Dylemat tuba czy glosniki 6x9

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Dylemat tuba czy glosniki 6x9

Post autor: skubip » śr cze 21, 2006 22:44

mam taki maly dylemacik w swoim mk3. kupilem radio pionierka 30mp zalozylem z przodu tweterki i w drzwi glosniki sredniotonowe i brakuje mi basu . jedni mowia mi kup sobie tupe (lub skrzynie ) a drudzy kup jajka bedzie ci fajniej gralo pozniej dokupisz tube wzmachol i bedzie super . sam nie wiem co wybrac ,co wy sadzicie z doswiadczenia.ja osobiscie sklonny jestem bardziej za jajkami tylko teraz dylemat jakie (firma).



Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » śr cze 21, 2006 22:53

Ja bym postawil na takie http://www.allegro.pl/item109874582_pio ... y_vat.html
Badz takie http://www.allegro.pl/item111169198_jbl ... ktura.html



Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » śr cze 21, 2006 23:09

no ale tylko bys postawil ja bym zbytnio nie chial testowac tylko kupic cos sprawdzone i byc zadowolonym



Awatar użytkownika
perez_77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 06, 2006 18:04
Lokalizacja: Swineshead
Kontakt:

Post autor: perez_77 » czw cze 22, 2006 08:27

Jam mam z tyłu elipsy w półce soniaka i jestem bardzo zadowolony na poczatek napewno ci wystarczy a poźniej tak jak ja bedziesz myslal nad wzmakiem i subem



Awatar użytkownika
puniek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 12:29
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: puniek » czw cze 22, 2006 10:24

Mój sąsiad ma podobnie jak ty: tweetery, standardy golfa III GT i do tego zrobił sobie sam skrzynię z dużym głośnikiem Alpharda. Do tego wzmak tej firmy. Nie wyszło to drogo a gra niesamowicie. :bum:


Pamiętaj: pomoc = punkt. Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » czw cze 22, 2006 10:45

hehe Alphard gra niesamowicie hehehe :bajer:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Re: Dylemat tuba czy glosniki 6x9

Post autor: Kiler » czw cze 22, 2006 10:55

skubip pisze:mam taki maly dylemacik w swoim mk3. kupilem radio pionierka 30mp zalozylem z przodu tweterki i w drzwi glosniki sredniotonowe i brakuje mi basu . jedni mowia mi kup sobie tupe (lub skrzynie ) a drudzy kup jajka bedzie ci fajniej gralo pozniej dokupisz tube wzmachol i bedzie super . sam nie wiem co wybrac ,co wy sadzicie z doswiadczenia.ja osobiscie sklonny jestem bardziej za jajkami tylko teraz dylemat jakie (firma).

... :panna: :panna: :panna: ... Nie wiem od czego zacząć :bajer: ... Po pierwsze: temat nie idzie do wykasowania bo jakimś cudem nie uwaliłeś pierwszej części zabudowy i poszedłeś w dobrym kierunku. Po drugie - jajca w półce to tragedia, półka to miejsce zarezerwowane dla parasola i psa z gibającą głową ale nie dla głośników! Po trzecie skrzynia a tuba to znaczna różnica, bo skrzynie jest poprawnym elementem nagłośnienia samochodu, tuba to tragedia. Więc o pierwsze - odpowiedź na Twoje pytanie - do modelowego zestawu jakim jest radio i zestaw odseparowany na przód, brakuje Ci skrzyni i wymaka do bagażnika. Zadbaj o porządną instalację i wygłusz drzwi. To wszystko jest w FAQ i setkach postów. Wszyscy moderatorzy dostali od admina polecenie kasowania powtarzających się tematów więc proszę się stosować do regulaminu działów(szukaj, potem pytaj!).

Pozdr :pub: .



PS. Drugi powód dla którego tu napisałem...
marcinoGTI pisze:Ja bym postawil na takie http://www.allegro.pl/item109874582_pio ... y_vat.html
Badz takie http://www.allegro.pl/item111169198_jbl ... ktura.html
perez_77 pisze:Jam mam z tyłu elipsy w półce soniaka i jestem bardzo zadowolony na poczatek napewno ci wystarczy a poźniej tak jak ja bedziesz myslal nad wzmakiem i subem
Ja nie odzywam się w dziale LPG. Nie mam o tym pojęcia, nie gadam bzdur. Na pogawędkach piszemy co myślimy i co nam się nam wydaje. W działach "tematycznych" piszemy o tym na czym się znamy, o czym mamy pojecie i co jest zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami... a nie takie komizmy jak wy tu napisaliście... Kolega jeszcze uwierzy i będzie mówił, że tak mu doradzili na forum vwgolf.pl. Doradzając komuś elipsy, co gorsza firmy SONY, o której produktach było setki razy, ukazuje się swój zupełny brak rozeznania w temacie.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
cobra11985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 14:56
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaskie/okolice

Post autor: cobra11985 » czw cze 22, 2006 11:43

Jest jeszcze jeden patent jesli zalozysz w polke jajka a pozniej bedziesz chcial do bagaznika dorzucic tabe albo skrzynie to jajka nie moga grac w polce bo bas jest wydmuchiwany prezez te glosniki ktore graja w polce do srpdka i kiedy graja jedne i drugie to te slabsze sie rozleca. Wiem to z samego doswiadczenia bo mam w bagazniku dwie 30-tki i jajka musialem zdemontowac bo charczec zaczely :blush: T akze sie zastanow czy nie poczekac jeszcze i kupic konkret piecyk i glosniki :bigok:



Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » czw cze 22, 2006 13:18

a czy do takiej skrzyni od samego poczatku bede potrzebowal wzmachol??czy moze na poczatek radyjko pociagnie. a ze tak spytam jaki glosnik polecacie do skrzyni zeby dawal fajny gleboki bas??

[ Dodano: 22 Cze 2006 17:45 ]
a jeszcze jedno pytanie skladac skrzynie samemu czy lepiej kupic juz jakas gotowa np. blaupunkt itp

co sadzicie o tym glosniku
http://www.allegro.pl/item110394050_pio ... elce_.html



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 22, 2006 21:14

skubip, radyjko skrzynke pociągnie bez wzmaka, tylko że efekt będzie mizerny. Bo co to za wzmacniacz 25W w radiu w porównaniu do 300W głośnika? [odpowiedz sobie sam] A odnośnie robienia skrzynki, to jak nie masz umiejętności i odpowiedniego zaplecza to zamiast kupować gotowca to możesz kupić gotową obudowę i wybrany przez siebie głośnik, potem to skręcasz i się cieszysz.

A produkty sygnowane marką Blaupunkt, w szczególności skrzynki basowe to omijaj z daleka. Ten Pionek co dałeś link jest bardzo przyzwoity, do tego skrzynka + dobry wzmak i najpierw słychać potem widać :hmm:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » czw cze 22, 2006 22:36

pozyczylem wzmachol od kupla nie jest to zadna nowosc bo kilka latek ale gra ladnie , takze mysle ze zainwestuje w skrzynie i jakis glosniczek. moze macie jakies inne propozycje jaki glosniczek zapodac tak do 300 zł SPRAWDZONY



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw cze 22, 2006 22:43

Jeśli potrzebujesz coś co nie będzie wyglądać, tylko grać to bierz to: Towar przetestowany
Na radiu gra dosyć dobrze, ten głośnik pokazuje na co go stać na wzmaku. Do tego jakiś wzmak używke i masz dobrą burzę w aucie i pozanim. Co do tej skrzynki to ona w połączeniu tylko z tweeterami noname jest słyszalna z odległości ok 40m w terenie zabudowanym, przy zamkniętych szybach. Tak więc wybór należy do Ciebie.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » czw cze 22, 2006 23:04

wyglada fajnie podoba mi sie
dzikgtc pisze: Co do tej skrzynki to ona w połączeniu tylko z tweeterami noname jest słyszalna z odległości ok 40m w terenie zabudowanym, przy zamkniętych szybach. Tak więc wybór należy do Ciebie.

czy proponujesz dolozyc na tyl tweetery nie wiem czy to dobrze zrozumialem



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » pt cze 23, 2006 14:26

dzikgtc pisze:Co do tej skrzynki to ona w połączeniu tylko z tweeterami noname jest słyszalna z odległości ok 40m w terenie zabudowanym, przy zamkniętych szybach
Tylko jaki sens wkładac cos co robi duzo szumu. Chyba ze kolega nagłasnia spotkania pod remiza. Lepiej zainwestowac w głosnik ktory gra ładnie a nie głosno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 69 gości