Jakie proponyjecie gwizdki / głośniki wysokotonowe??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie proponyjecie gwizdki / głośniki wysokotonowe??

Post autor: klekocix » czw mar 29, 2007 22:32

Mam pytanie, jakie proponujecie głośniki wysokotonowe i ile one mogą kosztować? Interesuje mnie raczej jakaś tańsza opcja.

Czy warto kupić zwykłe gwizdki?
A może głośniki np. 2-drożne. Jeśli miałby by być to 2-drożne to planuję je włożyć w oryginalne miejsca na desce rozdzielczej zamiast wysłużonych oryginalnych "kartoniaków"

Ile kosztują tańsze ale porządne głośniki 2-drożne a ile gwizdki?

Będę wdzięczny za opinie i podpowiedź.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pt mar 30, 2007 15:03

ile masz pieniędzy na tą inwestycję?? jeśli chcesz kupowac głośniki 2-drożne to tylko odseparowane (osobno tweeter i osobno midbas). jakie masz głośniki w drzwiach?



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » sob mar 31, 2007 00:56

Dokładnie tak jak pisze scuzzy co masz w drzwiach?Zamiast dawac jakieś wynalazki na podszybie to lepiej będzie dopłacic troszkę i kupić system odseparowny 16,5cm(powinien bez mydła pasowac do MK3) + do tego wysokotonowy głosnik i przy odpowiedniej aplikacji zagra to naprawde fajnie i cenowo opłaca sie kupić system w porównaniu do samych wysokotonowych, albo jakis 10cm 2 drożnych na podszybie, a jeśłi chodzi o polecenie samych wysokotonowych to jest to cieżki temat to juz zalezy od indywidualnych upoidobań, ale moge napisac że juz normalne twettery mozna kupic w cenei 100zł nawet jaieś magnaty(oczywiscie zalezy jakie kto ma wymagania i potrzeby) ale z doswiadczenia wiem ze jakies alpchardy i im podobne w cenach 20-60zł to jest naprawde nic nie warta kaszana a dopiero mniej wiecej od cen zędu 100zł zaczynaja sie w miarę normalne głośniki i potem nie ma diametralnych różnic aż już do cen kilkuset zł oczywiscie ktoś moze sie z tym nie zgodzić to jest moje zdanie bo nie chce ci proponowac konkretnego modelu, ja osobiście w tym momencie mam naprawde sredniej klasy system mac audio i jeśli chodzi o brzemiemnie wysokich tonów to jest naprawde przyzwoicie w porównaniu do drogich zestawów typu JBL alpine, ale juz w porównaniu z wysoką pułką np.Ground Zero to zaczynaj być wyraźne różnice.



Awatar użytkownika
zlowik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 14, 2004 12:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: zlowik » sob mar 31, 2007 11:48

nie ma co wstawiac samych gwizkow, chyba ze masz juz midbasy w drzwiach i zwrotnice, ja sie keidys dawno temu bawilem w kupowanie samych gwizdkow i co? regularnie co jakis czas sie spalaly, bo nie bylo zwrotnicy ktora rozdzielala by bas od wysokich tonow, zdecydownaie doloz troche grosza i kup se odseparowany zestaw (standardy zawsze mozesz sprzedac)



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » sob mar 31, 2007 14:49

Chciałem się narazie zapoznać z cenami ile takie głośniki sensowne mogą kosztować. Ale teraz już wiem, że od 100zł zaczynają się takie przyjazne dla ucha sprzęty.

W desce na samej górze mam zamontowane 2 oryginalne jeszcze głośniki VW. W drzwiach grają u mnie 2 głośniki Pioneera, niestety nie wiem dokładnie jakie ale patrząc na ich wygląd są to jakieś średniotonowe.

Wysokotonowy głośnik też już mam więc tylko sopraniku mi brakuje to pełni szczęścia :grin:



Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » ndz kwie 01, 2007 15:46

ja polecilbym signaty t2 160zl komplet graja czysto jak za ta kase


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » ndz kwie 01, 2007 16:18

wysokotonowy głośnik to nie przypadkiem to samo co sopran? heh:P



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » ndz kwie 01, 2007 18:44

Coś pokręciłem :grin:

Oczywiście miałem na myśli głośnik niskotonowy :pub:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn kwie 02, 2007 01:38

jeśli masz komu to sprzedaj ten sprzęt który masz, kup porządniejszy zestaw odseparowany tweeter i midbass, wygłusz drzwi i wtedy napewno bedziesz zadowolony :) z czasem mozesz kupic wzmacniacz do napędzania przedniego systemu i jakiejś skrzyneczki w bagażniku :grin:

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2007 01:42 ]
zlowik pisze: ja sie keidys dawno temu bawilem w kupowanie samych gwizdkow i co? regularnie co jakis czas sie spalaly, bo nie bylo zwrotnicy ktora rozdzielala by bas od wysokich tonow,
Według mnie, jeśli podłączyłbys te gwizdki przez odpowieni kondensator który będzie filtrował sygnał i puszczał tylko wysokie pasmo to byś nic nie spalił :pub:



Awatar użytkownika
zlowik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 14, 2004 12:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: zlowik » pn kwie 02, 2007 10:05

ale ja bylem mlody i glupi, i zreszta kto by sie bawil w kondensatory przy alphardach hyhyyhy. Nie ma co, trza brac zestaw odseparowany bo to jest potega :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości