Brak zasięgu anteny

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Brak zasięgu anteny

Post autor: tottinho10 » wt lut 04, 2014 11:03

Witam, od pewnego czasu mam dość uciążliwy dla mnie problem. Otóż nie mogę wyszukać żadnej stacji radiowej w moim radiu(próbowałem dwóch innych więc wina nie leży po stronie radia). Golf IV 2003r. fabrycznie miałem w nim nawigację więc na dachu mam antenę tą z GPS czy nie wiem jak to napisać. Płyty i USB działają więc chyba raczej odpada bezpiecznik? Wymieniłem także Adapter antenowy, ale to nic nie dało. Co tydzień lub dwa odkręcałem antenę wjeżdżając na myjnie, no ale zawsze ostrożnie więc nie wiem co mogło się zepsuć :/ Od czego zacząć sprawdzanie? Jaka może być tego przyczyna? Bo przyznaję szczerzę jestem zielony jeśli chodzi o wszelkie dziedziny poza zwykłą mechaniką.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Brak zasięgu anteny

Post autor: Jarek_NS » wt lut 04, 2014 13:13

Jak radio jest nie oryginalne to musisz kupić sobie separator antenowy i go podłączyć.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Brak zasięgu anteny

Post autor: tottinho10 » wt lut 04, 2014 13:31

Dałbym sobie głowę uciąć, że działało przez jakiś czas bez separatora... Ale zamówię na allegro i zobaczę.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Brak zasięgu anteny

Post autor: Jarek_NS » wt lut 04, 2014 13:51

Tylko weź separator a nie wzmacniacz.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Brak zasięgu anteny

Post autor: tottinho10 » czw lut 06, 2014 12:40

Doszedł dzisiaj separator podłączyłem i faktycznie pomogło stację radiowe działają. Tylko nie wiem co zrobić z tym kabelkiem co został się niewpięty. Znalazłem takie coś:

"Zaś niebieski kabelek dostarczający zasilanie do separatora wpinamy w niebieski kabelek w kostce ISO. Dzięki temu separator będzie się włączał tylko gdy radioodtwarzacz jest włączony, a nie przez 24 h na dobę. Chociaż pobiera on znikome napięcie, nie ma sensu żeby był włączony cały czas.
Dla tych którzy wybierają takie rozwiązanie wystarczy wpiąć się w przewód dostarczający "prąd" do radia, ale moim zdaniem nie ma to sensu."

Więc czy muszę wpiąć ten kabelek gdzieś? Nie wiem jak to zrobić nie jest on u mnie nawet niebieski tylko biały...



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Brak zasięgu anteny

Post autor: Jarek_NS » czw lut 06, 2014 12:51

Sprawdź na którym kablu po włączeniu radia pojawia się +12V i do niego podepnij niebieski z separatora. Ciekawe że widzisz różnicę skoro separator nie działa bez zasilania.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Brak zasięgu anteny

Post autor: tottinho10 » czw lut 06, 2014 13:02

Z opisu, który podałem w poście wyżej wynika, że separator sam sobie pobiera zasilanie(znikome napięcie), a ten kabelek jest jedynie do tego, aby po jego podłączeniu nie pobierał prądu ciągle tylko podczas włączonego radia. Dlatego działa mi bez podłączania go nigdzie i tak jak już mówiłem nie jest niebieski kabelek tylko biały i nie mam jak sprawdzić na którym kablu pojawia się +12V.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Brak zasięgu anteny

Post autor: Jarek_NS » czw lut 06, 2014 13:15

tottinho10 pisze:Z opisu, który podałem w poście wyżej wynika, że separator sam sobie pobiera zasilanie(znikome napięcie), a ten kabelek jest jedynie do tego, aby po jego podłączeniu nie pobierał prądu ciągle tylko podczas włączonego radia. Dlatego działa mi bez podłączania go nigdzie i tak jak już mówiłem nie jest niebieski kabelek tylko biały i nie mam jak sprawdzić na którym kablu pojawia się +12V.
Całkowicie źle to zrozumiałeś. Niby skąd miał by brać to zasilanie???

Sprawdzić gdzie jest plus to można byle jakim miernikiem lub zrobiona na szybko próbówką z żarówki i dwóch kabli tylko trzeba chcieć ale twój wybór.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Brak zasięgu anteny

Post autor: tottinho10 » czw lut 06, 2014 13:41

Pożyczyłem od sąsiada probówkę i podłączyłem wszystko tak jak należy. Dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Brak zasięgu anteny

Post autor: wojteo CK » pn lut 10, 2014 00:42

Mam podobny problem jak kolega, tyle że w golfie III :)

Czy może kolega powiedzieć jaki separator kupił? Obecnie na allegro są dwie wersje - tańsza za 5,99 i droższa za ok 10 zł. Ten droższy separator niby jest jakiejś "renomowanej" firmy Zandar. W sumie różnica w cenie nie jest duża ale wolę kupić taniej, zwłaszcza że potrzebuję dwa takie separatory do dwóch aut.


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości