[beta/instalacja]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

tews
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 28, 2006 11:50
Lokalizacja: Kraków

[beta/instalacja]

Post autor: tews » wt lis 07, 2006 23:21

Mam pytanie, czy ktos moze mi wyjasnisc jak pod Bete V, podlaczyc niestandardowe glosniki?
Tam jest wejscie na kostke, a glosniki mam zakonczone czinczami. Jak przykladam styki to mi wszystko ladnie dziala. Mozna gdzies dokupic przejsciowke - czincz - kostka?



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » śr lis 08, 2006 00:57

Dziwne, że na chinchach głośniki. Najprościej obciąć chinche, kupić wtyk iso głośnikowy i dolutować kanały i masę. Jak nie chcesz ciąć wtyczek, trzeba się pobawić: kupić wtyki chinch, trochę kabelka, wtyczkę iso i zmontować przejściówkę.


ex BvLin3K
Obrazek

tews
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 28, 2006 11:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tews » śr lis 08, 2006 09:30

metju pisze:Dziwne, że na chinchach głośniki. Najprościej obciąć chinche, kupić wtyk iso głośnikowy i dolutować kanały i masę.
Coś takiego: http://allegro.pl/item137991885_zlacze_ ... sylka.html ?
I mam pytanie o mase, bo ma w sumie 4 kable (2 dla lewego, 2 dla prawego), czy masa jest konieczna? Bo jak sobie przykladam same styki do pinow to glosniki graja.

[ Dodano: 08 Lis 2006 09:01 ]
i jeszcze jedno pytanko. Bo to nie sa chyba jedna czincze, bo dokladnie sie temu przyjrzalem teraz, tylko zamiast lutowania ktos zrobil wtyk i koncowke, to wszystko jest polaczone gumka. Jak sie cos takiego profesjonalnie nazywa? Dorobie same wtyki do tego przy iso i bedzie dzialalo (przynajmniej tak mi sie wydaje :) ).



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » śr lis 08, 2006 10:24

Tak, jeśli przy radiu masz standardową kostkę iso, właśnie takiej końcówki potrzebujesz. Masę podłącz, ile kabli wychodzi z głośnika, tyle ma trafić na kostkę.
tews pisze:i jeszcze jedno pytanko. Bo to nie sa chyba jedna czincze, bo dokladnie sie temu przyjrzalem teraz, tylko zamiast lutowania ktos zrobil wtyk i koncowke, to wszystko jest polaczone gumka. Jak sie cos takiego profesjonalnie nazywa? Dorobie same wtyki do tego przy iso i bedzie dzialalo (przynajmniej tak mi sie wydaje :) ).
Tego jakoś nie mogę zrozumieć :) Najlepiej zrób fotkę i pokaż :) Albo utnij te chinche i zalutuj iso :pub:


ex BvLin3K
Obrazek

tews
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 28, 2006 11:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tews » śr lis 08, 2006 12:24

metju pisze:Tego jakoś nie mogę zrozumieć :) Najlepiej zrób fotkę i pokaż :) Albo utnij te chinche i zalutuj iso :pub:
Chodzilo o cos takiego: http://allegro.pl/item138326928_konekto ... c_3_8.html

Juz zakupilem wszystko, dzisiaj bede montowal. Dzieki.



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » śr lis 08, 2006 12:55

Aaaa... no to zmienia postać rzeczy :) To nie są chinche, tylko konektorki zwykłe :) Jak najbardziej możesz je zostawić, dolutować tego typu końcówki do kostki iso, podłączyć i zaizolować :)
Na przyszłość, końcówki chinch wyglądają na przykład tak:
http://allegro.pl/item137563709_extra_k ... niej_.html :) :pub:


ex BvLin3K
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości