[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

maluszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 17, 2007 00:45
Lokalizacja: Z daleka

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: maluszek » czw lis 29, 2012 02:01

Mam VW Jetta rocznik '85 z jakiś fabrycznym zestawem Heidelberg (o mocy zdaje się 4x11W albo jeszcze mniej) + cztery głośniki (dwa w desce 87mm i dwa w półce 100mm). Głośniki są w stanie rozpadu i tak się zastanawiam jakby to odświeżyć nieco. Chciałbym zachować tylne pokrywki oryginalnych głośników i radio z epoki i jeśli to możliwe zminimalizować modyfikację fabrycznej wiązki.

Opcja 1 minimalistyczna: wymienić same głośniki.
Pytanie: są jakieś współcześnie dostępne zamienniki głośników, żeby wrzucić bez modyfikacji i żeby jakoś normalnie grały z tym radiem? Z tego co widzę to współczesne głośniki to miliony watów mocy mają i tak się zastanawiam czy takie starodawne radio wogóle je ruszy.

Opcja 2: wymienić radio i głośniki.
Jak już wymieniać radio to chciałbym coś z odtwarzaczem płyt CD. Zmieniarka raczej nie wchodzi w rachubę.
Pytanie: jest cokolwiek sygnowanego przez VW z tamtej epoki (lata 80-te, 90-te) z zielonym podświetleniem, żeby miało odtwarzacz CD i zmieściło się w standardowym miejscu 1-din?
Pytanie kolejne: i jeśli jest, to jakie głośniki do tego?

Z radyjek niefabrycznych myślałem o jakimś Blauku rocznik późne lata 80-te na ISO wtyczkach (akurat znajomy mi coś miał podrzucić w temacie), żeby zachować oryginalną wiązkę i zielone podświetlenie. Tamte roczniki miały 4x35W na wyjściu (a przynajmniej tak napisano na obudowie).
Pytanie: są jakieś współczesne głośniki, na których takie radio zagra?

Z tego co zrobiłem rozeznanie to wymiarowo powinny wejść np. Blauki GTx 352 SC do przodu i BGx 402 HP do tyłu.
Pytanie: Czy taki wbudowany wzmacniacz 4x35W pociągnie takie głośniki? Jak widzę 120W mocy maksymalnej na głośniku to nie wiem co o tym myśleć.
Pytanie kolejne: Czy te dwudrożne 87mm z wystającym gwizdkiem zmieszczą się w deskę pod fabryczne pokrywki? Jakoś nie mogę wyczaić wymiarów.
Pytanie ostatnie: Czy te 100mm wejdą do fabrycznego pudełka po tylnych głośnikach? W tej chwili siedzą tam jakieś epokowe fabryczne (niespodzianka!) Blauki, ale nie wyprułem ich jeszcze, bo chciałem to zrobić jak najmniej inwazyjnie jak już będę miał nowe głośniki.

Innych opcji (zewnętrzne wzmacniacze, głośniki basowe, dodatkowe głośniki itd.) nie przewiduję.

Doradzi ktoś? Bo się nie znam kompletnie na car audio.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: k0nr4d » czw lis 29, 2012 12:41

maluszek pisze:Pytanie: są jakieś współcześnie dostępne zamienniki głośników, żeby wrzucić bez modyfikacji i żeby jakoś normalnie grały z tym radiem? Z tego co widzę to współczesne głośniki to miliony watów mocy mają i tak się zastanawiam czy takie starodawne radio wogóle je ruszy.
Kup byle jakie najtańsze i "zagrają".
maluszek pisze:Pytanie: jest cokolwiek sygnowanego przez VW z tamtej epoki (lata 80-te, 90-te) z zielonym podświetleniem, żeby miało odtwarzacz CD i zmieściło się w standardowym miejscu 1-din?
Gamma CD. Nie do dostania ;]
maluszek pisze:Doradzi ktoś? Bo się nie znam kompletnie na car audio.
Więc poczytaj FAQ Nazara. Bez wzmacniaczy dobrego grania nie będzie. Jeśli już coś robić, to musi być rewolucja w instalacji. 87mm coaxy mieszczą się w deskę w mk2.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

maluszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 17, 2007 00:45
Lokalizacja: Z daleka

Re: [mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: maluszek » czw lis 29, 2012 16:47

k0nr4d pisze:
maluszek pisze:Pytanie: jest cokolwiek sygnowanego przez VW z tamtej epoki (lata 80-te, 90-te) z zielonym podświetleniem, żeby miało odtwarzacz CD i zmieściło się w standardowym miejscu 1-din?
Gamma CD. Nie do dostania ;]
Jaką moc wyjściową ma to radio?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: k0nr4d » czw lis 29, 2012 17:08

Nie ma to prawie żadnego znaczenia w tej sytuacji, ale skoro tak bardzo chcesz wiedzieć - może mieć pewnie koło 10W RMS na kanał.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 14, 2009 09:20
Lokalizacja: Mrągowo

Re: [mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: kolorek » czw lis 29, 2012 17:12

k0nr4d pisze:
maluszek pisze:Pytanie: jest cokolwiek sygnowanego przez VW z tamtej epoki (lata 80-te, 90-te) z zielonym podświetleniem, żeby miało odtwarzacz CD i zmieściło się w standardowym miejscu 1-din?
Gamma CD. Nie do dostania ;]
Jest na allegro można brać :bigok: http://allegro.pl/rarytas-radio-vw-gamm ... 43956.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: k0nr4d » czw lis 29, 2012 17:23

Ale to jest wersja z mk3 ;) Wersja II jest tu:

http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... -37632.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

A zamiast tej III za te chore pieniądze wolałbym dołożyć jeszcze i kupić Alpine 7909.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

maluszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 17, 2007 00:45
Lokalizacja: Z daleka

Re: [mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: maluszek » czw lis 29, 2012 19:01

k0nr4d pisze:Ale to jest wersja z mk3 ;)
A ta wersja z mk3 ma coś więcej węgla na wyjściu? Bo jak ma zielone podświetlenie to mi obleci.
k0nr4d pisze:A zamiast tej III za te chore pieniądze wolałbym dołożyć jeszcze i kupić Alpine 7909.
Na Alpine 7909 to bym musiał nerkę na czarnym rynku sprzedać :D



maluszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 17, 2007 00:45
Lokalizacja: Z daleka

Re: [mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: maluszek » czw lis 29, 2012 20:20

kolorek pisze:Jest na allegro można brać :bigok: http://allegro.pl/rarytas-radio-vw-gamm ... 43956.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolega sprzedający właśnie mnie uświadomił, że to radyjko nie ma wogóle wzmacniacza w środku i wymaga wzmacniacza zewnętrznego... Ktoś się orientuje co za wzmak był fabrycznie montowany z tym odtwarzaczem???... Tego sprzedający już nie wiedział.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: Raadek » czw lis 29, 2012 20:26

k0nr4d, zdajesz sobie sprawę ile kosztuje 09'tka :chytry: dodatkowo to deck więc kolejnym wydatkiem będzie wzmacniacz.Idąc dalej tym tropem można sporo taniej kupić 7906 lub 7903 które wyglądają bardzo podobnie a kosztują już normalne pieniądze.Nie wiem czemu mi najlepiej pasował kaseciak 7618R w G2.Nie jest drogi a po dołożeniu zmieniarki gra rewelacyjnie.Wszystkie modele o których mowa to deck'i więc trzeba się liczyć z kupnem wzmacniacza.

Co do głośników to w oryginalne miejsca wkładasz 130mm woofer a pod maskownice w desce tweeter.Tył odpuszczasz a w jego miejsce kupujesz jakiś niedrogi piecyk do napędu przodu.


Natural Sound

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: JacekTDI » czw lis 29, 2012 20:52

Rozgladnij sie moze za jakims Beckerem... Może to Ci siadzie ...



maluszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 17, 2007 00:45
Lokalizacja: Z daleka

Re: [mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: maluszek » czw lis 29, 2012 21:17

Raadek pisze:Co do głośników to w oryginalne miejsca wkładasz 130mm woofer a pod maskownice w desce tweeter.Tył odpuszczasz a w jego miejsce kupujesz jakiś niedrogi piecyk do napędu przodu.
Nie mam miejsca na 130mm woofera w drzwiach. Mam wczesną wersję z 4 głośnikami.
JacekTDI pisze:Rozgladnij sie moze za jakims Beckerem... Może to Ci siadzie ...
A coś więcej, bo nawet nie wiem czego szukać, żeby pasowało wyglądem lat 80-tych i żeby miało zielone podświetlenie...



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: ditomek » czw lis 29, 2012 21:28

maluszek, 10 minut szukania i mam to http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
jeśli pinout pasuje do tego radia z allegro (a można to sprawdzić prosząc gościa o dodatkowe zdjęcia) to wykonania kosztprzejsciowki zamknie sie w 10 zł
Chyba ze jednak nie zależy Ci tak bardzo...



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: k0nr4d » czw lis 29, 2012 21:39

Raadek pisze:k0nr4d, zdajesz sobie sprawę ile kosztuje 09'tka dodatkowo to deck więc kolejnym wydatkiem będzie wzmacniacz
Wszystko wiem :) Ale jeśli ktoś jest już na tyle szurnięty, żeby 7 baniek wykładać na radio, które tylko wygląda, to czemu nie oszaleć zupełnie i nie rzucić się jeszcze więcej na kultową 09? :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

maluszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 17, 2007 00:45
Lokalizacja: Z daleka

Re: [mk2 Jetta] odświeżenie audio przy zachowaniu stylu

Post autor: maluszek » czw lis 29, 2012 23:59

ditomek pisze:maluszek, 10 minut szukania i mam to http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
jeśli pinout pasuje do tego radia z allegro (a można to sprawdzić prosząc gościa o dodatkowe zdjęcia) to wykonania kosztprzejsciowki zamknie sie w 10 zł
Chyba ze jednak nie zależy Ci tak bardzo...
Pinout nie problem, przelotka nie problem, dołożenie wzmacniacza i głośników też nie problem. Tylko na razie chciałem wiedzieć jak to było oryginalnie fabrycznie podłączone (konkretnie jaki wzmacniacz i jakie głośniki), bo jak mam wywalić 7 stów na radio, które tylko wygląda, to chociaż chciałbym, żeby grało tak jak zostało zaprojektowane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości