Wzmacniacz oraz sub pod RCD 200

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

Wzmacniacz oraz sub pod RCD 200

Post autor: krzysiek555 » wt paź 20, 2015 22:44

Witam jakiś czas temu zamontowałem radio RCD 200 poprzez emulator CAN mam w samochodzie łącznie 8 głośników (oryg tak było lecz głośniki zmienione dla lepszego brzmienia przez poprzedniego właściciela) w w drzwiach z przodu 2 basowe oraz w słupkach 2 tweety i dalej z tyłu z racji że samochód 3d w boczkach 2 basowe i 2 tweety wyżej też w nich. Radio RCD 200 z tego co wiem nie ma wyjścia na subwoofer a chciałbym takowy zamontować. koleś w car audio powiedział że można puścić przez wzmacniacz wszystkie głośniki oraz sub i podpiąć to wszystko do radia. Sprawa jest taka że nie do końca wiem jak to zrobić a nie chcę żeby robiła tego firma ponieważ skroją mnie na grubą kasę. Byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś fajnego wzmaka (nie mówię o super drogim ale też nie jakimś badziewiu) mógłby być też używany, chodzi mi o model i sposób podłączenia tego wszystkiego. Zależy mi też żeby był mały żebym mógł go jakoś schować w aucie żeby go nie było widać. Sub jest planowany na miejsce w bagażniku tam gdzie jest gaśnica. Widziałem już MDF-y w necie do tego jakiegoś jbl-a można by zastosować.żeby nie wozić skrzynki w bagażniku..

Żeby ładnie grało :okej:



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Wzmacniacz oraz sub pod RCD 200

Post autor: joseph82 » czw paź 22, 2015 13:27

krzysiek555, pierwsze podstawowe pytanie to chcesz sam sub mieć podłączony czy też głośniki mają być zasilane przez wzmacniacz? Z tego co wyczytałem to RCD200 nie ma wyjścia na wzmacniacz. Co innego MDF. Tam sprawa jest prostsza. Wystarczy tylko odpowiednie wyjście kupić.
Ale wracając do RCD200. To po co 8 głośników? U mnie tylko graja 4 + skrzynia. Czyli 2 tweetery w trójkątach lusterek i woofery w boczkach drzwi no i sub. Więcej nie trzeba. Co do zasilania to jak chcesz to mieć rozwiązane? Głośniki z radia a sub ze wzmacniacza czy wszystko ze wzmacniacza - wzmacniaczy?
Jak tylko sub to bym szukał jakiś monoblok lub 2-kanałowiec i go zmostkował. Jak głośniki też napędzane wzmacniaczem mają być to bym szukał 4-kanałowy. Jest jeszcze opcja 5- lub 6-kanałowy. Wiadomo 4 kanały na głośniki o reszta do suba. Wzmacniaczy żadnych nie będę polecać by nikt mi nie zarzucił, że polecam chłam.
Co do podłączenia będziesz potrzebował taki adapter http://allegro.pl/brak-wyjscia-na-wzmac ... 43214.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a co do podłączenia tego to polecam ten post. Ale to jest w Polo które jest fabrycznie jest przystosowane po RCD200 i n ie ma potrzeby stosowania modulatora CAN. https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... bXyJ4ONbeQ" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

Wzmacniacz oraz sub pod RCD 200

Post autor: krzysiek555 » pn lis 09, 2015 07:39

Witam, Niestety projekt został odłożony na bliżej nieokreślony termin (inne wydatki). Poza tym słabo to widzę. Wydawać jak obliczałem dość sporą sumę tylko po to żeby mogło się okazać że będą zakłócenia czy zniekształcenia... Mówię o podłączeniu przez przejściówkę RCA i tak dalej... Może kiedyś po prostu radio zostanie zmienione na takie które ma wyjście na wzmaka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości