RCD 510 problem z CD

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

RCD 510 problem z CD

Post autor: Zalman » czw gru 13, 2012 12:19

Cześć :)
mam taki oto problem z RCD 510. Zamontowany jest wszystko hula ale CD niestety nie.. klikam na klawisz zmieiarki czy jakoś tak pokazuje ekran z 6 płytami. klikam na numer 1 zeby włozyc płytke pisze please wait... i to by było na tyle. Cisza. i moge sobie czekac i czekać.
Co się stało ?

.. otóż że mam problem z radiem to jedno.. chciałem odesłać gościowi radio i mówi że nie ma takiej możliwości że sprzedał 100 % sprawne stan idealny.. Na aukcji nie ma że 100% sprawne.. Cały czas mówi o blokadzie transportowej .. Jak się ja wylacza ? ciągle gada żebym podjechał do elektronika i zeby mi on to wyłaczył czy cos podłączył pod komputer...
Ktoś cos wie na ten temat ? Wszytsko idzie prócz CD.. nie chce wciągać Cd.

Co robić ?



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

RCD 510 problem z CD

Post autor: ditomek » czw gru 13, 2012 12:56

Żadne z radii samochodowych jakie miałem (a RCD 510 jeszcze nie miałem) nie miało blokady transportowej.
Taką blokadę natomiast posiadały wszystkie moje pralki...
Wyobraź sobie sytuację: radio samochodowe do użytku w samochodzie które na czas transportu w samochodzie powinno być blokowane.
Wg mnie gość z Allegro wali ściemę.
Jak kupujesz nowe auto to radio już gra.
Nie sądzę żebyś kupił radio prosto z linii produkcyjnej. Na pewno było zamontowane w jakimś aucie.
Jeśli mam rację to "blokadę" założył sprzedający. Niech więc powie jak ją zdjąć.
Zapytaj wójka Google o RCD 510 pod kątem awaryjności napędu. Może goście z elektrody otarli się o ten problem (ja miałem podobnie jeśli chodzi o RCD300)

Edit:
Ale kupując przez internet masz chyba ileś tam dni na oddanie sprzętu.
Tak jest w przypadku sklepów i nowych rzeczy.
Masz paragon? Jak masz to chyba tematu nie ma...



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

RCD 510 problem z CD

Post autor: Jarek_NS » czw gru 13, 2012 14:20

Koleś cię za przeproszeniem w Ciula robi. Pewnie nie wyją płyt ze zmieniarki i się mechanizm zablokował. Pamiętaj że przy montażu radia w aucie mechanizm jest w odpowiedniej pozycji. Podczas transportu radio jest rzucone byle jak.
Przerabiałem to przy zmieniarkach 1din do AUDI/VW kupiłem trzy dwie które wysłali sprzedawcy z płytami przyszły zakleszczone, trzecia była pusta i 100% sprawna. Jak gość ci tego nie zwróci to pisz do administratora.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

RCD 510 problem z CD

Post autor: Zalman » czw gru 13, 2012 14:49

kupiłem na allegro więc sprawe dałem już na allegro.
Dzwoniłem do ASO i potwierdzili że radio jest uszkodzone.
Radio używane.

EDIT:
a jak odblokować ten mechanizm ? może przy transporcie się poprzestawiało i tu tkwi problem ?



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

RCD 510 problem z CD

Post autor: Jacek75 » czw lip 11, 2013 15:24

Dalej masz problem z tym radiem? z tą blokadą transportową?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

RCD 510 problem z CD

Post autor: Zalman » czw lis 13, 2014 18:53

sory za odkopanie kotleta
ale tak zgadza się.. dalej z tym mam problem :P nic nie robiłem z tym bo mam Media-ina i wejście na karte CD tak wiec z płyt nie korzystam. Ale jak masz pomysł jak to naprawić to bardzo chętnie :)



kimus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 23, 2014 20:55

Re: RCD 510 problem z CD

Post autor: kimus » śr gru 10, 2014 14:38

Hej spróbuj tu http://www.my-gti.com/1310/volkswagen-r ... activation" onclick="window.open(this.href);return false;
jest pokazane jakie klawisze i co zrobić.
Chociaż ja w swoim rcd510 próbowałem i kiszka, ale u Ciebie ....
Wiem już mam. po wykonaniu tego ww. zanim wsuniesz płytę najpierw jak wyświetli Ci się zestaw płyt naciskasz te no CD do którego chcesz płytę i dopiero wsuwasz cd. ok? u mnie działa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości