Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mateusz007007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:29

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: mateusz007007 » pn kwie 22, 2013 00:24

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem golfa IV. Planuje w moim golfiku zmodyfikować trochę sprzęt grający, ale zaznaczę jednocześnie, że jestem w tym kompletnie zielony więc liczę na was. W aucie mam radio
LG LCF600URU http://www.ceneo.pl/7757970#tab=spec" onclick="window.open(this.href);return false;. Z przodu mam głośniki pioneera niestety nie powiem wam jakie bo z nimi już kupiłem samochód oraz dołożone twittery. Z tyłu są fabryczne głośniki oraz twittery.
Plany mam takie aby głośniki z przodu przełożyć do tyłu a do przodu założyć coś lepszego. Moje pytania są takie:
1. Czy to radio które posiadam jest cos warte ;p
2. Czy lepiej podpiąć dodatkowe twittery w miejsce fabrycznych(czy jest wgl taka opcja) Czy też lepiej mieć je dodatkowo.
3. Czy głośniki z przodu wgl wejdą do tyłu. Mam 3 drzwiowego golfa chodż nie wiem czy to ma znaczenie ;p.
Planuje w przyszłości zakup wzmacniacza i jakiejś tuby.
Zaznaczę jeszcze raz że jestem w tych sprawach laikiem i sam nie będę tego wymieniał więc potrzebuje mieć wszystkie części kable przejściówki ze sobą gdy pojade do znajomego żeby mi to zrobił.
Cena głośników przód to około 400zł jednak jeśli będzie trzeba wydać więcej to ok. Chcę, żeby dobrze grało ;p.
Jeśli chodzi o tube + wzmacniacz to nie wiem ile trzeba na to przeznaczyć więc nie podaje kwoty.
Myślę, że na całe audio chcę przeznaczyć koło 1000zł ale nie koniecznie muszę zamknąć się w tej kwocie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
dca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:53

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: dca » wt kwie 23, 2013 12:24

Witam!

- dystanse mdf (solidnie przykręcić i uszczelnić)
- głośniki zestaw odseparowany (np. u-Dimension EL Comp 6 które teraz można kupić za 270zł bo są przecenione z 349zł)

:jezor:

potem dorzucisz coś do bagażnika Powerbass S-124Dx + u-Dimension EL-D61



mateusz007007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:29

Re: Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: mateusz007007 » czw maja 02, 2013 17:32

Witam, powoli zagłębiam się w temat. Co sądzicie o takim zestawie?
http://allegro.pl/system-jbl-cs-6c-150w ... 73014.html" onclick="window.open(this.href);return false;
+
Które lepsze.
http://allegro.pl/skrzynia-jbl-gt5-1204 ... 78602.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/skrzynia-jbl-gt5-1204 ... 89172.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy może jakiś inny wzmachol.
Czy do tyłu też potrzebuje dystanse 011?
Planuje jeszcze kupić matę wygłuszającą i wygłuszyć przód.
Pytanie czy ruszać seryjne tweetery czy je zostawiać.



kamso567
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob paź 29, 2011 09:27

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: kamso567 » czw maja 02, 2013 17:34

żadnych jbl poczytaj forum +faq



mateusz007007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:29

Re: Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: mateusz007007 » czw maja 02, 2013 19:22

Przeczytałem całe FAQ i o JBL nic nie znalazłem. Przeszukałem forum i znalazłem , że wzmacniacze mają słabe. Czyli nie JBL? Głośniki które polecił kolega wyżej wydają się być bardzo przyzwoite więc chyba się na nie zdecyduje. To w takim razie jaka skrzynia i jaki wzmacniacz w podobnym przedziale kwotowym. Proszę też o odpowiedź na pozostałe pytania.



mateusz007007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:29

Re: Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: mateusz007007 » czw maja 02, 2013 22:08

Co sądzicie o takim rozwiązaniu aby kupić wzmak 4 kanałowy i podpiąć pod niego sub+głośniki przód? Czy lepiej podpiać suba mono.
Co powiecie o tym wzmacniaczu?
http://allegro.pl/wzmacniacz-samochodow ... 88642.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakie skrzynie możecie polecić?



mateusz007007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:29

Re: Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: mateusz007007 » sob maja 18, 2013 18:34

Więc jest tak, kupiłem u-dimy które polecał kolega wyżej przy okazji wygłuszając przednie drzwi. Muszę powiedzieć, ze nie jestem w 100% zadowolony z brzmienia. Na wysokich tonach oraz silnym basie trzeszczą przy głośnej muzyce również. Czego to może być wina? może jak dołożę suba to będzie ok? Planuje jeszcze w tym miesiącu wymienić głośniki z tyłu więc co polecacie, czy montować te same co z przodu? Tez zestaw mnie zainteresował, co myślicie?
http://allegro.pl/crunch-gti-6-2c-dysta ... 11003.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: Poper » sob maja 18, 2013 18:46

A podłączyłeś je pod samo radio czy pod wzmaka?



mateusz007007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:29

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: mateusz007007 » sob maja 18, 2013 18:51

Podłączyłem pod samo radio, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że bez wzmaka powinny grać tak jak orginalny zestaw



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: Gawior » sob maja 18, 2013 19:49

Podłączyłeś pod radio które ma 4x18-20W i do tego wydajność prądowa takiej końcówki mocy też jest "świetna" i się dziwisz, że to pierdzi ?
Nie pierdzą głośniki, tylko radio nie wyrabia z ich zasileniem !
Jak nie wierzysz, to sczytaj oznaczenie końcówki mocy i sprawdź notę katalogową ile mocy to daje :)

Wzmacniacz, wzmacniacz i jeszcze raz wzmacniacz !

Powiem ci, że bez wzmaka mogą grać nawet gorzej ( nie koniecznie chodzi mi o ten zestaw ). Oryginalne głośniki są dobrane pod moc jaką dysponuje radio. O ile dobrze pamiętam oryginalne woofery mają 22W ! ( gdzieś w sieci, na którymś forum, VW krążyły kiedyś dane fabrycznych głośników z Golf-a IV, Bory, czy Passata ).
Pamiętaj że podłączyłeś głośniki o mocy 60W do radia które ma ponad trzy razy mniej mocy i to kiepskiej mocy.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: bogib184 » sob maja 18, 2013 21:37

mateusz007007 pisze:Podłączyłem pod samo radio, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że bez wzmaka powinny grać tak jak orginalny zestaw

A dziwi Cię to ? Bardzo złe podejście - "wymienię na nowe, mocniejsze, bo stare nie wyrabiają pod radiem i pierdzą". Błąd, teraz na własnej skórze się przekonałeś, że takie podejście kończy się w 99% rozczarowaniem. Bez wzmacniacza wymiana głośników na mało efektywne i bardziej wymagające prądowo nie ma sensu.



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Golf 4 nagłośnienie przód woofer+ twitter

Post autor: steniu4 » wt maja 21, 2013 21:30

mateusz007007 pisze:Plany mam takie aby głośniki z przodu przełożyć do tyłu a do przodu założyć coś lepszego. Moje pytania są takie:

3. Czy głośniki z przodu wgl wejdą do tyłu. Mam 3 drzwiowego golfa chodż nie wiem czy to ma znaczenie ;p.
Kolejny już temat trafiam na forum (nie tylko tym) z pomysłem, żeby w ogóle pchać się w głośniki z tyłu...
Kiedyś, dawno przed zaborami tez tak myślałem, aż dałem się namówić na instalację (w saabie) same woofery z przodu w dobrze wygłuszone drzwi, na dystansie z mdf-u, w podszybie poszły tweetery w odpowiednim ustawieniu, wszystko przez wzmak zasilane nowymi drutami i nowe radyjko.
Po kilku dniach doszedłem do wniosku nawet, że skrzynię którą planowałem do bagażnika odpuszczam, bo dla słuchania muzy wystarczy a mój synek nie potrzebuje dodatkowego masażu. Już rwetes z przedszkola dosyć go wymęczy przez cały dzień :jezor:
Od tamtego czasu, kiedy planuję muzę konfiguruję sam przód. Można sobie zapakować suba, ale głośniki na tyle dla mnie bezsens...
I zawsze zaczynam kombinowanie od wizyty u instalatorów CA. Pokazuję auto, mówię czego oczekuję i uważnie słucham co mają do powiedzenia. Nie stać mnie na to co proponują u siebie co było by najlepsze, ale staram się wybrać opcję kompromisową a jednostkę szukam sam jaką polecają (wiadomo gdzie i dlaczego) i potem do nich na ustawienia. Wydać 600pln na supery z allegro po to, żeby potem robić wszystko jeszcze raz od nowa porządnie bo nie jest tak jak miało być to kiepski pomysł. Lepiej nie robić nic...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości