Dylematy dylematy i jescze raz dylematy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Piotrunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 18:59

Dylematy dylematy i jescze raz dylematy

Post autor: Piotrunia » wt kwie 24, 2007 10:09

Witam chcialbym sobie kupic radyjko mysle ze cena do 350zl. Tylko ze na chwile obecna chcialbym kupic to radio bo za jakis czas mysle 2 moze 3 miesiace wzmacniacz i sub.
Wyszukalem sobie takiego radyjka
Chcialbym zeby to radyjko mialo regulacje basem.
NAtomiast jedne z sklepow ktore odwiedzilem sprzedawca polecil mi pioniera 1900 lub 1920.

i jeszcze chcialbym spytac o glosniki do drzwi jakie polecicie> tak za 150zl max? a i czy orginalne glosniczki VW zostawic? pozdrawiam Piotrunia



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt kwie 24, 2007 10:50

za 120 kupiłem phonocara Y-line.
niby ludzie polecają je do wymiany oryginalnych ale w tej cenie chyba nie ma to sensu.
Ja przynajmniej nie odczułem dużej różnicy (mam na myśli sam woofer bo wysokotonowce które dostałem w zestawie nawet wogóle nie montowałem).
wczesniej miałem głosniki za 30 zł. Nie wiem czy po wygrzaniu brzmienie sie zmieni z znaczący sposób.
Musiłabym pojeżdzić i wrócić do starych głosników zeby napisać czy był sens.
Na poczatek radio , sub, wzmacniacz.
jak bedziesz miał kase to wymianisz przód.
Wszystko zalezu od kieszeni i oczekiwań.



Awatar użytkownika
PiCeK99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw sty 12, 2006 20:53
Lokalizacja: Lębork

Post autor: PiCeK99 » wt kwie 24, 2007 11:15

Co do radia to polecam Ci Pioneer DEH-2920MP :) :bigok: Niedawno je kupiłem i jestem bardzo zadowolony :jezor: Radyjko wszystko ładnie odtwarza, nie przeskakuje, no i bassik bardzo ładny jak na samo radio :jezor: :grin: Więc polecam :hmm:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=338207]Mój mk3 TDI 1Z+[/url]

Awatar użytkownika
Piotrunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 18:59

Post autor: Piotrunia » wt kwie 24, 2007 21:58

Na poczatek radio , sub, wzmacniacz.
jak bedziesz miał kase to wymianisz przód.
jeslichodzi o radio bo to poki co zmieniam to jakie:>
Co do radia to polecam Ci Pioneer DEH-2920MP
ma ono regulacje basa z poziomu radia?



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » wt kwie 24, 2007 22:47

Co masz na myśli pisząc że ma mieć regulację basu z poziomu radia?W zasadzie każde radio ma, czy chodzi ci o osobne wyjście niskiego sygnału na wzmacniacz sub out?Jeśli tak to w cenie 350zł bedzie ciężko kupic takie radio nowe, jeśli chodzi o ten link co dałeś to jest dosć nietypowe rozwiązanie w innych radiach tej klasy i ceny np JVC czy kenwood nie spotkałem sie z takim rozwiazanie czyli masz normalne wyjście na wzamcnaicz stereo, które ma mozłiwość przełączenia go na tryb subwoofer, czyli włączenie filtra dolnoprzepustowego, i dodatkowo możliwosć regulacji poziomu tego wyjścia.Bo generalnie radia które posiadaja osobne wyjscie TYLKO na subwoofer i poza tym osobno wyjscia front/rear tu juz jest wyszsza klasa i musiał byś liczyć kilkaset zł w górę, bo te niskie modele zwykle maja tylko jedno wyjscie stereo rear(tył:)) aczkolwiem też mozemy sterowwać za jego pomoca subwooferem z tym ze nie mamy w tedy osobnej regulacji tylko tym wyjsciem z poziomu radia zwiekszajac bas zwiekszamy go "wszędzie" równiez na wyjściach głosnikowych radia.



Awatar użytkownika
Piotrunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 18:59

Post autor: Piotrunia » śr kwie 25, 2007 09:04

które ma mozłiwość przełączenia go na tryb subwoofer, czyli włączenie filtra dolnoprzepustowego, i dodatkowo możliwosć regulacji poziomu tego wyjścia.
dokladnie o to sie rozchodzi;p

no to jakie w koncu radio mam kupic;(



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » czw kwie 26, 2007 00:26

Piotrunia pisze:
no to jakie w koncu radio mam kupic;(
na to pytanie nie da sie jednoznacznie odpowiedziec, zalezy co sie komu podoba, bo wiadomo ze radia z pułki cenowej około 350-400zł w zasadzie wszystkie są bardzo podobne jeśli chodzi o parametry, niektóży doszukuja sie różnic w brzmieniu, pewnie nie jeden sie ze mną nie zgodzi ale z mojego skromnego doswadczenia wyciągnołem wniosek że przy takich niskich modelach nie ma co zabadzo rozkimniać, mozna by dyskutowac na ten temat jak byś chciał kupic radio za 1000zł bo wtedy produkty poszczegulnych marek w tej samej cenie mogą znacznie się róznić.Dużo ludzi twierdzi ze sony jest lipne w dziedzinie car audio, i faktycznie brzmienie sonego jest nieco inne niz np.JVC ale czy gorsze?To zależy co kto lubi, nie wiem jak jest z trwałoscią sonego bo nie miałem nigdy, choć poluje na wysoki model black panela;) jedyne na co mozesz zwrucic uwagę dokonujac wyboru to własnie wyjscie na wzmacniacz i ewentualnie dla niektórych przydatne wejscie niskiego sygnału co ostatnio zaczyna byc modne i nawet praktyczne poza tym ze jest ono zwykle na panelu tak jak by nie mogło być z tyłu...proponuje nie jechać do media marktu/czy nor auto i wybrac co ci doradzi "fochowa obsługa" ale wybrać sie do warsztatu zajmującego sie car audio i kazać sobie pokazać kilka modeli radi w jakimś tam przedziale cenowym i porównasz sobie u siebie w samochodzie co lepiej ci pasuje i co ci sie podoba mysłe ze jeśli jet to konkretny warsztat to nie powinno być problemu z taka przymiarką, a bedziesz mugł na włąsne uszy i oczy przekonać sie co jest dla ciebie lepsze.



Awatar użytkownika
Piotrunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 18:59

Post autor: Piotrunia » czw kwie 26, 2007 10:06

dzieki wielkie za odpowiedz. Nawet nie mialem zamiaru jechac do media dzisij jutro podjade sobie wlasnie do warszatatu/sklepu gdzie jest tylko car audio pozdrawiam Piotrunia

i i jescze jedno teraz przyszlo mi na mysl bo mam orginalne radyjko VW oraz bardzo maly akumulator nie wiem czy to jest 30 czy 35 to jak kupie lepesze radjo to aku tez musze wymienic:>

pozdrawiam



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » czw kwie 26, 2007 22:02

Nie musisz wymieniać aku:) takie radio nie zrobi ci wielkiej różnicy, nawet jełśi miałbys wzmacniacz zakłądajać że akumulator i alternator jest w pełni sprawny i nie bedziesz słuchał głosńo na psotoju(mam na myśli sytuacje jak bys miał wzmacniacz) to bedzie ok takie radio nie pobiera jakos diametralnie duzo prądu, wiadomoze jak bys długi czas słuchał głosno na postoju to nie ma cudów i w końcu rozładujesz akumulator.Zakłdając ze takie radio przy maxymalnym obciazeniu bedzie pobierać jakieś 10A, :) a penie nie bedzie aż tyle akumulator ma 35Ah, to jeśłi akumulator jest w pełni naładowany to teoreycznie zecz biorąc mozesz słuchac na pełnej mocy radia i zgaszonym silniku prze 3,5 godziny non stop żeby rozładowac aku do zera, oczywiscie w praktyce wyglada to INACZEJ niz teoria...:) ale podsumowujac nie musisz wymieniać akumulatora.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości