POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jivoha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 23, 2013 17:32

POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Post autor: jivoha » sob mar 23, 2013 18:29

Witam,

mój pierwszy post więc się przywitam bo na forum odpowiedniego tematu nie znalazłem. A więc witam mam na imię Rafał i mam 24 lata. Jeżdżę Audi 80, ale piszę u was na forum bo kto jak kto towarzystwo z VW lepiej ogarnia CA od ludzi z Audi forum.

A więc do rzeczy. Proszę o pomoc w jakimś wyjaśnieniu uświadomieniu co trzeba by było zmienić w moim CA, żeby to zaczęło grać.
Mój sprzęt:
Przód R6A
Tył w półce jakieś tam Ground Zero, które są podłączone pod radio, ale rzadko grają (śmieje się, że wtedy mi sub tłucze jak je włącze )
Wzmacniacz Audison SRx 2.1
Radio Alpine CDE-9873RB - stare leciwe radyjko
Kable RCA jakieś no name raczej (nie pamiętam do końca bo CA było 2 lata temu składane)
Kable radio - wzmacniacz - głośnik standardowe kurde żebym ja to pamiętał wiem, że za cienkie nie są bo już raz je zmieniałem
Taschki zrobione własnoręcznie z pomocą kolegi - w Audi 80 NIE MA miejsca na głośniki
Drzwi wygłuszone Matami takimi co się opalarką roztapia było zabawy pamiętam.


Teraz czemu się po 2 latach obudziłem? Ano dlatego, że jak usłyszałem, że STOCKowe głośniki w Renault Laguna z 99 r. z radiem pokroju Kenwood też wiekowe grają lepiej niż mój zestaw to pomyślalem sobie, że jak mi przez ten czas nie zależało na tym jak to gra tak teraz idzie wiosna i chce posłuchać porządnie.
Jak składałem CA to za R6A komplet dałem 600zł a za Audisona chyba 650zł więc pamietam, że to wtedy po promocji dostałem bo na allegro po 1k stały R6A.

Co wiem:
- doczytałem, że mam coś porąbane na dolnozakresowym filtrze lub w ogóle ustawienia GAIN robiłem od d... strony tzn radio nie na maxa i wtedy bawiłem się - inaczej tego nazwać nie mogę GAINem.
- że najprawdopodobniej potrzebuję dystansów bo ich zrobionych nie mam.
- Audison to tylko 80W RMSu więc to pewnie za mało -> czy jeżeli bym go puścił do żyda to ile bym musiał dołożyć do czegoś lepszego najpewniej 2 kanałowego?

Moje ustawienia:
- Na radiu max do 22 głośność powyżej membrana dziwne dźwięki wydaje jakby chciała wylecieć
- Filtr ustawiony nisko nie pamiętam dokładnie gdzie, ale pewnie 50-60Hz
- Gain na 2.5 VRMS coś koło tego -> kiedyś czytałem, że nie należy więcej ustawiać jak V na wyjściu z radia
Ustawienia wzmacniacza:
http://eltexco.pl/wzmacniacz-audison-srx-2-1.html" onclick="window.open(this.href);return false; <--- zdjęcie tyłu wzmaka
Pre-out -> Input mode ustawiony w górnej pozycji -> Filtr ustationy chyba na Hi-Pass, ale możliwe, że teraz jeżdżę na Full -> Stereo

Mam nadzieję, że ktoś pomoże.
Pozdrawiam
Rafał Sz.

@EDYTA
- jednak mam ustawione Input mode w pozycji dolnej! dalej to Filtr na Full -> Cut mode na stereo
- miałem LEVEL na 4.5 VRMS! pewnie dlatego głośniki nie wyrabiały
- no i mam zwrotnice wpięte tam gdzie jest MONO 4Ohmy LR po prawej stronie wzmacniacza tam koło bezpiecznika i w zasadzie też nie wiem czy dobrze
- co jeszcze zauważyłem to to, że tak jak czytałem Twittery grają strasznie "głośno" "męcząco"

Zrobiłem próbę:
- LEVEL na 0
- Hi-pass na 80Hz
- radio na maxa do momentu zniekształceń
- i ustawiłem wszystkie "dodatki" w radiu na 0

Powoli zwiększałem gain no ale jak się domyślacie d... nie urywało stanąłem na LEVEL 2.5 VRMS i wtedy ustawiłem wszystkie "dodatki" basowe na full no, ale gra teraz chyba jeszcze gorzej niż grało wcześniej :bigok:



Awatar użytkownika
dca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:53

Re: POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Post autor: dca » ndz mar 31, 2013 15:50

Witaj!

Odpowiedni montaż to podstawa sukcesu. Powiedz mi jak masz podłączone zwrotnice do głośników. Czy pamiętałeś o odpowiednim podłączeniu + i - tzn. biegunowości?

W radiu wyłącz wszystkie filtry. Na wzmacniaczu ustaw tryb full. Gain we wzmacniaczu zrób powiedzmy na 1/4. Masz tryb stereo? Następnie możesz uruchomić filtr HP na 40-50hz.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Post autor: bogib184 » ndz mar 31, 2013 17:02

dca pisze: Gain we wzmacniaczu zrób powiedzmy na 1/4. Masz tryb stereo? Następnie możesz uruchomić filtr HP na 40-50hz.
A skąd wiesz, że nastawa Gaina na 1/4 jest prawidłowa ? Tak się to robi ?



kamso567
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob paź 29, 2011 09:27

POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Post autor: kamso567 » pn kwie 01, 2013 10:19

dca chyba pojęcia to za dużo nie masz w tych rzeczach nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz co i jak :chytry:



Awatar użytkownika
dca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:53

Re: POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Post autor: dca » wt kwie 23, 2013 23:23

kamso567 pisze:dca chyba pojęcia to za dużo nie masz w tych rzeczach nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz co i jak :chytry:
Przepraszam za brak wiedzy. 10 lat w branży. Przygotowanie kilka aut do zawodów. :kac:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!

Post autor: Gawior » czw kwie 25, 2013 10:58

Co do ustawienie można się sprzeczać, ale od wczoraj jak bym dał GAIN na 1/4 to było by "OJ" ( GAIN na minimum i w radiu obniżone napięcie wyjściowe na RCA, a i tak mam obawy ), ale wzmacniacz ma 0,1-2V, a radyjko 5V
Ja tam zawsze ustawiałem GAIN-y na minimum i radio na 4/5 głośności ( wcześniej robie wszystkie ustawienia w radiu ). Powoli podnosiłem GAIN słuchając jak głośniki grają i od wyczuwalnego momentu cofałem minimalnie GAIN-a
Znowu coś sprawdzałem w ustawieniach radnia, grzebałem i znowu korekcja GAIN-em

Wracając do tematu. DLS R6 przykręcony do tapicerki, nie zagra jak sława o nim niesie. Grając tak gra praktycznie freeair, co drastycznie zmniejsza jego wytrzymałość mocową i membrana lata jak stara szmata na wierze. Głośnik, jego membrana musi mieć jakąś poduszkę powietrzna pod sobą, czyli musi być jakaś tam obudowa. W tym przypadku za obudowę robią zrobione drzwi drzwi.

Do puki nie zrobisz jakoś drzwi i nie przeniesiesz głośnika zamocowanego w tapicerce na stabilnie zamocowany dystans, to nie masz co myśleć o lepszym graniu.
Z takim zamocowaniem, te wooferki się marnują.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości