Problem z swistem w glosnikach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » czw lis 14, 2013 00:08

Problem polega na tym, ze glosniki ktore sa podlaczone pod wzmacniacz swiszcza lekko gdy auto jest wlaczone, gdy dodam GAZU swist przyspiesza o.O !?
Co moze byc nie tak?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: powalla » czw lis 14, 2013 00:16

W ciemno obstawiam masę na rca , potem kable rca i masa rca wzmacniacza do sprawdzenia . Bez dokładnego opisu klocków i połączenia ciężko tak wróżyć...



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » czw lis 14, 2013 00:37

Sprzet typu:
Wzmacniacz, Kondensator, tuba i tą calosc mam od kilku lat.

Przy ostatniej sprzedazy auta jednak zostawilem kable w srodku i tylko powyzszy sprzet wyciagnalem.

Teraz kupilem pierwsze lepsze kable (2 razy RCA jedne pod glosniki, drugie pod tube), dokupilem glosniki na przod (Hifonics HFI6.2C). Z tym, ze wszystko jest podlaczone pod Ori radio VW Beta (ale ono na pewno nie generuje tych szumow).

Jeszcze jedno, jak wyciagne RCA ze wzmacniacza i podlaczam obojetnie ktorego chincha ponownie (czy to od glosnikow czy od tuby) to zawsze tuba udezy basem.



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: RobstonKoro » czw lis 14, 2013 00:40

Sprawdź dobrze masę, kabel może być lekko przełamany. Brat miał tak samo kiedyś w astrze, wymienił kabel i ustało :bigok:


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » czw lis 14, 2013 00:44

Dzisiaj dokladalem kondensator na jakims gietkim kablu i od tej pory sie to nasililo.

Gdzie najlepiej podlaczyc mase? Obecnie wpialem sie pod siedzenie, dokladnie pod srube ktore trzyma pas pasazera za kierowca.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: powalla » czw lis 14, 2013 00:54

Taaa baw się w wyciąganie kabli RCA na włączonym sprzęcie ...jesteś na dobrej drodze do uwalenia sprzętu . Skąd wiesz że radio OK? Na bank obstawiam brak masy na RCA . Wiesz jak to sprawdzić? Sprawdzałeś?



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » czw lis 14, 2013 01:01

No sam widzisz jakie mam obeznanie :)

Nie mowie, ze na 100% radio sprawne, w sumie deneweruje mnie juz troche bo na przyklad ciezko mu zapamietac ustawienia (na przyklad ustawilem tydzien temu przypadkiem BALANCE na LEFT 4, pozniej z 10 razy zmienialem na CENTER 0 i dzialalo to tylko przez czas gdy nie wyciagalem kluczyka ze stacyjki, pozniej po odpaleniu znowu bylo LEFT 4, dzisiaj czy wczoraj ustawilem na CENTER 0 i jakos zapamietal :) ) Zauwazylem, ze jak radio dziala na zmieniarce to predzej sie uczy, bo jak RADIO FM jest wlaczone to nie jestem w stanie sobie przypomniec czy kiedykolwiek cos zapamietal co mu ustawilem.


Ok, jak sprawdzic masy RCA?

[+]
Chwile poszperalem i znalazlem info, ze wejscie na rca we wzmacniaczu ma mase i jesli jest luzne to mogla sie wylamac, u mnie na 99% sa luzne ktores wejscia od rca.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: powalla » czw lis 14, 2013 11:19

Podjedź do zakładu CA , bo nawet radio nie masz poprawnie podpięte , nie mówiąc już o reszcie (nieszczęsna masa RCA ) ... próbując po omacku (to co znalazłeś o tej masie to nie to) narobisz więcej szkód niż pożytku .



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » czw lis 14, 2013 12:03

@powalla - nie boj sie o moj sprzet i pomoz.
Daje fotki podlaczenia radia. Daje sobie wlosy sciac, ze jest poprawnie podlaczone. Sprawdz prosze i napisz czy inaczej bys to podlaczyl.

Obrazek

Pod pin nr 7 idzie kabel bialo-czerwony, do ktorego zwarty jest cienki zolty kabel z bezpiecznikiem.



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » pt lis 15, 2013 01:59

no i jak @powalla ? po kolorach kabli mozesz stwierdzic czy sa one w odpowiednich pinach ?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: powalla » pt lis 15, 2013 21:24

Stary ściągnij opis kostki iso i miernik w łapę .



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » pt lis 15, 2013 23:42

Ziomuś, dawno to zrobiłem i wszystkie kable są na swoich miejscach... opis kostki iso brałem ze str. Studio23.prv.pl ... gdyby to był taki blachy problem nie zgłaszał bym tego na forum. A jak nie potrafisz pomoc to nie udzielaj się, bo nie potrzebnie myślałem, że jesteś w stanie mi pomóc.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: powalla » sob lis 16, 2013 00:47

McBoss pisze:Z tym, ze wszystko jest podlaczone pod Ori radio VW Beta (ale ono na pewno nie generuje tych szumow).
McBoss pisze:Nie mowie, ze na 100% radio sprawne,
McBoss pisze:dzialalo to tylko przez czas gdy nie wyciagalem kluczyka ze stacyjki,
McBoss pisze:wszystkie kable są na swoich miejscach

Nie ma cudów! Musisz mieć zamienione kabelki i to nawet wiem jakie ale
McBoss pisze:A jak nie potrafisz pomoc to nie udzielaj się, bo nie potrzebnie myślałem, że jesteś w stanie mi pomóc.

To że gwiżdże jak turbina wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika (alternatora) to tez wiem ale
McBoss pisze:A jak nie potrafisz pomoc to nie udzielaj się, bo nie potrzebnie myślałem, że jesteś w stanie mi pomóc.

Problemy oba były wielokrotnie omawiane i tylko zamiast klepać w klawisze powinieneś sprawdzić instalację . Powodzenia ...


PS: "to nie udzielaj się" rozkazywać to sobie możesz w domu jeśli rodzina Ci na to pozwoli!



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z swistem w glosnikach

Post autor: McBoss » sob lis 16, 2013 01:00

4 z 7 kabelki są zamienione?

Wątpie bo radio gra bez kluczyka w stacyjce. Poza tym jak zamienię 4 z 7 to jak przez 3 dni auta nie ruszę to pewnie aku padnie...

PS: "to nie udzielaj się" rozkazywać to sobie możesz w domu jeśli rodzina Ci na to pozwoli!
Panie powalla naucz się Pan czytac ze zrozumieniem. W gimnazjum chyba jeszcze tego ucza?

Ja napisalem: "A jak nie potrafisz pomoc to nie udzielaj się[...]"

a napisalem tak bo poki co jedziesz tekstami typu "wiem, ale nie powiem", "nie potrafisz idz do serwisu", a chyba nie po to jest forum, aby takie rady udzielac...



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości