[MK2] droga kabla antenowego - przez jakie otwory?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[MK2] droga kabla antenowego - przez jakie otwory?

Post autor: Poope » wt lip 23, 2013 17:16

Witam,
Chodzi o montaż anteny teleskopowej na lewym przednim błotniku MK2, jak było oryginalnie.
Niestety, przy wyciąganiu anteny urwał mi się sznurek, nie analizowałem wcześniej drogi kabla antenowego a teraz i nie mogę już prześledzić :? .
Widzę, że od środka po zdjęciu nadkola jest jeden prostokątny otwór przelewowy (od dla całej tej głębokiej rynny podszybowej czy jak to się nazywa...).
Niestety, dalej nie wiem gdzie ten przewód przecisnąć do środka. Gdzieś czytałem że do tego trzeba odkręcić licznik, ale jeśli tak, to NIESTETY nie widzę żadnego otworu w jego okolicy, prowadzącego do wewnątrz...
CZY KTOŚ ZNA DROGĘ ANTENY SPOD BŁOTNIKA DO WEWNĄTRZ TABLICY ROZDZIELCZEJ?
Ostatnio zmieniony wt lip 23, 2013 21:27 przez Poope, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdro, Poope

albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

[MK2] droga kabla antenowego - przez jakie otwory?

Post autor: albin88 » wt lip 23, 2013 20:30

Musisz zdjąć licznik :) Uważaj, bo ja przy zdejmowaniu urwałem plastikowe mocowanie linki prędkościomierza, na szczęście w takim miejscu, że udało się pokleić i dalej się trzyma. Jeżeli masz taką osłonę z półeczkami pod kierownicą to ją odkręć (wygląda fabrycznie a gdzieś mi się obiło o oczy, że nie wszyscy ją mają), wtedy będzie łatwiej sięgnąć do linki. Jest ona dość sztywno zamocowana, jeżeli jej nie odczepisz to nie wyjmiesz licznika. W innym samochodzie mogłem wyjąć licznik i dopiero odpiąć linkę i być może tym się sugerowałem, że zacząłem nim szarpać... Dla ułatwienia możesz odkręcić linkę ze skrzyni biegów.
Generalnie zdejmujesz licznik i będzie wszystko widać, najwięcej problemów miałem właśnie z linką i dlatego tak uczulam.
Sam próbowałem z godzinę kombinować jak ten przewód wcisnąć do środka ale bez zdjęcia licznika się nie udało.



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Re: [MK2] droga kabla antenowego - przez jakie otwory?

Post autor: Poope » wt lip 23, 2013 21:26

albin88 pisze:Generalnie zdejmujesz licznik i będzie wszystko widać
Dzięki - czy to znaczy, że po zdjęciu licznika będę w stanie zobaczyć otwór (prześwit), którego nie za bardzo widać od zewnątrz?


Pozdro, Poope

albin88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 20:54
Lokalizacja: Wyszków

[MK2] droga kabla antenowego - przez jakie otwory?

Post autor: albin88 » wt lip 23, 2013 21:48

Zgadza się :) od zewnątrz ten otwór widać, ale jak dobrze kojarzę to przewód tamtędy nie tak łatwo przecisnąć bo tam są jakby dwie blachy i przewód bez demontażu licznika wchodzi między te blachy i nie dociera do wnętrza.



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[MK2] droga kabla antenowego - przez jakie otwory?

Post autor: Poope » czw lip 25, 2013 17:47

Wielkie dzięki, udało się :bigok: . Dzięki Tobie wiadomo było, w jakiej dziurce szperać :blush: :-)
Kolega mi pomagał i mimo moich protestów uparł się nie odkręcać licznika, używając 1mm prętu stalowego. Jak włożył, to od prawej do lewej (bo jak mówiłeś wewnętrzna dziura - patrząc od zewnątrz - przesunięta jest w lewo), a lekko wygięty koniec trafił w tą drugą. Dalej to od wewnątrz, spod kierownicy, tym samym prętem, w kierunku do otworu radiowego.
Drogą pręta wędrował sznur, oczywiście :-)

Podaję zdjęcie dla potomnych, gdzie ta dziura.

Obrazek


Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości