mk IV wymiana głośników przód

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lajteki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 11, 2015 20:13
Lokalizacja: Poznań

mk IV wymiana głośników przód

Post autor: lajteki » ndz sie 16, 2015 00:23

Cześć,

dotychczas wszelkie informacje jakie potrzebowałem do prac przy swoim golfie bez najmniejszego problemu znajdowałem na tym forum i przy okazji swojego pierwszego postu chciałbym wszystkim aktywnym użytkownikom serdecznie za to podziękować.

Pacjent to golf IV 1.9 tdi w trzech drzwiach a problem dotyczy nagłośnienia
W ostatnim miesiącu trochę go wygłuszyłem (ściana grodziowa i podłoga do przednich foteli oraz drzwi), niestety podczas tych prac uszkodziłem dobrze grający woofer i tak oto na dzień dzisiejszy mam dwa popierdujące przy trochę mocniejszym basie gdyż jeden już od dość dawna niedomagał.
Wygłuszenie robiłem nie ze względu na chęć wstawienia nowego sprzętu car audio lecz potrzebę wyciszenia wnętrza.

Teraz pytania do was.
Opłaca mi się kupić dwa oryginalne woofery i zostawić resztę jak jest czy może lepiej kupić jakiś zestaw odseparowany i przy okazji wymiany dołu wymienić też górę?
Jeżeli nowy zestaw miałby zagrać lepiej niż seria to ile trzeba na niego przeznaczyć i czy konieczny jest wzmacniacz?
Czy moglibyście polecić jakieś konkretne sprawdzone rozwiązania?



KZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 18:14

mk IV wymiana głośników przód

Post autor: KZI » ndz sie 16, 2015 22:47

Cześć,
aktualnie jestem w trakcie "pertraktacji" z firmą zakładającą c/a. Mam seryjną Gammę (radio+cd) i seryjne jakieś głośniki (woofery+syczki).
Chcę, aby mi wygłuszyli drzwi i dali głośniki.
Zaproponowali mi zestawy w cenie około 250zł Hertz, JBL, Powerbass (podobno PB najlepsze). Niestety, z seryjnym radiem podobno będzie słabo.
Chciałbym zostawić Gammę, bo kolorystycznie w nocy jest dla mnie po prostu zajebiście pięknie :D
Niebieski z czerwonym komponują się idealnie - gdy to lata temu zobaczyłem, zakochałem się i zawsze chciałem mieć takie podświetlenie.
Dlatego szkoda mi wywalić oryginalny zestaw... Być może wpierw zlecę wygłuszenie i kupię te głośniki (nie wiem, czy w tej cenie będą wystarczające, podobno mają być ok) i zobaczę jak to gra.

Także kolego, z podobnym problemem się zmagam. Nie mam gdzie posłuchać wygłuszonego samochodu z takimi głośnikami. Podobno ma być super, podobno grają ładnie z basem etc.
Także, o ile masz rozebrane jeszcze drzwi i masz te ~250zł (po tyle są Powerbasy z dystansami na aukcjach), to bierz. Na pewno będzie lepiej, niż z oryginalnymi, a sensu dwa razy rozbierać drzwi nie widzę ;)
Podobno wystarczy radio za 200/250zł i już ma grać bardzo ładnie.
Wzmacniacz da więcej mocy, to pewniak. Sądzę, że możesz kupić zestaw głośników, dokończył porządnie wygłuszenie, sprawdzić. Jeśli będziesz zadowolony, zostaw. Kiedyś, jak się znudzi, kupisz sobie wzmak, skrzynię, kondensator ;)
Niestety, coś tam poczytałem, ale praktykę mam słabą...

Pozdro!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości