cd-rom w samochodzie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

cd-rom w samochodzie

Post autor: peterson » sob mar 05, 2005 16:32

Nie moglem znalesc czy ten temat byl juz poruszany, jesli tak to wielkie sory. Ostatnio natknąłem sie na allegro na samochodowy zaslilacz do cd-romu. Co o tym myslicie?? Zastanawiam sie czy nie zrobic sobie samemu takiego cyka. Tylko w poniedzialem odbiore dopiero radyjko i nie wiem czy jest w nim wejscie na CD bo jak nie ma to dam sobie raczej na luz. Robil ktos z was takie cos?? Jesli tak to dajcie jakiegos linka albo sprawdzone schematy. Pozdro Z gory dzieki :)


Piotrek

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » sob mar 05, 2005 17:32

wpisz w google to co wpisałeś w temacie tego postu...


Obrazek

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » sob mar 05, 2005 17:42

wiem znalalem schemacik ale chcialbym znac wasze opinie :) warto jest to zaczynac wogole?


Piotrek

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob mar 05, 2005 17:57

po co sobie glowe zawracac :)



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » sob mar 05, 2005 18:22

to jest dobre jak ktos nie ma kasy na radio CD a chce odtwarzać CD w samochodzie :)


Obrazek

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob mar 05, 2005 18:28

ale cofnac nie mozna, ani przewinac do tylu, ani nic :) odpusc sobie ten projekt ;)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 05, 2005 20:40

K3fir mozna miec nawet na CD-Romie takie opcje jak przewijanie przod tyl i tak dalej, malo tego mozna miec Cd-Rom z pilotem! Tutaj zamieszczam link do radia, ktore najlepsze jest do podlaczenia w samochodzie: http://allegro.pl/show_item.php?item=44245938
Sam kiedys kombinowalem z podlaczeniem CD-Romu w samochodzie, zrobilem ten schemat, podlaczylem w samochodzie i......
..... i byly slyszalne w glosnikach takie zajebiste szumy ze szok!!!
Jezeli ktos chce sie zabierac za robienie takiego zasilacza do CD-Romu to niech liczy sie z walka z szumami po podlaczeniu tego ustrojstwa(jak dobrze pamietam sprawa toczy sie wokol problemu z petla masowa tworzaca sie po podlaczeniu tego do samochodu). Ludzie kombinowali rozne rzeczy, miedzy innymi ja :). Robili rozne filtry itd. ale ja ostatecznie poleglem w walce z tym shitem. Nie polecam tej zabawy osobom niecierpliwym.

P.S. Co do tematu CD-Romu w samochodzie to byl on omawiany szczegółowo na www.elektroda.pl

Tu masz o zakloceniach: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » sob mar 05, 2005 23:02

no super było poznać wasze opinie Wszedzie gdzie bym nie czytał to wszyscy to zachwalali i wogole Dobrze wiedziec ze to nic takiego i nie warto sie za to brać tymbardziej ja taki laik z elektroniki Moze ktos opracyje lepsze zasilanie do cd-romu Tymczasem musze zadowolic sie radyjkiem ktorego jeszcze nie podlaczylem bo dostane je dopiero w poniedzialek :)
Dzieki wszystkim za pomoc i opinie. :)


Piotrek

Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » ndz mar 06, 2005 11:14

jeśli masz discmana to możesz zakupić taką kasete http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?item=42911032 , płytki chodzą bezproblemowo i możesz zawsze takiego discmena wyjąć kiedy tylko zechcesz albo możesz mini-dyska podłączyć, a co do cd-romu to słyszałem że kiepsko przetwarzają dźwięk no i na dołkach płyta skacze nie tak jak w discmenie :hehe:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz mar 06, 2005 12:47

Sprawa jest prosta oczywiście mozna go podpiąć w samochodzie i będzie muzyka ale tylko w czasie postoju i bardzo wolnej jazdy. Przyczyna jest prosta żaden cd rom nie jestwyposażony w anty schock i na nawet najmniejszych dziurach przeskakuje i gybi ścieżke. Więc ten manewr jest dla osób które lubią się bawić podłączyć i odłączyć spowrotem.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz mar 06, 2005 16:22

Tutenhamon nie masz racji. Cd-Romy, szczegolnie te z duzymi predkosciami maja tzw. Bufor do odczytu i zanim zacznna odgrywac muze to sobie buforuja po kawaleczku. Uwierz mi, testowalem ten wynalazek w maluchu :) z kiepskim zawieszeniem i przy mojej jezdzie(ktora wcale nie byla taka spokojna jak na malucha oczywiscie) przeskokow nie bylo prawie wcale



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » ndz mar 06, 2005 16:37

Kubus20 pisze:Tutenhamon nie masz racji. Cd-Romy, szczegolnie te z duzymi predkosciami maja tzw. Bufor do odczytu i zanim zacznna odgrywac muze to sobie buforuja po kawaleczku. Uwierz mi, testowalem ten wynalazek w maluchu :) z kiepskim zawieszeniem i przy mojej jezdzie(ktora wcale nie byla taka spokojna jak na malucha oczywiscie) przeskokow nie bylo prawie wcale
buforyje ale gdzie... na HDD, a w samochodzie gdzie do schowka :kac: tanoiej wyjdzie discman nawet na mp3 niz bawic sie w cd-roma



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » ndz mar 06, 2005 18:53

a moze jakis prostownik do discmana zrobic? zeby ciagnac prad z akumulatora a nie baterii? co wy na to??

dzasilacz do discmana mam na 4,5 V 500mA Ma ktos jakis pomysł??


Piotrek

Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » ndz mar 06, 2005 21:28

na allegro sprzedają kasety z zasilaczem, podłącza sie do gniazda zapalniczki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości