mega gorący radiator (zle podlączylem czy co) ??????? HELP

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

keermiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 29, 2006 09:07
Lokalizacja: Jaworzno

mega gorący radiator (zle podlączylem czy co) ??????? HELP

Post autor: keermiit » śr lip 19, 2006 15:50

Siemanko
Mam problemik , mianowice podlączam sobie stare radyjko Kenwood KRC 756R i daje czerwony przewod do akumulatorka (+) ,żołty podpinam pod ten styk od stacyjki i czarny na mase , włączam i po 3 minutach radiatorek z tylu radia sie tak grzeje ze nawet dotknąc sie nie da (centralnie jak żelazko) i nie wiem czy zle podlączylem czy jak (w koncu to tylko 3 kabelki) a radyjko fajnie gra tym bardziej ze obecne mi buchneli :( a kenwoodzika mam z bylego golfa II i brak do niego instrukcji i nalepki znamionowej co jaki kabelek do czego ale wiem tyle ze podpiolem tak jak wyzej napisalem .Zalezy mi na tym bardzo bo narazie mam brak kasy na nowe a do Kenwooda mam zmieniarke z kablem.
Bardzo prosze o pomoc bo szkoda radia zeby sie kurzyło i marnowało , aha dodam ze jak niepodpinam glosnikow tez sie grzeje tragicznie i aha2 brak kostki ISO tylko luzne kabelki wisza
HEEEEELLLLLPPPP



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » śr lip 19, 2006 15:53

Szczerze mówiąc to poto właśnie jest radiator żeby ciepło odprowadzać...
Ja w swoim radyjku nie mam pod niego żadnych głośników podłączonych (wszystko przez wzmacniacz) i też po paru minutach jest bardzo gorące. Zresztą wszystkie radja jakie miałem tak miały...
Wydaje mi sie, że nie jest to nic niezwykłego że radiator jest gorący..


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » śr lip 19, 2006 15:58

Możliwe, że masz za duże napięcie. W Polo (r. 95) mam taki problem, radio dostaje zbyt duży prąd. Już LCDek mi sie spalił :( Zmierz jakie masz u siebie. Jeśli za duże to kup sobie regulator napięcia i go podepnij przed radiem a jeśli dobre to poprostu radio ma taką naturę i nie należy sie przejmować. Pozdro :kwiat:


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

keermiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 29, 2006 09:07
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: keermiit » czw lip 20, 2006 16:08

Napiecia sa prawidlowe , kurcxze sam juz nie wiem bo na elektrodzie wyczytalem ze cos nie tak z koncowka mocy moze byc czy jakos tak albo ze poprostu ten typ tak ma , ale kurde jak po 3 minutach radiator grzeje sie tak ze mozna sie poparzyc to nie wiem starch pomyslec co by bylo gdyby pochodzil 10 min



Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » czw lip 20, 2006 16:23

Skoro ten typ tak ma to sie nie przejmuj :) A radiator nie grzeje sie cały czas. Dochodzi do pewnej temperatury bo nie zapominaj, że cały czas oddaje to cieplo do atmosfery. Hmmm.. a co byś powiedział na zamontowanie wentylatorka na radiatorze ? :D Takiego komputerowego. Zastanów się :bigok:


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
sebal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 597
Rejestracja: pt lis 12, 2004 00:13
Lokalizacja: WWL

Post autor: sebal » czw lip 20, 2006 22:26

keermiit, możesz mieć jeszcze walniętą końcówke mocy nieraz spotkałem sie z radyjkami z wyjściami na 4 głośniki i radio grało ok ale jedno wyjście było spalone i to powodowało szybkie nagrzewanie się radiatora oczywiście żeby to naprawić trzeba wymienić całą końcówke mocy nawet pomimo że 3 kanały grały dobrze proponuje żebyś zrobił tak podłącz radio do zasilania włącz kasete i pokolei podłanczaj głośnik do każdego z wyjść jeżeli na którymś bedziesz słyszał zniekształcenia albo buczenie tz. że stało się to co opisałem wyżej


[img]http://images44.fotosik.pl/147/1f6725c578e36297.jpg[/img]

keermiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 29, 2006 09:07
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: keermiit » pt lip 21, 2006 11:55

Siemka
Sprawdzilem , wszystkie kanaly glosnikow sa sprawne , brak jakichkolwiek zaklucen w graniu glosnikow , w necie wyczytalem ze moze to byc wina padnietaego scalaka albo jakiejs głowicy (ale chyba nie chodzi o ta co szczytuje sygnał z tasmy kasetowej :P) ze jedna z nozek tej głowicy (jakas odpowiedzialna za 5V moze podawac wiecej niz te 5V ) schematu ni cholery znalessc nie moge do tego radyjka wiec chyba oddam panu elektronikowi , ale obawiam sie ze jak to ludzie w serwise zrobi gest chtając sie za głowe i powie "Paaaanie tu cała płyta do wymiany jest). nic to podlacze radio miernikiem pomieze napiecia na scalaku i porownam z prawidlowymi w katalogu :pub:
No nic mysle dalej POZDRO :kwiat: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości