Wzmacniacz do subwoofera ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Elasto » sob mar 30, 2013 22:53

Witam. Pisze do Was koledzy z zapytaniem, czy jeśli chce wsadzić jakąś tube supermarketową za 200zł, to musze mieć do tego wzmacniacz żeby nie spalić radia i żeby jako tako grało? bo nie mam póki co kasy na jakieś modyfikacje, wzmacniacze itd. Myślę też, ale w przyszłości w doinwestowaniem co do CAR AUDIO, ale narazie pytam o taką błahostkę bo sam już nie wiem.


Obrazek

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Raadek » sob mar 30, 2013 23:13

Musisz mieć wzmacniacz.Do takiej marketówki możesz poszukać jakiegoś taniutkiego wzmacniaczyka i zestawu kabli.
Przed zakupem powiedz co chcesz kupić to się zweryfikuje czy to się będzie nadawało.


Natural Sound

Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Elasto » sob mar 30, 2013 23:21

A jakie są ceny takich małych wzmacniaczyków ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Raadek » sob mar 30, 2013 23:41

Myślę że jakąś w miarę używkę możesz kupić za 100zł.Do tego musisz jeszcze kable kupić więc też coś ok 100zł trzeba szykować,może mniej.


Natural Sound

Awatar użytkownika
dca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:53

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: dca » ndz mar 31, 2013 15:17

Zawsze można kupić subwoofer aktywny. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego rozwiazania. Mimo wszystko sa produkty Peying aktywne za 300zł ktore wielu moich klientow zadowalaja.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: bogib184 » ndz mar 31, 2013 16:50

Ammm :grrr: Źle to brzmi z Twojej strony taki post. Z aktywnych boxów, to ja mogę Vibe polecić, ale pierszing :kac:



Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Elasto » ndz mar 31, 2013 18:51

Dlaczego źle? Forum jest od tego aby pytać kolegów i się ich radzić..


Obrazek

Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Elasto » ndz mar 31, 2013 23:20

Jeśli chodzi o ten subwoofer aktywny to takie coś : http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-bla ... 35444.html" onclick="window.open(this.href);return false; ? Czyli do tego nie muszę już żadnych wzmacniaczy? A jest problem z podpięciem czy jakoś prosto?


Obrazek

Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: dan124 » ndz mar 31, 2013 23:23

Tak jak każdy wzmacniacz.



Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Elasto » ndz mar 31, 2013 23:28

Czyli ? Z elektryką samochodową mam mało wspólnego. Jedyne co zrobiłem do magistrale CAN lutowałem w pandzie powypadkowej, ale to zpomocą mechanika.. Musze dodać że mam dopiero 17 lat, w maju 18 tak więc.. Zrozumienia proszę! :) Mechanike ogarniam, elektryke podstawowo..


Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: bogib184 » ndz mar 31, 2013 23:35

Elasto pisze:Dlaczego źle? Forum jest od tego aby pytać kolegów i się ich radzić..


To raczej do Kolegi dca skierowany był post, zawiało reklamą chińczyków. Klasyczny sub + wzmacniacz - tyle.



Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Re: Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Elasto » ndz mar 31, 2013 23:37

bogib184 pisze: To raczej do Kolegi dca skierowany był post, zawiało reklamą chińczyków. Klasyczny sub + wzmacniacz - tyle.
No chyba, że tak. Bo też mi to tak troche zabrzmiało. ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Koyot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 22:47
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Koyot » pn kwie 01, 2013 01:31

Elasto pisze:Czyli ? Z elektryką samochodową mam mało wspólnego. Jedyne co zrobiłem do magistrale CAN lutowałem w pandzie powypadkowej, ale to zpomocą mechanika.. Musze dodać że mam dopiero 17 lat, w maju 18 tak więc.. Zrozumienia proszę! :) Mechanike ogarniam, elektryke podstawowo..
Najpierw musisz poprowadzić kabel zasilający + 12V bezpośrednio z akumulatora i kabel cinch od radia do bagażnika. Kabel masowy można również poprowadzić do akumulatora lub podłączyć do karoserii w bagażniku. Ważne aby na kablu zasilającym 12V założyć bezpiecznik, w odległosci ok 30 - 40 cm od klemy. Jego wartość najlepiej określić po bezp zastosowanym w wzmaczniaczu.
W wzmaczniaczu to tak:
- +12 v - wiadomo
- gnd - masa
- rem - sterowanie wł - wył wzmaczniacza
Przewód ,,remote" najczęściej jest częścia kabla cinch, jeden koniec podłączasz do wzmaczniacza drugi do niebieskiego kabla przy radiu, często jest opisany jako sterowanie anteny. Lub do innego kabla na którym pojawia się napięcie 12v po wł radia.

Na koniec dobrze jest zabezpieczyć całą skrzynię przed przemieszczaniem się w bagażniku WAŻNE! W razie wypadku może przelecieć przez samochód i uszkodzić pasażerów. Widziałem już taki przypadek...

Myślę, ze w miarę łopatologicznie to wyjaśniłem :grin: Pisz jak Ci poszło


Wszędzie dobrze ale w VW najlepiej :)

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: bogib184 » pn kwie 01, 2013 11:15

To ja trochę zganię Kolegę koyot - bezpiecznik nie żadne 30-40 cm, a jak najbliżej aku, jak byś zostawił taki długi bat i w razie nieszczęścia by kabel przeciął się przed bezpiecznikiem, może być kuku (a czym dłuższy odcinek, tym większe prawdopodobieństwo). Kabelek Remote, to kabelek Remote i nie ma się on nic wspólnego z cienką żyłką, która jest często przy RCA. To nie do tego służy, jest to kabelek do wyrównywania potencjałów, czyli powinien być podłączony pod obudowę radia i radiator wzmacniacza - po to on jest, np. w Kenwoodach z serii PS masz specjalny terminal, żeby go podłączyć (uziemienie RCA).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości