audio do mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
plur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:59
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

audio do mk3

Post autor: plur » śr mar 09, 2005 08:55

mam 5 drzwiowego mk3 i w każdych drzwiach glosniki ale jakieś badziewia plus dwa soprany na desce.
Chcialbym w miare tanio i solidnie skompletować sobie sprzet zawierajacy po głosniku do każdych drzwi , dwa soprany na deske rozdzielczą , tube w bagażniku. Do tego radio plus wzmaczniacz.
Co proponujecie?? nie musi być super głośny ale aby dzwiek był naturalny i czysty
Jakiś zestawik? :okej:


mietek

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr mar 09, 2005 09:39

tani tzn ile? Tuba to zly pomysl i glosniki na tyl w drzwiach, przeciez z tylu nie jezdzisz to po co ci one tam :helm: z przodu stykna Hz esk 160 ;)



DoodieIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lut 05, 2005 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DoodieIV » śr mar 09, 2005 17:03

no na początek to skup się na jednostce sterującej (radio), ale konicznie napisz ile kasy chcesz no to przeznaczyć - inaczej ci nie pomożemy :pub:



Awatar użytkownika
plur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:59
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: plur » śr mar 09, 2005 20:10

myśle ,ze do 2 tysięcy sie zmieszcze, dlaczego tuba to zły pomysł?? Radio na mp3 nie musi mieć za wiele bajerów ale też nie za mocne bo moc chcę uzyskać z wzmaczniacza ( jaki proponujecie - aby moc była dopasowana do reszty) - najlepiej z pioniera. głosniki tak jak pisałem wcześniej , myślę że głośniki w tylnych drzwiach to chyba nie jest aż tak tragiczny pomysł , no i kable jakich użyć?? Jaki proponujecie głosnik basowy - chyba najlepiej w bagażniku?? jeśli nie tuba to co ??


mietek

DoodieIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lut 05, 2005 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DoodieIV » czw mar 10, 2005 00:56

Dlaczego nie tuba? - przeczytaj ten temat tuba basowa

głośniki z tyłu w drzwiach to zły pomysł - niepotrzebnie wydana kasa a efekt wręcz odwrotny (pogorszenie charkterystyki dzwięku) zainwestuj te pieniądze w system do przodu (Hertz to dobry pomysł)

radio JVC lub pioneer jak najbardziej (na Alpine z mp3 zbyt mały budżet) NIE SONY
kable 25mm2 wystarczą w zupełności

w ogóle w mojej opini błędem jest robieie wszystkiego od razu, kompletuj sprzęt stopniowo (podejście typu mam 2tyś zł i chce audio w aucie jest pochopne bo za pół roku będziesz juz coś wymieniał)

a może kupiłbyś coś z DlS'a, Vife lub inny system wyższej klasy za ok700zł do tego radio, wytłumił drzwi i na spokojnie dozbierał kasę i zastanowił się co dalej :smoke:



p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Post autor: p3emob » pt mar 18, 2005 14:47

za 2000 sprzedam ci mój cały sprzet. radio Kenwood KDC-7024Y ( na gwarancji, kupione w sklepie) plus 16,5cm Nokia w przednie drzwi, tweetery Nokia i bagażnik (tutaj opis http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=6724)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 15:54

Zacznij od jednostki głównej najlepiej z filtracją hp i lp. POtem dobry zestaw dwudrożny odseparowany na przód z tylnich drzwi lepiej zrezygnować chyba że się upszesz to współosiówki dwudrożne. Żadnej tuby do bagażnika tylko skrzyneczka.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt mar 18, 2005 16:08

p3emob.. są naprawde lepsze sposoby na spożytkowanie 2tyś zł na audio. Bez obrazy ale na miejscu plura poszedłbym w zupełnie inny kierunku.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt mar 22, 2005 23:03

TUTENHAMON pisze:Zacznij od jednostki głównej najlepiej z filtracją hp i lp. POtem dobry zestaw dwudrożny odseparowany na przód z tylnich drzwi lepiej zrezygnować chyba że się upszesz to współosiówki dwudrożne. Żadnej tuby do bagażnika tylko skrzyneczka.
Chodzi ci mianowicie o filtracje gornoprzepustowa i dolnoprzepustowa. Nie wiem co to ma ogolnie do rzeczy. Ja bym raczej doradzil dobry zestaw w sensie firmowy.
Do tego wzmacniacz i odseparowany zestaw glosnikow przednich: midbasy + tweeter.

Koniecznosc!!!
Wyglusic drzwi matami wygluszajacymi.
Zastosowac montowanie na pierscieniach z MDFu a nie w tapicerce.

Pamietaj!!!
50% sukcesu to jakosc zastosowanych komponentow, reszta to montaz.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr mar 23, 2005 10:30

pkirylcz prawda nie doczytałem że on planuje wzmacniacz w zestawie w takim przypadku filtracja zbędna wzmacniacz bedzie w nią wyposażony.


TUTENHAMON

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr mar 23, 2005 13:26

plur, ja uwazam ze zakup wszystkiego na raz jest dobrym rozwiązaniem.
To czy kupisz suba teraz czy za 6 m-cy wcale nie sprawi ze przez te 6 m-cy poznasz swoje upodobania w zakresie basu bo na czym. Przeciez przez ten czam NIE MASZ ŻADNEGO suba.
Jesli auto gołe a w domu nic sie nie poniewiera zakup wszystko od razu.
Tak jak koledzy proponuje 2.1 bez głosników tylnych. chyba ze zalezy Ci na tym aby w aucie było więcej miejsc o poprawnym odsłuchu (tonalnie) pamietaj jednak ze stereofonia ucierpi i to duzo.
Jesli myślisz tylko o sobie to prawidłowo zestrojony 2.1 da Ci to czego oczekujesz.
Proponuje od razu wywalic kase na naprawdę fajny 4 kanałowy wzmacniacz. Wtedy śmiało zrezygnujesz z końcówek w radio i bedzie ono stanowiło dosłownie jednostke sterującą którą łatwo zastąpisz inna. poza tym posiadanie 4 kanałowego wzmacniacza przyda sie w przyszłości.
Nie podaję konkretnych przykłądów bo nie siedze w katalogach.
Chodzi mi tylko o wskazanie ogólnego rozwiązani problemu.
Pozdrawiam
PS temat z tubą basową jest dalej otwarty bo jej przeciwnicy nie potrafią udowodnić swoich wypowiedzi. Cienkie argumenty każa sądzić ze dobrze wykonana tuba (obudowa w kształcie walca) gra równie dobrze jak skrzynka.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr mar 23, 2005 13:42

ditomek jak bys pocztal troche w necie to bys wiedzial jakie sa roznice, zreszta wystarczy odsluchac jak gra jedno, a jak drugie.

i zle piszesz by kupil wszystko za jednym razem, jesli ma np kwote ok 1000 to co kupi radio i system na przod? Lepiej kupywac czesciowo i z glowa :)



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr mar 23, 2005 14:37

Budowa instalacji CA to nie lot na księzyc.
Po co rozbebeszac auto pięc razy jak można raz i po sprawie. Dlaczego jesli kogos na to stąc miałby nie kupic sobie wszystkiego od razu. Co da komuś nieposiadanie przez kilka miesięcy subwoofera. To tak jakby kupować najwierw lampe a po miesiącu zarówki. Jesli ktoś poszukuje SYSTEMU to nie oferuje mu sie klocków.
W jakim studio CA proste instalacje wykonuje sie etapami. Prucie auta, składanie, prucie, składanie. Tapicerka nie jest na zawiasach.
Podobno na sprzet jest 2 tysiące.
k3fir, czy potrafisz nie zaglądając do bagażnika powiedzieć co wnim gra (rodzaj skrzyni)?
Tak sie składa ze w necie przeczytałem sporo i zawsze dziwili mnie ludzie którzy słyczeli np róznice między kablami cyfrowymi itp.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr mar 23, 2005 18:10

ditomek pisze: PS temat z tubą basową jest dalej otwarty bo jej przeciwnicy nie potrafią udowodnić swoich wypowiedzi. Cienkie argumenty każa sądzić ze dobrze wykonana tuba (obudowa w kształcie walca) gra równie dobrze jak skrzynka.
Po pierwsze nie ma poprawnie zbudowanych tub - nie kupisz takiej nigdzie. Z czego zbudował byś taką "dobrą tubę" MDF'u tak nie ukształtujesz. A karton to karton - główna przyczyna ułomności tego dresiarskiego urządzenia.

Widzę że żyjesz w równoległej rzeczywistości w której ten temat jeszcze nie jest rostrzygnięty. Bo w tej naszej rzeczywistości został rozstrzygnięty już dawno. Więc albo masz problemy ze zrozumieniem tego co inni piszą o tubach, albo wogule tego nie czytałeś.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości