RCD310 wyjście PRE-OUT

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: ditomek » sob gru 15, 2012 14:37

Witam.
Kilka dni temu pocztówka (Pani z poczty) dostarczyła niemal nowe RCD310.
Podstawowym problemem RCD310 jest brak złącz PRE-OUT umożliwiających podłączenie zewnętrznego wzmacniacza.
Jak wiadomo większość wzmacniaczy ma wejścia wysokiego poziomu ale wg mnie wyklucza to przyzwoitą jakość dźwięku.
Zastosowanie zewnętrznych konwerterów także nie eliminuje z toru audio wzmacniacza radyjka.
Jedynym wyjściem jest wykonanie wyjść PRE-OUT w radiu.

Każde radio zawiera procesor dźwięku który jest przedwzmacniaczem sterującym wzmacniacz mocy.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wpięcie się zewnętrznym wzmacniaczem (przez PRE-OUT) z miejsca które dostarcza sygnał wzmacniaczowi w radyjku.
Na zdjęciach widać wszystko bardzo dokładnie.
Takie rozwiązanie dotyczy w zasadzie wszystkich radyjek.

ObrazekObrazek

Za sygnał REMOTE załączający zewnętrzny wzmacniacz użyłem sygnału sterujące pracą zewnętrznej zmieniarki.
Na zdjęciach widać także dodatkowy kabelek. Jest to Wejście AUX.


ObrazekObrazek

Być może informacje te pomogą komuś w samodzielnym wyposażeniu własnego radia w niezbędne wyjścia.

Jeszcze dwa filmy na YT obrazujące działanie wyjścia.
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: Kamel » śr gru 26, 2012 15:22

ditomek dobra fotoporada :-)
A powiedz mi, w RCD 300 zadziała takie samo rozwiązanie? :chytry:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: ditomek » czw gru 27, 2012 08:26

Tak.
Podłączenie wygląda identycznie.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: Raadek » czw gru 27, 2012 11:09

Dobry patent :smirk:
Powiedz teraz jak wypada brzmieniowo taki sygnał z ori radia względem jakiegoś zwykłego radia 1din (markowego)?


Natural Sound

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: ditomek » czw gru 27, 2012 12:06

Co chciałbyś usłyszeć?
Eksperyment z wyjściem pozwolił na odkrycie kilku ważnych cech radyjka. Nie wszystkie należą do miłych.
- sygnał na złączu preout przy max głośności nie jest przesterowany.
- radio dziwnie zarządza poziomem głośności tył/przód. nie zdążyłem sprawdzić wszystkich konfiguracji. Może uda się to w ciągu najbliższych dni. Wtedy będę mógł napisać coś więcej. Na razie napiszę, że im głośniej tym równiej grają wszystkie kanały.
- bas jest kiepski. Te same pliki mp3 podane na wejście line in z telefonu oferują niżej sięgający bas. Ten z 310 nie jest ani niski ani szybki.
- całość brzmienia gorsza niż użytkowanego do tej pory soniaka GT620 ale tak pro prostu 310 gra.
- przygotowane w ten sposób wyjście nie powoduje żadnych zakłóceń, dźwięk jest taki jak być powinien.
- problemem jest sterowanie wzmacniacza. sygnał REMOTE pobrany z wyjścia zasilającego zmieniarkę jest wyłączany po kilku sekundach od wyłączenia radyjka. efektem jest stuk w głośnikach. Konstrukcja radia uniemożliwia proste "pożyczenie" 12v z innej sekcji radia gdyż komunikują się one przez magistrale (np I2C). W ramach eksperymentu sygnał remote wziąłem z podświetlenia ekranu LCD. Wydawało się ze zapala się i gaśnie niemal natychmiast po wciśnięciu przycisku zasilania. Nie przyniosło to jednak żadnej poprawy. W RCD300 tych problemów nie było.
Budowa 300 pod względem preampu wydaje sie być nieco prostsza. NIe oferuje tylu opcji a przez to jest bardziej przewidywalny i łatwiejszy w obsłudze po dodaniu wyjścia preout.
Na początku ganiłem go za brzmienie ale teraz po porównaniu do 310 chyba nie jest tak źle. A może nawet i lepiej...

Wyświetlacz 310 i jej funkcjonalność starają się nadrabiać braki w brzmieniu.
Nie lubię kolorowych ekranów LCD które oślepiają kierowce po zmierzchu. Do aut powinny wsadzać OLEDy.
Ekranem z 310 jestem zauroczony. po zmianie koloru podświetlenia na czerwony ekran nie oświetla kabiny tak jak robią to niebiesko podświetlane radyjka. Miło sie na niego patrzy. Swoją drogą naukowcy dawno stwierdzili ze czerwony jest najlepszy. W takim Audi królował on wiele lat i sprawdził się. Dlaczego się od tego odchodzi? Moda?

Auto jeździ z radyjkiem już 2 tygodnie. Nie ma żadnych problemów z czymkolwiek. Jak widać gateway w mojej wersji sprawdza się.



dexter23pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt gru 22, 2009 18:17
Lokalizacja: katowice

RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: dexter23pl » ndz gru 30, 2012 13:30

tylko że wejsca aux niema fizycznie w rcd300

http://forum.parrot.com/english/viewtopic.php?id=10531" onclick="window.open(this.href);return false;

Aux w rcd310 włancza się poprostu guzikiem na panelu?



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: ditomek » ndz gru 30, 2012 16:52

wejście aux w RCD 300 miałem po podłączeniu emulatora zmieniarki.
W RCD 310 należy odblokować wejście w setupie. Potem pojawia się ono jako opcja po wciśnięciu klawisza MEDIA.
Na jutubie jest masa filmów na ten temat



mlesniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 23, 2009 11:22
Lokalizacja: Włocławek

RCD310 wyjście PRE-OUT

Post autor: mlesniew » śr maja 11, 2016 18:57

Mam właśnie na stole rozebrane swoje RCD300 jednak wygląda w środku trochę inaczej niż RCD310. Czy mógłbym poprosić o opis gdzie się wpiąć w płytę od RCD300?
I drugie pytanie, czy wlutowuję się same kabelki czy jeszcze dodatkowo jakieś kondensatorki?
Zgodnie z tym co ditomek omawia na filmach youtube, to RCD300 daje sygnał tylko na dwa kanały. Więc w które konkretnie dwa tory płyty RCD300 się wpiąć? Czy to będą któreś z tych miejsc, które zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu?


https://zapodaj.net/e52ad125b4e03.jpg.html

Obrazek

Który dokładnie kabelek odpowiada za remote? Biały na trzecim zdjęciu? A bezpośrednio z pinu z gniazda RCD310 się nie da?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości