Problem z podłączeniem radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

Problem z podłączeniem radia

Post autor: Bobzor1891 » śr maja 29, 2013 17:53

Witam. Mam problem z podłączeniem radia clarion vrx497rusb...wcześniej miałem je podłączone w aucie i działało bez zarzutu, jednak musiałem je wyjąć i teraz jak podłączam to nic sie nie dzieje. Nie wiem czy coś jest namieszane z kablami czy coś innego...
Tu jest zdjęcie kostek z auta ale z nimi nic nie rusząłem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e0 ... 30835.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj mam kable przy radiu... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd7 ... da8a9.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Jakby była taka możliwość to mógłby mi ktoś powiedzieć co jest źle i co zrobić żeby działało? Zastanawia mnie ten żółty kabel wychodzący z przekaźnika (zdjęcie nr 2 na górze),a niestety nie pamiętam czy przy odłączaniu tak to było czy nie :rozpacz: . Prosze o pomoc. I jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.



Awatar użytkownika
vanos320
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pt mar 15, 2013 14:36
Lokalizacja: Twardogóra

Problem z podłączeniem radia

Post autor: vanos320 » śr maja 29, 2013 18:28

Musisz poszukać schematu kabli w golfie i schematu kabli w radiu, może być tak, że gdzieś + musisz zmostkować, bo radio może mieć 2 lub 3 piny na plus.


mówcie mi Puchacz.

najkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 09:15

Problem z podłączeniem radia

Post autor: najkon » śr maja 29, 2013 19:47

żółty zmostkuj z czerwonym i bedzie dzialac. Teraz masz odlaczona pamiec radia wiec sie nie wlacza



marcin99097
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 26, 2013 23:31

Problem z podłączeniem radia

Post autor: marcin99097 » czw maja 30, 2013 10:31

Co ma pamięć radia do włączania? ja miałem kiedyś bez mostkowania i się normalnie włączało co prawda dopiero po przekręceniu kluczyka i pamięć się resetowała ale to nie zmienia faktu że ma się nie załączyć.
Myślę że twój problem leży nad naderwanym kablem a po drugie sprawdzałeś po przekręceniu kluczyka?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z podłączeniem radia

Post autor: Qto » czw maja 30, 2013 12:45

marcin99097 pisze:ja miałem kiedyś bez mostkowania i się normalnie włączało co prawda dopiero po przekręceniu kluczyka i pamięć się resetowała ale to nie zmienia faktu że ma się nie załączyć.
tylko u Ciebie miałeś tzw "pamięć" pod innym pinem (zamieniony stały plus z plusem po stacyjce)... gdyby jej wcale nie było to byś radia nie włączył. Potrzebne są dwa plusy aby radio grało - mowa o nieoryginalnym radyjku.



Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

Problem z podłączeniem radia

Post autor: Bobzor1891 » czw maja 30, 2013 13:38

Dobra, sprawdziłem bezpiecznik i był spalony, ale to nie koniec...próbowałem podłączyć żółty kabel do radia ( ten kabel który jest luźny na 2 zdjęciu na górze, bo w radiu wygląda jakby się oderwał), no i podłączyłem go i nic sie nie działo, ale dotknąłem przypadkiem radia i bezpiecznik się spalił (10), potem spróbowałem podłączyć żółty kabel(wychodzący ze zdjęcia - ma taką złączkę gumową) z czerwonym wychodzącym z radia. Połączyłem i nic się nie stało...i tak próbowałem, coś kombinowałem i nic(wkładałem nawet większe bezpieczniki - 15 i 20 i też je paliło). Chyba będę musiał do elektromechanika jakiegoś pojechać, bo nie wiem co to może być, a elektrykiem nie jestem :otepienie:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości