[wytłumienie]Rączki od korbek podnoszących szyby grzechocą

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[wytłumienie]Rączki od korbek podnoszących szyby grzechocą

Post autor: Paweł_G » pt gru 01, 2006 19:23

Witam
Od chwili gdy założyłem Phonocary w drzwi i w moim golfie pojawił się wreszcie bass :grin: przy niektórych utworach (benassi bross w szczególności :kac: ) strasznie grzechocą mi te okrągłe rączki w korbkach podnoszenia szyb. Czy ktoś ma jakiś patent na to? Myślałem może żeby zlikwidować luz przez zdjęcie ich i nawinięcie na korbki taśmy teflonowej ale nie wiem czy od podnoszenia szyb ta taśma się nie wytrze. Dzięki


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt gru 01, 2006 22:17

ja u siebie mialem to samo nakrecilem gumke od wlosow miedzy pokretlo a dzwignie.umnie ladnie sie schowala i nie bylo widac jej a zawsze przytrzymuje luz



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob gru 02, 2006 22:51

Mam pytanie , czy jakoś przerabialiście Schowek na głośniki w drzwiach w mk 3 zeby lepiej głośniki grały? Bo jakie ja nie wsadzę to każde pierdzą czy to nie jest efekt zbyt małego miejsca za głośnikiem a tapicerką drzwi? Może jak by tam coś wyciąc aby powietrze z tyłu głośników miało sie gdzie podziać?



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » ndz gru 03, 2006 00:30

piotr2, Dzięki - zobacze jak z Twoim patentem to wyjdzie.

Mariusz D., Ja mam głośniki zamontowane na dystansach z MDF-u przykręconych do blachy drzwi co wymagało wycięcia sporej ilości tapicerki. Poczytaj dział FAQ.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » ndz gru 03, 2006 19:31

Właśnie tak myślałem, że to wina tapicerki. W którymś dniu będę musiał trochę jej wyciąć. Wyjołem głośniki z drzwi dałem głośno i głośniki przestały pierdzieć. Wina jest taka, że powietrze z głośnika nie ma gdzie ucieć, odbija się od tapicerki i uderza spowrotem w głośnik.



Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » wt gru 05, 2006 10:20

Ja wbiłem kawałek plastiku może też być drewno, w otwór w korbce żeby bolec który wchodził sie lekko rozszerzył i sztywniej siedział, tylko nie przesadź bo sie korba nie będzie obracać.


chip+216(made in mirass) = około 130PS/290NM narazie :)

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » ndz gru 10, 2006 21:32

Zrobiłem tak jak zaproponował janek822, z tym że za klin robi u mnie ołówek którego nadmiar uciąłem :P Wreszcie nie ma tego cholernego warczenia przy basowych kawałkach :) Dzięki bardzo - punkcik dla Ciebie janek822,


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » śr gru 13, 2006 01:42

Mariusz D., furczą głośniki bo pojawiają się rezonanse. Głośniki przymocowane do tapicerki nie będą dobrze grały bo nie pracują w warunkach w jakich powinien pracować głośnik (patrz kolumna głośnikowa) i jak powiedziales musza "pierdziec".

Paweł_G, - montaż dystansów nie wymaga cięcia tapicerki (przynajmniej pod głośniki 16,5cm), jedynie moze byc konieczne zeszlifowanie plastikowego rantu na ktorym mocowany jest oryginalny glosnik. U mnie dystanse sa zrobione ze skręconych i sklejonych 3 pierscieni mdf'u 22mm, ktore dopasowałem do drzwi i tapicerki kątówką (bardzo łatwo szybko można szlifować mdf). Na tych dystansach wchodzą nawet tak głębokie głośniki jak R6A.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

grzesiek660
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:41
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: grzesiek660 » śr gru 13, 2006 11:42

nawet jezeli glosniki beda zamocowane na panelu mdf a beda pod tapicerka to bedziemy mieli ciagle problem z jej drzeniem.najlepiej zamontowac tak jak mowil kolega wczesniej kilka paneli mdf(tak zeby glosnik wystawal poza obrys boczka) porzadnie je ze soba skrecic i zamontowac glosnik.wtedy przy wygluszaniu drzwi nie bedziemy musieli obciazc drzwi dodatkowymi matami na boczku a on i tak nie bedzie drgal i wydawal roznych dzwiekow.



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » śr gru 13, 2006 13:52

snowak, Ja kupiłem dystanse ze sklepu POWE i niestety założenie na nich głośników wymagało wycięcia sporej ilości dykty ponieważ w moich boczkach orginalne głośniki od tyłu chroniła warstwa dykty tapicerki w której była mała dziurka na kabel głośnikowy - dykta miała kształt dzwona odwzorowując kształt tyłu głośnika. Uniemożliwiało to zamontowanie głośnika na dystansie przykręconym do blachy drzwi bo po prostu nie było tej blach widać.

grzesiek660, No właśnie mi bardzo gra tapicerka drzwi - po uporaniu się z tymi rączkami zaczęło znów coś grać (chyba ta plastikowa zaślepka rączki dzwi). A jeśli dajmy na to wyciągniemy głośnik poza obręb tapicerki to czym będzie można je przykryć? Moje Phonocary nie mają maskownic a wolałbym by coś je chroniło nie tylko ze zwględu na możliwość mechanicznym uszkodzeń ale również ze względu na złodziejskie zapędy wielu naszych rodaków :)


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

grzesiek660
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:41
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: grzesiek660 » śr gru 13, 2006 19:19

na allegro spokojnie mozna dokupic jakies maskownice do glosnikow..kiedys widzialem duzo tego.



snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » śr gru 13, 2006 19:34

Paweł_G pisze:snowak, Ja kupiłem dystanse ze sklepu POWE i niestety założenie na nich głośników wymagało wycięcia sporej ilości dykty ponieważ w moich boczkach orginalne głośniki od tyłu chroniła warstwa dykty tapicerki w której była mała dziurka na kabel głośnikowy ...
Przepraszam, rzeczywiście jest tam trochę przysłonięte (robiłem to ponad rok temu), Takie cięcie to przecież nic strasznego ;). A cięcie tapicerki zrozumiałem jako ingerencję w to co widać z zewnątrz :prayer: .


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » śr gru 13, 2006 20:30

snowak, Nie no z zewnątrz musi być seryjnie z uwagi na pieprzonych złodzieji :P


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości