Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 09, 2014 17:56

Witajcie :bigok:
Sprzedający auto Audi A3 (8L) 2001r deklarował,że nie są podpięte głośniki przednie.Mówił też,że zmienił radio,bo poprzednie było sfatygowane.Później dowiedziałem się od kolegi,że jeśli radioodbiornik nie będzie taki sam jak montowała fabryka,to właśnie dzieją się takie rzeczy jak opisałem w tytule tematu i można to "przeskoczyć" montując jakąś przejściówkę (adapter).
W związku z powyższym,chcę Was zapytać,czy to prawda z tym adapterem i jeśli tak,to jaki zamontować.Może jakiś link? :bajer:
Z tego co udało mi się znaleźć,wynika,że powinno u mnie siedzieć radio ze screen'a oznaczone -1. Są tam 3 opcje z których trzecia mówi o możliwości podpięcia takiego jak mam teraz,czyli można ją wykluczyć,bo to właśnie stanowi problem...
Obrazek

Natomiast siedzi radio z wersji poliftowej o numerze 8P0 035 152 B który w/g programu został wycofany i zastąpiony numerem 8P0 057 152 B,czyli to,które na screen'ie w opisie zaznaczyłem ramką.
Obrazek

Pomożecie? Będzie coś z tego? Chcę,żeby wreszcie wszystkie głośniki grały z ori subem włącznie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Jarek_NS » ndz lut 09, 2014 23:50

Jak nie gra ci przód to sugeruje sprawdzić kodowanie radia, podejrzewam że jest zakodowane na wszystkie głośniki aktywne, a przód jest pasywny i dlatego nie gra.

Podepnij VCDSa i sprawdź kodowanie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Kamel » pn lut 10, 2014 02:11

Michał_1977 radio które masz zamontowane to Chorus II.
To radio ma wyjście na 2 głośniki przednie (kostka głośnikowa piny 3-4 - prawy przód, piny 5-6 - lewy przód).

Montując przejściówkę/adapter nie do końca uzyskasz to, czego oczekujesz, a mianowicie, adaptery te pozwalają odpalić fabryczny system BOSE (przód pasywny, tył i subwooer aktywne) po zmianie radia na niefabryczne (Alpine, Pioneer, Blaupunkt, itp., wszystko nie AUDI).

Napisz co jeszcze masz zamontowane w aucie? Czy masz fabryczny subwoofer w bagażniku? (fabryczny subwoofer pełni dwie funkcje: 1-subwoofera, 2-wzmacniacza dla tylnych głośników)

Czy sprawdzałeś podpięcie głośników do radia? Być może poprzednik wpiął tylne głośniki w miejsce przednich, a przód całkiem odpiął lub próbował zmostkować i coś spaprał.

Najlepiej byłoby gdybyś opisał:
1) co dokładnie masz w samochodzie (głośniki, subwoofer),
2) w jaki sposób masz to obecnie podpięte (przy radiu i przy subie).

Być może faktycznie ktoś coś pokrzaczył z kodowaniem, ale tu też będzie można coś więcej powiedzieć po info na temat ori suba w bagażniku.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » pn lut 10, 2014 07:56

Jarek_NS pisze:Podepnij VCDSa i sprawdź kodowanie
Moge spróbować,tylko czy będę umiał...
Kamel pisze:Czy masz fabryczny subwoofer w bagażniku?
Tak jest,pisałem o nim w końcówce 1 posta.
Kamel pisze: w jaki sposób masz to obecnie podpięte (przy radiu i przy subie).
Jak się ogarnę,to podejdę i zaglądnę :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Kamel » pn lut 10, 2014 11:39

Michał_1977 pisze:Tak jest,pisałem o nim w końcówce 1 posta.
Hehe :-) Nie doczytałem :-)

Ok, w takim razie jeśli sub Ci nie gra to ja obstawiam kabelkologię, czyli ktoś zdolny grzebał jak i nie poucinał przewodów (po takim fachowcu odbudowywałem instalację audio u ojczulka w A4).

Poniżej masz schemat wyjść z Chorus 2:
Obrazek

Wygląda to tak:
Sekcja I - wtyczki Mini ISO
Wtyczka żółta (piny 1-6) - wyjścia liniowe
1 - wyjście liniowe lewy tył
2 - wyjście liniowe prawy tył
3 - masa wyjść liniowych
4 - wyjście liniowe lewy przód
5 - wyjście liniowe prawy przód
6 - remote

Wtyczka zielona (piny 7-12) - wyjście pilota/wyświetlacza
7 - CAN H
8 - -
9 - -
10 - masa CD
11 - -
12 - CAN L

Wtyczka niebieska (piny 13-20) - wyjście zmieniarki
13 - Data IN
14 - Data OUT
15 - Clock
16 - +12V
17 - +12V CD
18 - masa CD
19 - CD L
20 - CD R

Sekcja II
Głośniki
1 - -
2 - -
3 - głośnik prawy przód+
4 - głośnik prawy przód-
5 - głośnik lewy przód+
6 - głośnik lewy przód-
7 - -
8 - -

Sekcja III
Zasilanie
1 - BOSE
2 - masa
3 - K-Bus
4 - -
5 - -
6 - -
7 - +12V
8 - masa

Sekcja IV
Telefon / navi
1 - Tel Mute
2 - -
3 - NF+ (tel)
4 - NF- (tel)
5 - NF+ (navi)
6 - NF- (navi)
7 - sterowanie navi
8 - -
9 - -
10 --


Tak więc głośniki przednie podpinasz pod piny 3-6 wtyczki głośnikowej (Sekcja II). Subwoofer podpinasz pod piny 1-6 wtyczki żółtej Mini ISO (Sekcja I) - przy czym podpinasz tylko wyjścia na głośniki tylne. Od subwoofera ciągniesz przewody do głośników w tylnych drzwiach (o ile oczywiście przewodów nie masz fabrycznie).

Jeśli chodzi o wtyczkę subwoofera to możesz mieć tam:

1) niebieską wtyczkę 24-pinową, przy czym może połowa jest zajęta. I tak:
1 - wejście liniowe prawy tył
2 - masa wejść liniowych
3 - wejście liniowe lewy tył
9 - remote
17 - głośnik prawy tył+
18 - głośnik prawy tył-
20 - głośnik lewy tył+
21 - głośnik lewy tył-
22 - masa
23 - +12V

2) czerwoną wtyczkę 10-pinową. I tak:
1 - +12V
2 - głośnik lewy tył+
3 - głośnik lewy tył-
4 - masa
5 - remote
6 - wejście liniowe lewy tył
7 - wejście liniowe prawy tył
8 - masa wejść liniowych
9 - głośnik prawy tył+
10 - głośnik prawy tył-

Jeśli tylko radio było zmieniane to obstawiam, że będziesz miał czerwoną wtyczkę 10-pinową :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » pn lut 10, 2014 21:19

Kamel pisze:radio które masz zamontowane to Chorus II.
Takie cusik
Obrazek
Kamel pisze:Czy sprawdzałeś podpięcie głośników do radia? Być może poprzednik wpiął tylne głośniki w miejsce przednich, a przód całkiem odpiął lub próbował zmostkować i coś spaprał.
Jedynie tyle byłem w stanie sprawdzić... :?
ObrazekObrazek
Nie wygląda,żeby ktoś coś ciął,mostkował itd...

Jeszcze takie cuś na radio znalazłem :bajer:
Obrazek
Kamel pisze:Być może faktycznie ktoś coś pokrzaczył z kodowaniem, ale tu też będzie można coś więcej powiedzieć po info na temat ori suba w bagażniku
Zrobić fotkę suba i jego oznaczenia?

Kamel, dzięki Ci wielkie za powyższy opis.Dostajesz za to pochwałkę :pub:
Zanim z niego skorzystam,będę musiał długo na niego patrzeć,bo w kabel;kach to ja cieniutki jestem,ojjjj cieniutki... :panna:

Aha,to kodowanie,to zwykłym VAG-iem zrobię/sprawdzę? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Re: Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Kamel » pn lut 10, 2014 21:27

Na tej fotce ładnie widać wtyczkę od subwoofera.
Obrazek
Z tej górnej wtyczki przewody idą (a przynajmniej powinny iść) do subwoofera do bagażnika.
Sprawdź czy do suba dochodzą wszystkie te przewody + 4 dodatkowe wychodzące do głośników tylnych.

Jeśli tył Ci gra, a sub i przód nie to ktoś mógł gdzieś w progach robić wcinki w przewody i coś przerabiać.
Tak na odległość troszkę ciężko to stwierdzić.
Istnieje jeszcze ewentualność, że coś w subie się sfajczyło i dlatego tak to wszystko gra..

Co do kodowania to sprawdzisz VAG-iem czy innym programem diagnostycznym.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » pn lut 10, 2014 21:34

Jutro posprawdzam jeszcze to co piszesz.
Kamel pisze:Istnieje jeszcze ewentualność, że coś w subie się sfajczyło i dlatego tak to wszystko gra..
Hmm,czyli mam rozumieć,że w subie jest jakiś sterownik/przekaźnik,który odpowiada za pracę innych głośników?
Cienki jestem jak doopa węża w te klocki,więc sorry za głupie pytania... :jezor:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Kamel » pn lut 10, 2014 22:35

Michał_1977 pisze:Hmm,czyli mam rozumieć,że w subie jest jakiś sterownik/przekaźnik,który odpowiada za pracę innych głośników?
W subie masz wzmacniacz, który odpowiada za grę samego suba jak i głośników tylnych.
Wiadomo, że nie jest to jakiś tam Hi-End, ale jeśli nie zależy Ci na mooocnym bum bum to wg mnie jest całkiem fajnym uzupełnieniem.
Jak już wspomniałem ojciec ma fabrykę w A4 Avant i jemu to wystarcza, a jak mu w końcu odpaliłem tył i wzmaka to zdecydowanie poprawił się odsłuch jego muzy typu ABBA, Boney M, itp. :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » wt lut 11, 2014 10:01

Kurczaki,poszedłem dziś do auta po coś i myślę sprawdzę jeszcze coś.Włączyłem radio,pcham ucho do suba i skubaniec gra.Brat mnie w ciula zrobił,bo mówił,że tylko głośniki w tylnych drzwiach słychać :banghead:
Co w związku z tym? Wystarczy przełożyć piny w kostce,żeby przednie zagrały? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Kamel » wt lut 11, 2014 10:26

Michał_1977 pisze:Co w związku z tym? Wystarczy przełożyć piny w kostce,żeby przednie zagrały?
Michał_1977 jeśli gra sub i tył to zmienia postać rzeczy..
Podepnij się w takim razie pod kompa i sprawdź to kodowanie radia, bo może faktycznie ktoś tam namieszał.
A jeśli to nie zadziała to pozostaje jeszcze połączenie radio - głośniki przód.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » wt lut 11, 2014 15:04

Kamel pisze:Podepnij się w takim razie pod kompa i sprawdź to kodowanie radia
Kurcza noga,nie mogę się połączyć z radio... :banghead: Chyba mój interfejs jest za słaby... :-(
Pozostaje mi walczyć z kabelkami.Wyjmę głośniki z przodu i bobaczę jakie kolory kabli ida od nich,później spojrzę na ułożenie kolorów we wtyczce i porównam ze schematem na radio (tym z fotki).Dobrze myślę w ogóle,czy ni hu hu? :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Michał_1977 » czw sty 08, 2015 21:44

Witajcie dobrzy ludzie.Odkopuje trupa :bigok:
Nie pisałem nic wcześniej bo nie miałem czasu zrobić czegokolwiek przy A3 w związku z tym radiem,a i ciśnienia też nie było,bo bratu nie przeszkadzało że tylko tył gra. Niedawno robiłem konserwację i po zdjęciu boczków drzwi przednich okazało się że....nie ma głośników :goof:
Zamówiłem więc głośniki ori A3 8L,dziś na próbę zdjąłem przedni prawy boczek i znalazłem 3 kostki z kablami powpinane w specjalne,surowe gniazdo w boczku.Podpiąłem kostkę która pasowała do głośnika i nic nie gra.
Próbowałem podpiąć się VAG-iem,ale nie łączy się,bo mój interfeis jest o kant doopy rozbić :banghead:
Pomysły? :hmm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Po zmianie radio,grają tylko tylne głośniki A3

Post autor: Jarek_NS » pt sty 09, 2015 10:10

A w kostce iso od głośników masz kable do przodu. W A3 były instalacje aktywne ze wzmacniaczem w bagażniku wbudowanym do suba. A wtedy sygnał idzie przez żółtą kostke mini iso.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości