić jeśli go wezmę.Oczywiście opiszę to a pozostałe elementy zegarów mogę odstąpić, bo wiem że bywa iż wyświetlacz "lubi" się wylać a i szybkościomierz można podmienić. Nie wspomnę tutaj o foli z drukiem,która też będzie do wzięcia.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » sob wrz 09, 2017 21:46

kret077744 pisze:W galaxym mam bardziej rozbudowane mfa - pokazuje średnie z obecnej jazdy (pojedyńcza trasa) oraz średnie ogólne zliczone (całość jazdy)- predkość, dystans. To jest fajne, bo nieraz myślisz że gonisz po autostradzie 2h, wjeżdzasz w miasto i na koniec średnia wychodzi 60km/h albo i nawet mniej jak sie korki trafią - daje do myślenia hehe.
Bo w nowszych samochodach ECU podaje (nawet już w mk3 np TDI) spalanie jest określane przez czas otwarcia wtrysku a nie jak w mk2 funkcję podciśnienia w kolektorze z uwzględnieniem prędkości.
Adalbert1702 pisze:Skoro nikt nie wie co tak naprawdę znajduje się w tym pudełeczku to postaram się wyrwać taki licznik będąc na szrocie. Jeśli uda mi się "rozgryźć" ten temat to opiszę to.
Ale co chcesz rozgryźć?
Jak chcesz założyć do Countrego to potrzebujesz licznika z MFA, wiązki, manetka, czujnika temp. Będziesz jednak musiał przełożyć licznik ze swojego bo inny jest indeks w Countrym. Ze zwykłego MK2 będzie potwornie oszukiwał.

Z resztą spalanie też będzie na mfa bardzo oszukiwać

Ogólnie skrótowo te MFA bada spalanie przez funkcję podciśnienia w kolektorze przy danej prędkości.

NIE założysz MFA do licznika z zegarkiem.
NIE wystarczy sam sensor.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » sob wrz 09, 2017 21:54

jaki powinien być prawidłowy indeks predkosci w country ?
Mi teraz licznik przekłmuje 20km/h.
Mam indeks 950.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości