Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośności

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośności

Post autor: dizent » pn cze 08, 2015 17:31

Posiadam radio JVC KD-G332, skrzynie 300rms, wzmacniacz blaupunkta 4 kanałowy do którego podpięta jest skrzynia i głośniki z półki. Wszystko to połączone dosyć grubym okablowaniem a problem polega na tym, że radio po zwiększeniu głośności bądź większym basem za każdym razem się wyłącza. Bywa i tak, że wyświetlacz jakby mrugał w rytm basu a dopiero później znowu się wyłącza i włącza. Miałem je już w 3 samochodach a ten zestaw w 2 i za każdym razem występuje ten sam problem. Gdy nie miałem wzmacniacza i skrzyni radio napędzało w byłej vectrze dwa przednie głośniki, dwa z półki i wtedy również było tak samo. Nie wiem co to zmieniło, ale wymieniłem bezpiecznik w radiu na inny i wtedy mogłem dać trochę głośniej, ale nic po za tym i powtórka z rozrywki. Ktoś wie jak się z tym uporać?



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośności

Post autor: joseph82 » wt cze 09, 2015 16:56

a to się dzieje na włączonym silniku czy zgaszonym? Bo jak na zgaszonym to może już aku nie domaga


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośności

Post autor: t0mal » śr cze 10, 2015 20:27

Miernik w łapę i do roboty :)

1) Masz problem z zasilaniem - kiedy ma większy pobór mocy zaczyna brakować prądu.
Zrób pomiary, sprawdź czy nie ma spadków napięcia na zasilaniu, najpierw kostki, jeśli kable zasilające radio są odpowiednio grube i napięcie jest stabilne pozostaje sprawdzenie sekcji zasilania w samym radyjku.

2) Włącza się zabezpieczenie przeciążeniowe albo termiczne - za niska impedancja na wyjściu, za duży pobór mocy (za mocne albo popalone głośniki)



dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Re: Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośn

Post autor: dizent » czw cze 11, 2015 12:11

joseph82 pisze:a to się dzieje na włączonym silniku czy zgaszonym? Bo jak na zgaszonym to może już aku nie domaga
Nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Miałem to radio już w 3 samochodach i w każdym występował ten problem, więc chyba nie sądzisz, że w każdym był słaby akumulator? Nie, nie był rozładowany i nie ma znaczenia, czy słucham na zgaszonym, czy na odpalonym.

Dałem grubszy kabel do radia prosto z akumulatora i wydawało się, że jest spokój, ale dosłownie sekundy później wyłamał mi się kabel sygnałowy i nie mam możliwości sprawdzenia, czy faktycznie ten zabieg mógł pomóc. Wymienię później końcówkę albo pożyczę od kumpla chinche i zdam relacje.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośności

Post autor: t0mal » czw cze 11, 2015 13:54

Zaraz zaraz, czyli jeśli odepniesz końcówkę, to nie ma problemu?



dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Przygasające i wyłączające się radio przy większej głośności

Post autor: dizent » ndz cze 14, 2015 11:20

Problem występował cały czas niezależnie od tego, czy wzmacniacz był podłączony, czy też odłączony. Myślałem, że wina radia, bo mam już je parę lat i najpierw napędzało 4 głośniki, później doszedł wzmacniacz, skrzynia, kolejny głośniki i w sumie nigdy nie zastanawiałem się co jest nie tak.
Nie wiem co do czego, ale wymieniłem ułamaną końcówkę chincha biorąc ją ze starych kabli, które wcześniej parę razy były podłączane w tym zestawie i pierwszy raz to całe nagłośnienie gra tak, że aż uśmiech na twarzy się pojawia :grin: Problem z wyłączaniem radia chyba sam się naprawił.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości