[Radia] Cała prawda o radiach z Allegro

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kuman

[Radia] Cała prawda o radiach z Allegro

Post autor: Kuman » wt gru 05, 2006 14:38

Witam kolegów :pub:

Chciałbym w skrócie przestrzec przed zakupem nowych radii z Allegro.

2 tygodnie temu kupilem Pioneera 30MP. Sprzęt miał być nowy, z 2 letnią gwarancją itp. Oczywiście dostałem towar, patrzę a gwarancja nie podbita, brak paragonu i podbitego paszportu radia.
Ponad 90% radii z allegro to nówki kupwane u niemców. W Polsce gwarancja niemiecka NIE JEST UZNAWANA. Dopiero po skontaktowaniu się z kilkoma sprzedającymi na Allegro dowiedziałem się, że radyjka są kupowane u niemców, paragony są niemieckie, lub ich wcale nie ma. Niektóre są z czystą niewypisaną gwarancją (ktoś chyba zawartość tira zgubił :rotfl: ).
U takich sprzedawców jest brak możliwości wystawienia F-Vat. Jeden nawet agent miał wystawione radio za 339zł, jak do niego zadzwoniłem i spytałem czy wystawia faktury to powiedział pewnie, ale radio kosztuje wtedy 450 :hmm:
Co z tego, że kupicie nowe radyjka jak nie macie na nie gwarancji, bo wątpię, żeby sprzedawca wysyłał je za granicę do naprawy. Pewno większość się wypnie w razie uszkodzenia.

Dlatego warto kupić radyjko np. w MM i macie pewność, że jest gwarancja itp.
Oczywiście nie wszystkie radia są jumane itp. bo na allegro wystawiają też sklepy ale to już można wywnioskować z ceny :)

P.S Sorki mody za umieszczenie takiego tematu, ale chcę aby koledzy się nie przejechali jak ja.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt gru 05, 2006 15:18

Hehe czemu przepraszasz za normalny i porządny temat.

Może uświadomisz w ten sposób kilka nieświadomych osób.
Ja ze swojej strony niestety muszę się całkowicie zgodzić z twoim postem.
Dlatego apel do wszystkich zanim coś kupicie 100 razy się zastanówcie i dowiedzcie wszystkiego



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » wt gru 05, 2006 15:41

To samo i mnie spotkało i w dodatku z tym samym radiem. Kupiłem kilka miesiecy temu. Radyjko ok, nówka nierdzewka ale szukam tej 2 letniej gwarancji. Nie znalazłem ani gwarancji ani instrukcji po polsku. Zadzwoniłem do sprzedawcy i dowiedziałem się że "2 letnia gwarancja polskiego dystrybutora" polega na tym, że jak w ciągu 2 lat coś się zepsuje to odsyłam do niego. Polską instrukcję miał dosłać mailem - czekam do dzisiaj. Instrukcję mam - skserowałem, ale ta gwarancja to lipa. Żadnego dowodu sprzedaży. Kolega, który sprzedaje radyjka pociesza mnie tylko, że radyjko PIONEERA przez 2 lata nie powinno się popsuć.

Pozdrawiam

Ps. Ciekawe, że wszyscy zrobieni na Allegro w ten sam sposb w balona wystawiaja pozytywy nieuczciwemu sprzedawcy



Kuman

Post autor: Kuman » wt gru 05, 2006 16:38

zmick pisze: Ps. Ciekawe, że wszyscy zrobieni na Allegro w ten sam sposb w balona wystawiaja pozytywy nieuczciwemu sprzedawcy
Jak jakiś nieuczciwy na Allegro się znajdzie zawsze dostaje odemnie negatyw :satan:

Niestety duża większość kupujących myśli, że dostanie sprawne nowe radio i jest ok bo niby sprzedawca wysłał to co trzeba. W rzeczywiśtośći brak paragonu, gwarancji itp...

Jedyne co mnie pociesza to to, że oddałem radio i zwrócił mi gość kase i poniosłem tylko koszta wysyłki.
Każdy sprzedawca obojętnie czy sprzedaje Firsta czy Pionka czy Sonego powie Ci, że radyjko się nie psuje bo dobra firma. A nóż by sie zepsuło i co wtedy ? Nie sądzę, żeby odsyłali na gwarancję...

Jak ktoś został oszukany w taki sposób przez sprzedawców z Allegro to proszę pisać, może w ten sposób uchronimy potencialnych nabywców od kupna :)



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt gru 05, 2006 17:06

daj jeszcze linka do aukcji/sprzedawcy... Ciesze sie ze przeczytalem ten temat bo nad tym rozwiazaniem sie ostatnio zastanawiam...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » wt gru 05, 2006 18:50

Jakies 6 miechów temu zakupiłem na allegro komórke (wylicytowałem) miała byc nówka sztuka z 2 letnią gwarancją. Po 3 dniach przysłał mi komórke:D jak sie domyslacie nie byla nowa, a gwarancja bez paragonu, *#cenzura#* sie i dzwoenie do kolesia ale telefon oczywiscie wylaczony no to napisalem maila po 2 dniach odpisał, że i tak tanio kupilem ten telefon więc powinienem sie cieszyc. Położylem laske na niego a telefon opchnąłem dalej zarobilem na nim 40zł (koles przyjechal po ten telefon do mnie do domu obejzal i zaplacil). Od tamtej pory mam w dupie cale allegro, a jak kupuje to tylko od sklepów wystawiajacych swoje towary na allegro. A koleś który sprzedal m ten telefon ma szczescie ze jest ze szczecina, i mam do niego strasznie daleko, ale jak bedę się wybierał nad morze w tym roku to zloze mu mila wizyte..............:) :okej:



Kuman

Post autor: Kuman » wt gru 05, 2006 19:22

Dla zainteresowanych to właśnie to radyjko i ta aukcja:

http://www.allegro.pl/item146107215_pio ... _free.html

Brak dowodu zakupu i niewypisana gwarancja.

A tutaj przykład wzorowej aukcji:

http://www.allegro.pl/item145966416_now ... goraj.html

Dostajemy i gwarancję i dowód zakupu i co najważniejsze jest to sklep :) Niestety cena :ass:


P.S Kolejny wg. mnie chwyt sprzedających tzw. Euro-gwarancja to ściema, w Polsce nie jest uznawana. Uważajcie od kogo kupujecie.



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » wt gru 05, 2006 19:27

Dobrze wiedziec ze takie wałki odwalaja. Teraz wiadomo skad te atrakcyjne ceny. Ja tam nie miałem zamiaru nigdy kupowac niczego z allegro. Zawsze moze trafic sie jakis cfaniak i zrobic na szaro. Ja kupujue tylko to co widze. To tak jak bym samochod na allegro bez ogladania kupił :bajer:



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » wt gru 05, 2006 19:38

Dlatego ja wolałem dodać 100zł do ceny sklepowej i kupić na prawdziwej gwarancji cyfrówke. Radyjko też wolał bym kupić w sklepie bo na allegro to można co najwyżej używki kupować lecz i tak lepiej z rozwagą!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt gru 05, 2006 19:50

Trochę dziwne z tą euro gwarancją ,bo podobno jesteśmy w europie.Jutro postaram się dowiedzieć jak to wygląda z punktu widzenia Rzecznika Konsumentów,bo raczej nie powinno mieć znaczenia gdzie kupujesz sprzęt tzn. Niemcy,Francja czy też Włochy?Dowiem się ,co na to Rzecznik i Inspekcja Handlowa.

PS: w MM deh2820 -490zł (to prawie połowa drożej niż na allegro(330zł)) to sporo.



Kuman

Post autor: Kuman » wt gru 05, 2006 20:43

powalla pisze:Trochę dziwne z tą euro gwarancją ,bo podobno jesteśmy w europie.Jutro postaram się dowiedzieć jak to wygląda z punktu widzenia Rzecznika Konsumentów,bo raczej nie powinno mieć znaczenia gdzie kupujesz sprzęt tzn. Niemcy,Francja czy też Włochy?Dowiem się ,co na to Rzecznik i Inspekcja Handlowa.

PS: w MM deh2820 -490zł (to prawie połowa drożej niż na allegro(330zł)) to sporo.
Tutaj na tej aukcji gość wyjaśnił jaka jest różnica z tymi gwarancjami:

http://www.allegro.pl/item146527327_uwa ... 24_fv.html



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » wt gru 05, 2006 20:44

Nie wiem jak jest z rzecznikiem, ale ja nie dostałem żadnej gwarancji, ani żadnego dowodu zakupu. Wydaje mi się, że to trochę nie tak. Ja sprzęta nie zwróciłem bo chodzi suuuper i ma 2 wyjścia na cincze, poza tym zbyt dużo kasy nie mam. Jako ciekawostkę mogę napisać, że przez nieumiejętne podłączenie do zasilacza (nie do akumulatora) chcąc sprawdzić czy radyjko jest sprawne na biurku uznałem, że jest trafione. Po kontakcie telefonicznym, gościu kazał mi jak najszybciej radyjko odesłać, a on mi wyśle sprawne. Nie zrobiłem tego bo po podłączeniu w samochodzie radyjko przemówiło.......... i to jak!!!. Podejrzewam, że po zakończeniu aukcji, albo po roku, czy niespełna dwóch z reklamacją/gwarancją byłoby gorzej ;-) Ostrzegam wszystkich. Facet (użytkownik konta - kobieta) ma nick: Video10

Pozdrawiam wszystkich :bigok:

Ps. Może warto byłoby dać taki przyklejony z nickami klajentów co VW-Maniaków orżnęli ;-)



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » wt gru 05, 2006 20:47

Euro gwarancja działa w Polsce, bynajmniej Canona. Też trafiłem na typa, który nieuczciwie sprzedał mi aparat z dwuletnią gwarancją i jak sie później okazało euro-gwarancją. A mogłem ten sam aparat kupić w Szwecji w podobnej cenie, lecz ze względu na gwarancje zrezygnowałem z tego. Niedawno pożyczyłem ów aparat koledze no i dziabnął nieco i strącił go z 1,5m wysokości, grawitacją i kafelkami miał marne szanse. Pękła obudowa, oddał go do serwisu i zrobili bez marudzenia ze to euro gwarancja i ze z winy użytkownika.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

ignac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn lis 22, 2004 22:33
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Post autor: ignac » wt gru 05, 2006 21:16

Niestety nieuczciwi (żeby nie powiedzieć dosadniej) są też na naszym forum.Niejaki Ernest sprzedał mi niesprawne radio .Okazało się ,że walnięta była głowica UKF u .Niestety bardzo cięzko zdobyć ta część.Oczywiście próbował mi Ernest wmmawiac ,że na pewno żle podłączałem i cos spieprzyłem.Ręce opadają



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości