Budowa skrzyni basowej

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Budowa skrzyni basowej

Post autor: BolekLodz » pt kwie 12, 2013 19:24

Witam! Posiadam 2 głośniki HermannHMC 6900 180W 4ohm. Chciałbym je zainstalować w aucie i przyszło mi do głowy, żeby zabudować je w skrzyni. Moje pytanie dotyczy tego, czy jeśli mam zwykłe radio, bez żadnego wzmacniacza to się to opłaca robić? Skrzynię mógłbym zrobić sam, a głośniki miałyby być podłączone pod różne kanały (oczywiście odseparowane). Poza tym chciałbym się dowiedzieć, jaka powinna być objętość komór, bo nie mogę nigdzie znaleźć danych technicznych tych głośników. Jeśłi temat był już poruszany, to proszę o podesłanie odpowiedniego linka, bo nic ciekawego nie znalazłem. Nie wiem nawet zbytnio, czego szukać.
Z góry serdecznie dziękuję!


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
dca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:53

Budowa skrzyni basowej

Post autor: dca » wt kwie 23, 2013 13:57

Nie ma sensu pakować głośników jeśli nie masz ich czym zasilić. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Budowa skrzyni basowej

Post autor: Gawior » czw kwie 25, 2013 11:13

Bez danych T/S głośnika nie wyliczysz objętości obudowy. Możesz tylko przyjąć "na oko" objętość.
Bez zasilenia tego ze wzmacniacza, to szkoda twojego zachodu.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości