[instalacja] Jak poprowadzic kable?? mk3 5.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kubas6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 17:40
Lokalizacja: Dobczyce

[instalacja] Jak poprowadzic kable?? mk3 5.

Post autor: kubas6 » czw sie 24, 2006 22:01

Witam serdecznie.
Mam pytanie jak poradziliscie sobie z przeprowadzeniem kabli. Jesli chodzi o zasilanie do wzmacniacza to znalazlem tyle ze najlepiej przełozyc go przez otwor koło serwa tylko ze co dalej, co rozebrac zeby jak najmniej połamac plastiki i w miare to poukrywac, i to samo z kablem chinch biegnacym od radia do wzmacniacza no i wszystko doprowadzic do bagaznika. Moze jest juz taki post to chetenie poczytam, pomocy.

Pozdro
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 22:49 przez kubas6, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » czw sie 24, 2006 23:36

hmm ja mialem ten sam problem a wymyslilem to nastepujaco :))) :

zaczynajac od radia....kable mi schodza w dól.....wchodza pod platik maskujacy półeczke przed lewarkiem.....pozniej ida pod tym plastikiem który maskuje od lewara az po reczny i popielniczke dla pasazerow z tylu........no i ty sie zczela prawdziwa rozkmina!!!!!!!!! ale stwierdzilem ze puszcze je wzdluz tapicerki środkowej czyli ---> wychodza spod plastiku spod popielniczki i ida po grzbiecie środkowym wchodzac pod siedzenia i wychodza w bagazniku :) dla mnie takie rozwiazanie jest najlepsze poniewaz zawsze szybko mozna to zdemontowac nie rozkrecajac polowy auta :)


no ale Reszta nalezy do Ciebie :)))) pozdrawiam :)


hmm.....

Awatar użytkownika
kubas6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 17:40
Lokalizacja: Dobczyce

Post autor: kubas6 » pt sie 25, 2006 18:37

No własnie o to mi chodziło. Dzieki wielkie za radę. Jak mi sie uda zrobic to dam znac. Pozdro!!



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pt sie 25, 2006 18:49

No ale jeśli są to kable takie jak powinno sie dać (grube!!!) to fajny garb pozostaje. Generalnie prowadzi się to progami, zasilanie jedną, sterujący drugą stroną.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » pt sie 25, 2006 19:22

Dragon masz racje.....ale moje nie sa jeszcze te najgrubsze......jakos to przezyje......zawsze da sie jakos te kable tam upchnac.... a w progach tez owszem a nawet lepiej !!!!!!! ja podalem przyklad na przypadek checi szybkiego demontazu kabli :) wtedy nie trzeba pol auta rozkrecac:D pozdro :)


hmm.....

snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » ndz sie 27, 2006 23:40

sprawdzony sposób:
zaslajace lewym progiem i pod plastikiem od siedzenia i sa w bagarku.
glosnikowe pod siedzeniem pod wykladzina do tunelu srodkowego (kazda strona po swojej stronie tunelu) i na koncu rozchodza sie do glosnikow(a raczej zwrotnic) na wysokosci brzegu wykladziny podlogi.
czincze prawym progiem i pod plastikiem siedziska i sa w bagazniku.

glosnikowe 4mm2 w peszelku wchodza idealnie i nie widac odstajacej wykladziny (najbardziej newralgiczny punkt to przy regulacji recznego)
w prawy prog i pod plastikiem wszedl poczworny czincz tez w peszlu 2cm srednicy

Najgorsze jest przejscie z grubym kablem przez przegrode czolowa.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Awatar użytkownika
O.S.T.R.Y
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 28, 2006 23:07
Lokalizacja: Łęknica,Trzebiel, Żary
Kontakt:

Post autor: O.S.T.R.Y » pn sie 28, 2006 09:38

Ja wszystkie poprowadziłem w progach o wiele mniej rozbierania i łatwiejszy dostępniż środkiem a przewód zasilający z komory silnika przebiłem przez otwór koło serwa długim twardym drutem do którego przykleiłem kabel i i wyciągłem w srodku. w sumie około 40 minut mi to zajęło.

[ Dodano: 28 Sie 2006 09:43 ]
Więcej problemów miałem z ustawieniem wzmacniacza niż z jego podłączeniem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140966&sid=ea7529d2dbc2b15437d3d194302d8c1e][img]http://img124.imageshack.us/img124/8914/pa150013yv4.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości