Komputer zamiast radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

10minut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 16, 2015 12:44

Komputer zamiast radia

Post autor: 10minut » ndz lut 21, 2016 00:57

Chce zmienić swoje radio na tablet (7 cali najlepiej) lub Raspberry Pi (mini pc) Dokładnie będzie mi to służyć do tego:
- Nawigacja (Mapy online żeby były jak najbardziej aktualne)
- Odtwarzacz muzyki i radia FM
- Oglądanie filmów na poczekaniu - sporadycznie

Czyli będę potrzebował podpiąć ten tablet lub Raspberry Pi pod głośniki w samochodzie, a internet będzie mobilny z karty Sim Orange Free (są na allegro po kilka GB ważne rok także to nie problem)
Tylko nie za bardzo wiem jak podłączyć głośniki.. Pod złącze Jack i tyle? Jak według was powinno to wyglądać? I nie wiem co lepsze będzie tablet czy ten Raspberry Pi (wydaje się mieć wiecej możliwości)

Może wy robiliście jakieś takie modyfikację :)
Ramkę mam od radia 2din więc sobie ją zmodyfikuję trochę i będzie idealnie :)

Nie znalazłem bardziej odpowiedniego działu dla tego tematu więc pisze tutaj. jak coś to przenieście ;)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Komputer zamiast radia

Post autor: bogib184 » ndz lut 21, 2016 08:37

Nie, nie podłączysz głośników pod mini jack. Jedyne rozwiązanie, to wzmacniacz, do którego należy podać sygnał za pomocą przewodu mini jack-2xRCA, od razu mówię, porządnie ekranowany. Zależnie od tego, ile par głośników do zasilenia (sam przód, czy i tył?) wzmacniacz 2, lub 4 kanałowy. Co potrzebne do wzmacniacza, to już dostępne na Forum (komplet przewodów zasilania, głośnikowych).



10minut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 16, 2015 12:44

Komputer zamiast radia

Post autor: 10minut » ndz lut 21, 2016 10:21

Głośniki są tylko w tylnych drzwiach ')
Wiesz ja sie kompletnie nie znam na wzmacniaczu ani na audio dlatego będę potrzebował jakieś rady dla laika :)
Jaki powinienem kupić wzmacniacz w miarę tanim kosztem? Jakimś wymagającym użytkownikiem pod względem dźwięku nie jestem także mi wystarczy jeśli będzie grało na poziomie przeciętnego radia za 100zł :D

No chyba że w tym lipnym radiu które mam waśnie za 100zł jest jakiś wzmacniacz który mogę z niego wyjąć i go użyć? Bo myślę że jakiś musi być skoro głośniki tego wymagają :D



radeh2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2015 05:45

Komputer zamiast radia

Post autor: radeh2 » ndz lut 21, 2016 13:07

Jaki tablet przeniesie dźwięk z wyjścia mini jack na wzmacniacz? Przecież to urządzenie kompletnie się nie nada ;)



10minut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 16, 2015 12:44

Re: Komputer zamiast radia

Post autor: 10minut » ndz lut 21, 2016 13:14

radeh2 pisze:Jaki tablet przeniesie dźwięk z wyjścia mini jack na wzmacniacz? Przecież to urządzenie kompletnie się nie nada ;)
Ja nie wiem, czyli uważasz że mój pomysł jest z góry skazany na porażkę?
Ale ja myślę nie wiem czy dobrze ale jak się podepnie telefon pod radio wejściem AUX to odtwarza z telefonu/tabletu przez głośniki samochodowe więc czemu ma nie działać? ;)



radeh2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2015 05:45

Komputer zamiast radia

Post autor: radeh2 » ndz lut 21, 2016 13:38

Telefon podpinasz pod radio a radio wysyła lepszy dźwięk do głośników lub wzmacniacza (lepsza jakość) a wysłany bezpośrednio z tabletu dźwięk będzie słabej jakości i wzmacniacz za dużo dźwięku nie polepszy. Zasada jest prosta, im lepszy dźwięk wyślesz do wzmacniacza tym lepiej będzie grał sprzęt. Tablet niestety ma wyjście mini jack typowo pod słuchawki więc nikłe szanse na uzyskanie jakości w dźwięku.

PS choć pomysł sam w sobie jest bardzo dobry i rozwiązanie za pewne jakieś jest :) osobiście myślałem nad notebookiem z dokupioną kartą dźwiękową lepszej jakości i z niego dopiero przesłać sygnał do wzmacniacza, oraz mając komputer w aucie prowadzić statystykę auta bezpośrednio z kompa pokładowego.



10minut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 16, 2015 12:44

Komputer zamiast radia

Post autor: 10minut » ndz lut 21, 2016 13:47

Właśnie takiego rozwiązania potrzebuje.. widze że ludzie mają tak zrobione na internecie jet dużo filmików i wpisów ale nikt nie napisał jak głośniki podłaczył



radeh2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2015 05:45

Komputer zamiast radia

Post autor: radeh2 » ndz lut 21, 2016 13:51

Sam tego nie robiłem, jak mówiłem jest to jeszcze w planach. Z podpowiedzi kolegów, którzy wypowiedzieli się wcześniej w Twoim temacie można wywnioskować, że jest to stosunkowo proste. Zamiast radia kupujesz notebook, dokupujesz mu kartę dźwiękową ( pewnie istnieje też karta z wyjściem bezpośrednio na wzmacniacz jak w radiu), podpinasz wzmacniacz pod notebooka i dopiero wtedy głośniki pod wzmacniacz, na czystą logikę powinno hulać.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Komputer zamiast radia

Post autor: powalla » ndz lut 21, 2016 13:54

radeh2 pisze: Tablet niestety ma wyjście mini jack typowo pod słuchawki więc nikłe szanse na uzyskanie jakości w dźwięku.

Podpinałeś pod takie wyjście wysokiej jakości słuchawki? Dlaczego uważasz że to wyjście jest złej jakości? To normalnej jakości wyjście na równi dobre co RCA . Podpięcie pod nie jednak głośników to chory pomysł ...traktuj je jako wyjście RCA i koniecznie musi być wzmacniacz po drodze. Niesie to jednak za sobą pewne kłopoty, bo taki wzmacniacz musiałby być włączany osobnym przełącznikiem i co gorsze istnieje wielkie prawdopodobieństwo iż przy podłączeniu tabletu do ładowarki zaczęły by się jazdy z zakłóceniami ...no chyba ze masz oryginalną ładowarkę dobrej jakości , bo te tanie wszystkie sieją :bajer:

Jaki wzmacniacz za 100? Wiesz że taki wzmacniacz wymaga okablowania (zasilanie i RCA) ? To druga stówa ... ja proponuję opchnąć te radio co masz i zainwestować w najtańsze radio z BT . Ominiesz sporo ww. problemów , a i telefon sobie też podepniesz po BT :bajer:



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Komputer zamiast radia

Post autor: joseph82 » ndz lut 21, 2016 14:09

może nie tablet ale IPad mini
https://youtu.be/wBq_VzJ78Ps" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=VY5PmOwFPYA" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=5V5WyS0GoeE" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=1584SOD9D2k" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=G45aiNM85zY" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=OEr-5mo7Ibc" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

radeh2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2015 05:45

Re: Komputer zamiast radia

Post autor: radeh2 » ndz lut 21, 2016 14:15

powalla pisze:
radeh2 pisze: Tablet niestety ma wyjście mini jack typowo pod słuchawki więc nikłe szanse na uzyskanie jakości w dźwięku.

Podpinałeś pod takie wyjście wysokiej jakości słuchawki? Dlaczego uważasz że to wyjście jest złej jakości? To normalnej jakości wyjście na równi dobre co RCA . Podpięcie pod nie jednak głośników to chory pomysł ...traktuj je jako wyjście RCA i koniecznie musi być wzmacniacz po drodze. Niesie to jednak za sobą pewne kłopoty, bo taki wzmacniacz musiałby być włączany osobnym przełącznikiem i co gorsze istnieje wielkie prawdopodobieństwo iż przy podłączeniu tabletu do ładowarki zaczęły by się jazdy z zakłóceniami ...no chyba ze masz oryginalną ładowarkę dobrej jakości , bo te tanie wszystkie sieją :bajer:

Jaki wzmacniacz za 100? Wiesz że taki wzmacniacz wymaga okablowania (zasilanie i RCA) ? To druga stówa ... ja proponuję opchnąć te radio co masz i zainwestować w najtańsze radio z BT . Ominiesz sporo ww. problemów , a i telefon sobie też podepniesz po BT :bajer:

Podłączając wysokiej jakości słuchawki to nadal będą słuchawki. Cieszy jednak porada kogoś ogarniętego bardziej w temacie. Wystarczy podłączyć zwykłe głośniki 2+1 (komputerowe) i widoczny będzie zanik jakości dźwięku, tym się sugerowałem. Oglądałem filmik, gość wrzucił ipada + radio z BT i grało pięknie więc to chyba najlepsze wyjście tylko oprócz tabletu będzie potrzebne dobrej jakości radio z BT.



10minut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 16, 2015 12:44

Komputer zamiast radia

Post autor: 10minut » ndz lut 21, 2016 14:20

Czytałem że jako pośrednik dźwięku mogę użyć tego radia z AUX co mam teraz.. tzn pisało żeby to radio umieścić za deską rozdzielczą - w sumie do zrobienia ale ono nie ingerowało by w to wszystko? Tzn automatyczne włączanie radia i takie tam



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Komputer zamiast radia

Post autor: powalla » ndz lut 21, 2016 14:46

Tylko z tym BT i jakości , to też do uzyskania jakości płyty CDaudio , potrzeba w tablecie i w odbiorniku kodek aptx ... normalne połączenie BT to "tylko jakość mp3 320" , czyli podczas jazdy i dla mniej osłuchanych będzie OK :hmm:

Sugerując się wyjściem słuchawkowym , to jakbyś zganił wszystkie VW , bo jechałeś np. Polo 1.0 , a przecież mogłeś jechać GTi :bajer: Ot każdy sprzęt ma różną jakość muzyki z niej płynącej i np. Hyuawei y300 brzmiał tragicznie , a Note4 z Wolfsonem już nie ma się do czego przyczepić ( aptx też ma na pokładzie).

10minut, Ty weź i poczytaj FAQ Nazara , potem zobacz kilka tematów o PC w aucie i zobacz te linki z YT , bo jak na razie to błądzisz kompletnie ...
10minut pisze:ono nie ingerowało by w to wszystko? Tzn automatyczne włączanie radia i takie tam

Co to takie tam? Myślisz że cokolwiek podpięte pod wyjście słuchawkowe w tablecie będzie się automatycznie włączało? :kac:



10minut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 16, 2015 12:44

Komputer zamiast radia

Post autor: 10minut » ndz lut 21, 2016 15:13

No dobra czyli zwykłe radio z AUX będzie dobrym pośrednikiem między tabletem a głośnikami? Bo jeśli tak to w sumie darmowe rozwiązanie :D
I chodzi o podpięcie tabletu do radia przez AUX a nie przez Bluetootch



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości