Jak przyłączyc wzmacniacz do instalacji elekt. -mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Jak przyłączyc wzmacniacz do instalacji elekt. -mk3

Post autor: booster » pt sty 12, 2007 01:32

Witam koledzy! :D

Jakis czas temu zakupilem tube basową aktywną ze wzmacniaczem.
Dokładnie takie coś jak tu <<< KLIKNIJ >>>
Prosze sie nie śmiać, wiem ze jakość wykonania sprzętu jest marna więc żadnych docinek :green_fuck:

Zamierzam to podłączyc w golfiku.
I tu zaczynają sie schody, konkretnie to w etapie końcowym kiedy juz wszystko jest podłączone ..... oprócz zasilania między wzmacniaczem a samochodem.
Zalezało by mi aby wzmacniacz odłączał sie automatycznie po wyciągnieciu kluczyka ze stacyjki, tak jak dzieje sie to z moim radiem - wyciągam kluczyk i sie nie martwie czy cos zostawilem włączone :)
Ale pytanie brzmi jak to zrobić, bo czy stacyjka tak w ogóle to wytrzyma moc jaką daje wzmacniacz ?
Jak to najlepiej po podłączać w Golfie 3 ?

Dziekuje za wskazówki !!! :pub:
Marek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 15, 2007 17:03 przez booster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pt sty 12, 2007 03:01

Marek, musisz podciągnąć kabel zasilający bezpośrednio z akumulatora +. Masę możesz wziąć z jakiejś sruby w bagazniku. Oprócz tego musisz podłączyć sterowanie wzmacniacza (RMT/REMOTE) najlepiej do niebieskiego kabelka przy kostce radia. bo to chodzi aby dostarczyć wzmacniaczowi 12V o niskim nateżeniu aby się tylko włączył. Kabel do plusa musi być grubszy, 8/10mm2... Jeśli to za dużo zachodu możesz zrobić np tak jak ja miałem przez jakiś czas u siebie w aucie, podciągnąłem sterowanie wzmacniacza z tylnej postjówki:D Jak włączałem światła to mi się wzmak odpalał, miałem pewnosć że zawsze wzmak się wyłączy jak wyłączę światła:) ale gruby kabel do plusa i minusa musi być:)



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » pt sty 12, 2007 11:44

Dzieki za wskazówke :pub: ale wolalbym jednak skorzystac z opcji bezpośredniego przyłączenia do akumulatora w ostateczności.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » sob sty 13, 2007 14:27

W takim razie napisz jaki masz wzmacniacz, wtedy się zobaczy. ale na ogół nigdzie indziej wzmaka się nie podłącza



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » sob sty 13, 2007 20:21

hej jak kolega juz pisal ze do wzmachloa musisz pociagnac gruby kabel zasilajacy bo w przeciwnym razie gdy dasz cienki to moze sie topic. wW wzmacniaczu masz dwa plusy jeden staly 12v podlaczany powinien byc besposrednoi do akumy i drugi plus ktory sluzy do zalaczenia wzmacniacza on moze byc cienki . Ijak chcesz zeby ci sie wzmachol wylanczal jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki (tak jak radio) to pociadnij plusa (ten co ma byc cienki) od radia ale pamietaj ze ten drugi ma byc z akumy. Wzmacniacz nie bedzie siagnal pradu jak wylaczysz stasyjke jak tak podlaczysz. Do radia tez ida 2 plusy czerwiny z bialym paskiem i czerwony z brazowym paskiem ten dziala jak w stacyjce jest kluczyk a ten drugi napiecie ma caly czas. a pod stacyjke napiecia glownedo nie dawaj bo moze nie wytrzymac!!!!



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » pn sty 15, 2007 17:06

sorka, ze tak dlugo nie odpisalem - zamiescilem na poczatku tematu zdjecie wzmacniacza z tuby i schemacik podlaczenia od sprzedającego. W swoim radiu mam opcje sterowania tubą, rozumiem ze ze wzmacniacza "REM" mam podłączyc z kablem w radiu od sterowania ?



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn sty 15, 2007 17:52

tak podłącz styk REM z niebieskim kablem przy radiu... albo do postojówki tylnej:)



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » pn sty 15, 2007 23:49

kolorystyka kabli w moim Sony gt200 wygląda nastepująco:

żółty --> ciągłe zasilania
czerwony --> odłączane zasilanie
niebiesko-białe paski --> AMP REM

Na fotkce przedstawiającej ten 'profesionalny' wzmacniacz jest przełącznik S.W FILTER - FULL GAIN....... o co chodzi z tym ?

Wole sie dowiedziec wszystkiego zanim to po podłączam :)

Pozdrawiam
MAREK



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt sty 16, 2007 00:12

Więc podłącz ten niebiesko biały kabel ze sterowaniem wzmacniacza REM... S.W i FULL to jest zwrotnica wzmacniacza, FILTER: to jest potencjometr do ustawienia częstotliwości z jaką ma pracować głośnik, natomiast GAIN: to regulacja glośności na wzmacniaczu:)



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » wt sty 16, 2007 11:07

Wiec jeszcze ostatnie pytanie przed pojsciem na samodzielny montaż :D

- główny gruby kabel pod akumulator
- GND - uziemienie gdzie kolwiek do karoserii byle porządnie przymocowane
- REM przyłączam do niebiesko-bialego kabla w radiu i wlasnie tu jest pytanie.... otóż ....

..... czy to jest wlasnie te wczesniej wspominane 12V z niskim napieciem, które bedzie oprócz tego ze sterowalo wzmacniaczem to jeszcze go odpalało i odłączalo wraz z radiem ?
...... czy mam inaczej zrobic te 12v niskonapieciowe aby to wszystko odpalało i odłączalo sie przy pomocy stacyjki - jak juz wczesniej pisalem - radio odpala i ogłącza stacyjka.

Pozdrawiam i juz wiecej pytan nie bede mial mam nadzieje :):)



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt sty 16, 2007 13:23

Pamiętaj jeszcze żeby plus i minus byly jednakowej grugości... tak to jest to 12V ale z niższym natężeniem a nie napięciem:) Jak włączysz radio to w tym samym czasie włączy Ci się wzmacniacz, wyłączysz radio (w tym wypadku wyjmiesz kluczyk) wyłączy Ci się wzmacniacz



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » wt sty 16, 2007 13:50

w którym miejscu sie podpiąc sie z tym grubym kablem plusowym ? tam gdzies przy listwie z bezpiecznikami ? w ktorym miejscu znajduje sie wiązka bezposrednio od akumulatora ?



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt sty 16, 2007 13:59

Ja u siebie podpiąłem się bezpośrednio do klemy akumulatora...



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » wt sty 16, 2007 15:03

jak podłączysz to napisz mi jak to gra bo może bym sobie coś takiego kupił ..:P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości