Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kuben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 22, 2008 00:22
Lokalizacja: Wlkp.

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: Kuben » pn sie 13, 2012 20:58

Witam serdecznie.
Jestem w posiadaniu wzmacniacza Helix Dark Blue Two (200rms w mostku przy 4ohm). Poszukuję do niego dobry głośnik basowy wraz z skrzynią zamkniętą aby razem to dobrze zgrywało. Co na chwilę obecną byście mogli mi polecić? Głośnik 25 czy 30cm? Mogą to być jakieś starsze, sprawdzone modele (lecz nowe, nieużywane) albo coś z nowości na rynku. Chcę kupić od razu całość (skrzynia basowa+głośnik). Może być sklep na allegro, essa lub inne.
Budżet na to +/- 500 zł.

Kolejna kwestia to zestaw kabli. Chcę kupić jakiś konkretny zestaw w cenie +/- 300 zł. Co sądzicie o dwóch poniższych? Czy taki przekrój nie jest zbyt duży?
https://car-tronic.pl/hifonics-hf-25wk- ... p2474.html
http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-pro-24-p502.html

Generalnie w golfiku mam takie klocki:
- radio Clarion DXZ 379 RMP
- zestaw odseparowany na przodzie Helix DB 62.1 (drzwi wygłuszone, głośniki na dystansach, tweetery w słupkach)

Słucham w przeważającej części muzykę elektroniczną (techno, minimal, house), czasami jakiś indie rock, downtempo, ambient.

Czekam na propozycje.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: slaww » wt sie 14, 2012 14:10

Najlepiej kolego podjechac do jakiegos sklepu i potestowac pare skrzynek takie doradzanie na odleglosc,,,,.

Masz dosc slaby piec na suba lepiej miec spory zapas.Do muzy elektronicznej celuj 10cali co glosnik bedzie szybki.Moze nawet 8cali ci wystarczy.

Co do kabli to kup spaware w elektrycznym 25mm2 kosztuje 11ziko za metr.Jakies holywoody rca.

Na Twoim miejscu bym myslal o innym piecu cos co bedzie mialo ze 400wacikow.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Kuben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 22, 2008 00:22
Lokalizacja: Wlkp.

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: Kuben » śr sie 15, 2012 19:50

Testowanie sprzętu w sklepie odpada. Muszę niestety polegać na opiniach i poradach innych użytkowników sprzętu ;)
Wiem że piec który mam jest dosyć małej mocy i nada się głównie do zasilenia przodu ale sądzę, że co niektóre subwoofery powinien uciągnąć. Zakup innego wzmaka również odpada.
Trochę przeszukałem internet i znalazłem 3 głośniki:
1. RE Audio RE-10S4 - 175W RMS, sprzęt ogólnie ma pozytywne opinie, póki co mój faworyt do małej skrzyni zamkniętej
2. JL AUDIO 10WX - 150W RMS, z tym tutaj bywa różne, bardziej do skrzynki z BR
3. Rockford Fosgate R1 - 125 RMS

Generalnie głośnik ma być w skrzyni zamkniętej, chodzi mi o miejsce w bagażniku ;) Auto to oczywiście golf III hatchback.
Jeżeli nie padną jakieś inne propozycje, tudzież ktoś odradzi mi zdecydowanie któryś z powyższych, to jestem zdecydowany na zakup RE-10S4.



Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: kris11998877 » czw sie 16, 2012 00:08

Polecam 1 :bigok: Daje rade :jezor:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Kuben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 22, 2008 00:22
Lokalizacja: Wlkp.

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: Kuben » sob wrz 08, 2012 17:19

Czołem!
Od kilku dni testuje nowo nabyty głośnik RE Audio RE-10S4 w skrzyni zamkniętej 15 litrowej. Powiem krótko - to był strzał w dziesiątkę! Póki co głośnik jest wygrzewany i pokrętło gain mam ustawione w połowie a mimo wszystko głośnik gra precyzyjnie i bass nie gubi się. Jeśli ktoś w przyszłości będzie się zastanawiał nad takim połączeniem jak w moim przypadku to polecam!
Co do kabli to zastosowałem zestaw Hollywood PRO-24.

Temat do zamknięcia.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: powalla » sob wrz 08, 2012 22:02

Kuben pisze:Póki co głośnik jest wygrzewany i pokrętło gain mam ustawione w połowie a mimo wszystko głośnik gra precyzyjnie i bass nie gubi się.

Co ma pokrętło Gain do gubienia się?



Kuben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 22, 2008 00:22
Lokalizacja: Wlkp.

Pomoc w wyborze głośnika do wzmacniacza Helix DB Two

Post autor: Kuben » ndz wrz 09, 2012 12:05

Fakt, dziwnie to zdanie wyszło :P Miałem na myśli to, że przy skrzyni otwartej którą kiedyś woziłem w aucie przy niektórych utworach bass dziwnie się "mieszał" jakby, nie wiem jak to opisać, po prostu trzeba posłuchać obu rozwiązań. Pokrętło gain nie ma tu nic do gubienia się.

Pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości