2 czy 4 kanały na przód?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: godzik » ndz cze 09, 2013 23:39

Tak czytam te tematy i ludzie szukają konkretnych wzmacniaczy, a ja do końca nie wiem co w moim przypadku zrobić.
Mam sytuację: zestaw Morel Tempo 6 i dodatkowo z przodu w drzwi (czyli po 2 woofery na drzwi) dorzucone 2 woofery z tegoż samego zestawu (2x tweeter + 4x woofer).

I teraz nie wiem, czy wystarczy mi szukać mocnej dwukanałówki do pociągnięcia tego zestawu, czy raczej za czymś na 4 kanały się oglądać?

Na razie podpięte jest to jedynie pod radio, nie oszukując - ze względów finansowych. Nie chciałem pchać ciężko zarobionych pieniędzy w byle wzmacniacze, aby coś grało, bo jak już włożę to coś na przynajmniej kilka lat (taką mam nadzieję).
O budżecie na razie nie mówię bo niczego jeszcze na siłę nie szukam, nie wiem po prostu za czym się rozglądać.


Będę wdzięczny w razie czego za podrzucenie konkretów na które warto zwrócić uwagę, chociaż plan zakupu to raczej sierpień/wrzesień, więc do tego czasu jeszcze się będę zaczytywał opiniami.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: 2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: bogib184 » pn cze 10, 2013 07:53

A powiedz mi jak na chwilę obecną masz to podłączone/spięte ? Chodzi mi jak podłączyłeś woofery, spiąłeś je w 2 Ohm, masz zwrotnicę aktywną w radiu, smigają każdy pod ori zwrotnicą Tempo ? Ja bym tutaj widział np. 4 kanały + 2 na górę, ew. 2 kanały i woofery spiąć w 2 Ohm, do tego 2kanały na górę, itd. Kombinacji dużo. Powiedz jak to teraz jest podłączone i co masz za radio ?



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: godzik » pn cze 10, 2013 21:15

Obecnie chodzi na radyjku Clarion CZ702e, ale same głośniki idą przez zwrotnice z tempo.

Dokładniej: na jednej zwrotnicy mam 1 tweeter + 2 woofery. Myślałem w sumie, czy nie ma to negatywnego wpływu na głośniki, a jeszcze bardziej na radio, ale uznałem że najwyżej po prostu każdy głośnik dostanie mniej mocy, która z samego radia i tak jest nikła.

Docelowo chciałbym zrezygnować ze zwrotnic z zestawu i operować na aktywnej z radia, jednak to już właśnie po zakupie wzmacniacza. Troszkę to w sumie "na szybko" podpinałem, nie myśląc za wiele, tak by mieć już punkt wyjściowy do dalszych prac.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: 2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: bogib184 » wt cze 11, 2013 14:45

Odłącz ten jeden woofer. Masz dobre radio, więc jak dla mnie dobre rozwiązanie: malutki piecyk na gwizdki, myślę, że do 150 zł będzie dużo opcji na górę, a na woofery 2 kanały jakieś mocniejsze, woofery spiąć w 2 ohm strona, całość pociąć zwrotką w radyjku. Na woofery wystarczy Kenwood PS-300T, Signat RAM 3 MK II, może jakiś RF. Myślę, że było by ciekawie.



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: godzik » wt cze 11, 2013 22:24

Dzięki, będę miał rady na uwadze, na razie staram się zgłębiać temat i trzeba pogodzić wydatki na eksploatację z tymi na przyjemności :)

Co do odłączenia wooferów w tej chwili to ze względu na co właściwie? Bo nie ma większego sensu, czy faktycznie radio się męczy?



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: dan124 » wt cze 11, 2013 23:22

Jak Ci padnie końcówka to będziesz wiedział dokładniej.



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

2 czy 4 kanały na przód?

Post autor: godzik » wt cze 11, 2013 23:31

Można było to napisać normalnie, bo tyle podejrzewałem akurat, ale nie miałem pewności. Dzięki za totalny brak ironii i życzliwość ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości