Wyciszenie mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Wyciszenie mk3

Post autor: on6222 » czw mar 05, 2015 11:02

Witam
Może jest sporo takich tematów ale większość jest trochę stara i nie ma takich informacji jakich chciałbym się dowiedzieć

chciałbym wyciszyc golfa mam go rozebranego do lakierowania, chodzi o wyciszenie dźwięków z zewnątrz nie chodzi mi o car audio mam DSP noki i to mi wystarcza

jakich materiałów użyć aby wyciszyc podłogę nadkola i bagażnik, myślałem o dekarce plus filc samoprzylepny 10mm z tego co wyczytalem potrzeba tego około 6m2 i cena za m2 wychodzi kolo 65 zł natomiast za maty butylowe gms 05 cena to 80 zł za m2 , ale czy same maty butylowe będą lepsze od takiego połączenia dekarki z filcem?

Następne pytanie to przy oklejaniu podłogi zrywać te jakby maty czy co to jest do gołej blachy, czy kleic na to ?

A jak jest z drzwiami tzn jak zakleic te otwory aby w razie czego łatwo było się dostać do mechanizmu szyb itp, auto juz ma parę lat i czasem zdarzają się awarie a jak widzę większość wyciszonych drzwi to tak jakby bez niszczenia tych mat ciężko się dostać do środka

Z gory dziękuje za wszelkie informacje pozdrawiam



wrotek
php maniac
php maniac
Posty: 38
Rejestracja: czw lut 26, 2015 22:06
Lokalizacja: Poznań

Wyciszenie mk3

Post autor: wrotek » czw mar 05, 2015 19:37

Ktoś robił na forum takie wyciszenie i zdzierał wszystko.
Też byłbym za tym rozwiązaniem jeśli masz dostęp do podłogi auta. Ładnie wszystko oczyścić i dopiero na to nakładać wygłuszenie.
Zalety i wady dekarki - na plus jest cena , na minus moim zdaniem gorzej się klei niż GMS no i waga.
GMS masz nieprzemakalny - czyli nie zgnije , jest lekki , i masz kilka typów GMS, jedne do podłogi , inne do drzwi. Jeśli chodzi o drzwi to zasada najlepsza - napraw wszystko co możliwe zanim zakleisz drzwi, później faktycznie trzeba maty zdejmować , żadko nadają się do ponownego założenia.
Na drzwi oczywiście od wewnątrz i z zewnątrz.


cat /dev/urandom && dmesg

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Wyciszenie mk3

Post autor: on6222 » pn mar 09, 2015 13:54

Dzięki za odp
Ale dalej bije się z myślami do tego doszła jeszcze alternatywa APP miękkich bo taka sama cena co dekarki, ale jak to jest z tymi matami gms 04 czy wystarcza tylko one czy na nie tez dawać filc , z drzwiami myślę cos takiego żeby zrobić takie blachy jak są w mk4 zobaczymy co z tego wyjdzie pozdrawiam



wrotek
php maniac
php maniac
Posty: 38
Rejestracja: czw lut 26, 2015 22:06
Lokalizacja: Poznań

Wyciszenie mk3

Post autor: wrotek » pn mar 09, 2015 18:37

Jak chesz robić to dobrze to zrób to raz
wewnątrz drzwi butyl, na zewnątrz maty z aluminium (na blache) i na boczki też dałbym butyl.

ok 170-200zł za przednie drzwi by wyszło


cat /dev/urandom && dmesg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości