[radio] Clarion w mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

stuwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 10, 2006 00:06
Lokalizacja: Łeba

[radio] Clarion w mk3

Post autor: stuwa » wt wrz 05, 2006 18:24

Witam! Mam pewien problem w moim MK3. Oóż po podłączeniu w miejsce fabrycznego radia Alpha radia Clarion 5730R zaczeły sie z nim dziąc dziwne rzeczy. Otóż bez powodu nagle załącza sie funkcja wyciszania radia (TEL mute) czasem nagle się wyłącza wyciszenie, włączenie i wyłączenie radia nic nie daje. Dzieje sie tak zazwyczaj podczas jazdy, czasem od razu po ruszeniu z miejsca, czasem troche później, czasem radio gra cały czas normalnie. Radio jest sprawne bo w Audi 80 nie robi takich numerów. Podejrzewam ze nalezało by z kostki odłączyć jakiś kabelek który to zakłóca, dodam tylko ze fabryczne radyjko alpha miała pełną logikę zapłonu (włączało sie po włożeniu kluczyka do stacyjki, wyłączało sie po wyjęciu, podświetlało sie razem ze światłami drogowymi itp). czy ktos wie jaka jest przyczyna takiego zachowania i co zrobić aby wszystko było ok? Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 22:02 przez stuwa, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt wrz 05, 2006 19:08

Kabelek "wyciszenia " dotyka masy jak poruszy się .Trzeba go zaizolować.



stuwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 10, 2006 00:06
Lokalizacja: Łeba

Post autor: stuwa » wt wrz 05, 2006 19:14

Kostki w moim golfie sa oryginalne, nieprzerabiane i żadnych niezaizolowanych kabli tam nie ma (przynajmiej tak mi sie wydaje) sprawdze to dokładnie jutro, pewny jestem natomiast ze do pinu który w Alphie oznaczony jest jako tel mute nie jest podłączony żaden kabel wiec w sumie Clarion tez nie powinien sie wyciszac, no chybą ze w nim ta funkcja jest pod innym pinem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości