Głosniki w podszybiu MK 2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Głosniki w podszybiu MK 2

Post autor: Olaf » sob lip 15, 2006 08:29

Witam,

jako, że 'pan moderator' bardzo inteligentnie zamknąl temat, ja go ponawiam. Niestety opcja szukaj nic mi nie pomogła, a mam prawo pytać o co chce i kiedy chce.

Więc pytam : jakie głosniki pasuja na podszybie w MK 2 :?: Jeżeli ktoś ma tam założone głosniki to prosiłbym o opinie jak one grają :?:

Pozdrawiam :pub:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » sob lip 15, 2006 08:32

Głośnik 87mm

Kupiłem Pyle z tej żółtej serii , i powiem tylko tyle: nie polecam :)
Z innymi glosnikami nie mam doswiadczenia



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » sob lip 15, 2006 12:41

Bardzo dziękuję Everwhite za informację o rozmiarze :pub:

Może to, że odpisałeś ostudzi zapędy moderatora :grrr:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » ndz lip 16, 2006 00:50

Olaf, ogolnie to ludzie odradzaja glosnikiw podszybiu! Ale ja i soebie mam 87mm Lanzary:) I nawet dobrze sobie radza:)Standardowo sa tam gwizdki wiec jezeli niemasz gwizdkow to nie zmieniaj bo wyjdzie wielka ku*a:P Chyba ze tez zmienisz na jakies dobre gwizdki :) Ja polecalbym ci zestaw separowany w drzwi 16,5mm i gwizdki w zaslepke od lusterek:)A w deske tez jakies sredniaki:)Niezaszkodza napewno tylko zeby dobrej firmy byly np lanzar hertz helix itp:)

Pozdro:)

Mysle ze troszke pomoglem:P

[ Dodano: 16 Lip 2006 00:52 ]
acha a jak chcesz tam wmntowac jakies glosniki to jak pokombinujesz to wejda tez 10mm:) ogolnie tez polecam ci abys wzmocnil konstrukcje polki zeby glosniki byly sztywno umocowane! Bo przy podkreceniu radyjka moze trzeszczec i jakosc bedzie slabsza:) No to tyle jezeli masz jeszcze jakies pytania to ci pomoge w miare swojej wiedzy:)


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lip 16, 2006 11:20

Witam.Ja mam wsadzone tam głośniki wysokotonowe z zestawu 13 cm firmy Pyle(żółte),a te 13 zamontowane w kieszeniach na drzwiach(wymieniłem te wyciąganie kieszonki na maskownice 13 cm )Maskownice są po 19zł na allegro.Gra to o niebo lepiej niż 87mm w podszybiu(naprawdę przerabiałem to),bo głośniczek87 mm,wcale nie ma basu,a jak podbijesz na radiu ,to będzie pierdził .Najlepiej jak byś dał panele drzwiowe na 16cm + wysokotonowy na górę( osłona lusterek,słupek, miejsce fabryczne lub przykleił na taśmie ),ale to już kosztuje a jak jadę autem do pracy 30 min dziennie to taka inwestycja mija się z ekonomią(to już lepiej kupic odtwarzacz MP3 i jakieś lepsze słuchaweczki).Jeżeli dalej chcesz zamontować 87 mm to zrób prostą zwrotnicę,która odetnie np. od 100Hz ten głośniczek(zwykły kondensator),ale moim skromnym zdaniem,to juz lepie dać tę 13 w drzwi(koszta minimalnie tylko większe).



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lip 16, 2006 12:02

Ja tam mam Boshmana głosniczki dwudrozne 87 mm i grają mi super wystarczająco a jest fajnie bo i ja słysze z przodu głośno i ten siedzący z tyłu tez wiec nie musze zagłuszać ludzi na tylnej anapie zeby usłyszeć co tam w radiu graja np ::))

Więc ja polecam głośniczki w podszybie w przeciwieństwie do tych co odradzają bo to naprawde fajna sprawa :D:)



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz lip 16, 2006 14:17

znacie jakis sposob na wyciagniecie glosniczkow z podszybia bez wyciagania dechy lub szyby ?? U mnie sa przykrcone na wkrety i zadne srubokret nie podchodzi :D



Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » ndz lip 16, 2006 14:29

daaroo pisze:znacie jakis sposob na wyciagniecie glosniczkow z podszybia bez wyciagania dechy lub szyby ?? U mnie sa przykrcone na wkrety i zadne srubokret nie podchodzi :D
Ja sobie sam zespawałem śróbokręt :D Uciołem normalny (około 3-4 cm) i dospawałem poprzeczny pręcik. Potem łapie w kleszcze i odkręcam :bigok: POZDRO i życze powowdzenia :pub:


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » ndz lip 16, 2006 14:52

Punkciki juz przyznane a teraz poprosze Kolegów , którzy maja 87mm na podszybiu aby powiedzieli mi jak je tam dobrze zamontowac (poprosze łopatologicznie :grin:)


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz lip 16, 2006 15:53

Olaf pisze:Punkciki juz przyznane a teraz poprosze Kolegów , którzy maja 87mm na podszybiu aby powiedzieli mi jak je tam dobrze zamontowac (poprosze łopatologicznie :grin: )
poprostu je przykrecasz dwoma wkretami, mozesz tez posmarowac sylikonem w miejscu styku glosnika z deska



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz lip 16, 2006 16:32

Przykrec wkretami, przyklej np na silikonie. W przypadku glosnikow wysokotonowych sposob montazu nie jest az tak wazny jak przy nisko tonowych gdyz tu membrama nie pracuje tak wyraznie...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lip 16, 2006 17:13

Widzę ,że zdecydowałeś się jednak na 87mm.Nawet cię rozumiem(moja żona jak prowadzi też lubi jak tylko w tle słychać muzyczkę),ale zastanów się nad zastosowaniem tego prostego filta górnoprzepustowego(kondensator),który wytnie pasmo basu(głośnik i tak nie jest w stanie go odtworzyć),a ty będziesz mógł głośniej słuchać bez zbędnych "chrypień niby basu",będzie poprostu czyściej grał.



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » pn lip 17, 2006 22:07

powalla pisze:Widzę ,że zdecydowałeś się jednak na 87mm.Nawet cię rozumiem(moja żona jak prowadzi też lubi jak tylko w tle słychać muzyczkę),ale zastanów się nad zastosowaniem tego prostego filta górnoprzepustowego(kondensator),który wytnie pasmo basu(głośnik i tak nie jest w stanie go odtworzyć),a ty będziesz mógł głośniej słuchać bez zbędnych "chrypień niby basu",będzie poprostu czyściej grał.
Na czym polega instalacja takiego kondensatora :?:

Zastanawiam się nad tym, czy robic głosniki w podszybiu i owalne w parapetach w bagazniku czy tylko na pólce wsadzić duże (chyba sie to nazywa) jajka :chytry: Moje radio ma moc 4 x 50 (a moc na glosniki to 4 x 26). w każdym razie nie chce miec głosników w drzwiach i szukam dobrego rozwiązania... Co mi radzicie Koledzy :?:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » wt lip 18, 2006 11:16

Głośniki w tylnej pójce to bardzo kontrowersyjny temat :D
Musisz wziąść po uwagę, że tylna półka i parapety wchodzą w dragnia podczas jazdy co w przypadku dużych głośników, jakie chcesz zamontować, zniszczy scene muzyczną. Nie będziesz miał czystego dźwięku a do tego czasem dochodzi chrypienie, stukanie.
Zresztą logicznie pomyśl, jak ma grać głośnik zamontowany w plastiku :D

Ja mam narazie głośniki 87 mm Boshmann na podszybiu. Jestem z nich zadowolony :bajer: Następnym krokiem to głośniki w drzwiach. Sugeruję Ci podobne rozwiązanie :bigok:
Pozdro :kwiat:
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 12:51 przez tomi1106, łącznie zmieniany 1 raz.


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości