Wygłuszone drzwi?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
DonaldHTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:29
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Wygłuszone drzwi?

Post autor: DonaldHTD » czw sty 04, 2007 20:11

Hmm troche dziwne pytanie bo nie wiem czy to co mam w środku w drzwiach to fabryczna robota czy robota mojego poprzednika :crazy: przy czytaniu róznych opisów wygłuszania drzwi nie spotkałem się z takim przypadkiem wiec na fabryczne to nie wygląda.
FAQ pisze: Najpierw odkręcamy boczek tapicerowany, jest na dwóch śrubach krzyżakowych, które znajdują się pod osłoną plastykową uchwytu za który łapiemy drzwi (fot. 1.), następnie demontujemy korbkę i rygiel. Ciągniemy od dołu (dość mocno siedzi) aż odskoczy z zatrzasków. Dostaliśmy się wieć do środka drzwi. Odklejamy folię - nie bedzie już nam potrzebna.
i tutaj w moim golfie nie ma foli (po zdjęciu boczku). jest za to - nie wiem jak to nazywacie - ciemno szara mata wykonana chyba z jakiejs gęstej pianki. nie jest to robota ręczna bo to tworzywo ma idealne krawędzie, trzyma sie na zatrzaskach itd, czyli robione było specjalnie do mk3, a nie wycinane ręcznie. także nie wiem czy opłaca mi sie to zrywać i zaklejać dziury (w momencie gdy ta mata całkowicie wszystkie zakrywa) różnymi taśmami o których mowa na forum czy jedynie zamontowac dystanse.

poprzedni własciciel posiadał naprawde drogi sprzęt audio (ponad 5tys euro) i w sumie bardzo prawdopodobne że to wygłuszenie to jega sprawa, a zabierając sprzęt do innego auta te maty do niczego mu nie były potrzebne wiec zostały.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw sty 04, 2007 22:36

DonaldHTD pisze:poprzedni własciciel posiadał naprawde drogi sprzęt audio
DonaldHTD pisze:a zabierając sprzęt do innego auta te maty do niczego mu nie były potrzebne wiec zostały.
sądzę, że sam odpowiedziałeś na swoje pytanie, skoro poprzedni właściciel miał tak drogi sprzęt to sądzę, że na 99% :D drzwi zostały wygłuszone, także daj dystanse i zabieraj się za montaż głośników :bigok:

[ Dodano: 04 Sty 2007 21:46 ]
a najlepiej jakbyś dał jakieś foty tego "wygłuszenia"



Awatar użytkownika
DonaldHTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:29
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: DonaldHTD » czw sty 04, 2007 22:49

Waluch pisze:sądzę, że sam odpowiedziałeś na swoje pytanie, skoro poprzedni właściciel miał tak drogi sprzęt to sądzę, że na 99%
no niby tak, ale w sumie nie spokalem sie na necie ze sprzedazą albo posiadaniem takich mat wiec nie byłem pewny czy to czasem po prostu nie jest oryginalne... edycja Bon Jovi wiec moze do środka cos dodali...

co do dystansów to bede chyba jednak musiał ta mate troche podziurawic żeby przymocowac je do blachy... bo w rogu jest jedynie wgłębiona tak z 4cm na głosnik.
Waluch pisze:a najlepiej jakbyś dał jakieś foty tego "wygłuszenia"
Obrazek
coś takiego, sorki za jakosc ale telefonem i teraz poszedłem zrobic przy słabym świetle. jutro dorzuce jakies lepsze ;)



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw sty 04, 2007 23:19

DonaldHTD, słabawa fotka, ale to jest chyba fabryczne i nadaje się do zerwania, u kolegi było takie samo "wygłuszenie" on ma bogato wyposażonego mk3, (jeśli dobrze widzę na foto), w takim razie ja na Twoim miejscu to to zerwał i wygłuszył drzwi tak jak Bóg przykazał



Awatar użytkownika
DonaldHTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:29
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: DonaldHTD » czw sty 04, 2007 23:30

Waluch pisze:ale to jest chyba fabryczne
no własnie tak czulem, ale chyba lepsze to niz dziury, generalnie dosyć grube to jest wiec napewno jakis efekt jest...



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw sty 04, 2007 23:34

jasne, że lepsze niż folia, tylko nie jestem pewny, czy będzie spełniało dobrze swoją rolę jako wygłuszenie ... możesz podłączyć głośniki i odsłuchać jak grają na takim fabrycznym "cudzie" , pewnie poprawnie nie będzie ale nie każdy jest audiofilem ... pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » pt sty 05, 2007 14:10

to jest fabryczna gabka, sam taką mialem u siebie jak wygluszalem.... zrywaj i wyklejaj wszystko :]


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

Kuba007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 28, 2006 16:05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: Kuba007 » czw sty 11, 2007 23:28

Wywal to w cholere, to gąbka fabryczna, po zerwaniu trzeba dobrze zmyć klej na którym sie trzyma, a swoją drogą miał sprzęt za 5 tyś EURO i niemiał żadnego systemu w drzwiach ( stan gąbki sugeruje brak głośników w drzwiach)? :bigok:



Awatar użytkownika
monster mack
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sty 09, 2007 02:10
Lokalizacja: MIELEC
Kontakt:

Post autor: monster mack » pt sty 12, 2007 01:42

fabryka nadaje sie tylko do smieci :metal:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=80511 BYŁ MK3 VR6,BYŁ PASSAT TDI A JEST LEON TOP SPORT

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » śr sty 31, 2007 20:08

witam was :wazup: ja mam taka pianke w drzwiach i glosniki wstawione :D
Oda jakiegos czasu czytam wasze fprum i musze przyznac,ze koledzy maja racje ;/ ta pianka nic nie daje ](*,) w radju ustawiam bas na max a jego i tak nie slychac ucieka gdzies po blachach #-o a glosniki mam nadodatek do tapicerki przykrecone wiec zamiast basow slysze tylko dragania i brzeczenie nie da sie tego sluchac [-( .

Ale,ze jest zima to se darowalem do lata dojezdze :mrgreen: a potem mam plany nastepojace

-wygloszyc drzwi:D
-te glosniki przeniesc na tylne drzwi lub sie pozbyc
-kupic pozadny zestaw bas+tweter czy jakos tak to sie pisze hehe tak do 200-250 zl

i mysle ze wtedy to bedzie gralo:D

a i jeszcze planuje wywalic radio i wstawic DVD z wyjezdzanym ekranikiem taki bajer hehe :mrgreen:

Juz nie moge sie doczekac :food:




Ale mam do was pytanko wiem bylo to walkowane,ale tylko jak wygluszyc drzwi,
ale nikt nie pisal jak konkretnie.

A mi chodzi o to czy wyklejac ta dziure co jest prosto za glosnikiem,ja tez wyklejic i zaslonic wyjscie,czy zostawic wolna zeby bas uciekal w przestrzen miedzy orzebrowaniem a blacha zewnetrzna?

A czy jak bede robil dystans to jak bede go przykrecal do blahy to zakruc ta dziure plyta MDF a dopiero na to dystanse ,czy w tych mocowaniach z MDF wyciac kolko czy nie?



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » śr sty 31, 2007 21:08

Wszystko dokładnie jest opisane w FAQ. Nie zapomnij się zalogować bo nie zpobaczysz zdjęć.

Nie zapomnij również dać punkta

Pozdrawiam

Ps. Mam nadzieje że znajdziesz FAQ, jak nie - daj znać podeślę linka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 75 gości