pudło rezonansowe

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

pudło rezonansowe

Post autor: alkodras » sob lip 07, 2012 18:20

witam chciałem się dowiedzieć jak powiększyć komorę rezonansową z przodu w golfie 3 ?? po wymianie głośników z większą cewką



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

pudło rezonansowe

Post autor: powalla » sob lip 07, 2012 21:03

:panna:



Możesz jaśniej?



alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

pudło rezonansowe

Post autor: alkodras » ndz lip 08, 2012 08:19

to tak kupiłem nowe głośniki bossmana na większej cewce , które mają większy magnes i przez to mi sie zmniejszyło pudło rezonansowe w drzwiach z przodu , i głośnik nie może dać dobrych niskich ponieważ komora w drzwiach jest za mała . dlatego chciałem tą komorę powiększyć . szukam sposobu jak to najlepiej zrobić może ktoś to już robił



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: pudło rezonansowe

Post autor: bogib184 » ndz lip 08, 2012 08:44

Jeżeli dobrze rozumie, to kupiłeś głośniki z większym magnesem i dużo większą głębokością montażową i zamierzasz je zainstalować w miejsce starych, czyli przykręcając do tapicerki ? Jeżeli tak, to zapomnij. Pomijam fakt jakości tej firmy, ale ... nie piszesz nic pod czym te głośniki mają chodzić: radiem wzmacniaczem ? Jak pod radiem to zrobiłeś krok w tył, bo fabryczne papierowe nokie, czy też isopheny pod radiem grają lepiej, głośniej, taki buszmen potrzebuje wzmacniacza i nie ma zlituj. Co do komory rezonansowej, to piszesz dziwne rzeczy :goof: ale można wywnioskować, że tematów na forum o montowaniu nowych głośników nie czytałeś... Trzeba zakupić dystans z MDF dedykowany do Golfa 3 i zobaczyć foto relację jak zrobić drzwi pod głośniki (masz podwieszony temat "Instalacje Forumowiczów" ). Przecież założenie głośników na boczek, nawet takich za 2 tys. zł nie da efektów. Głośnik musi być zamontowany stabilnie na dystansie przykręconym do drzwi, a drzwi muszą zostać wygłuszone - nawet taśmą dekarską, a duże otwory technologiczne zanitowane blachą, w przeciwnym wypadku całość o kant :ass: można potłuc, masz sporo do poczytania i oglądania. Głośniki w drzwiach nie dadzą bez wygłuszenia i dystansu (wzmacniacza) żadnej namiastki tonów niskich, żadnej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

pudło rezonansowe

Post autor: powalla » ndz lip 08, 2012 10:23

No dalej nie rozumie...ten nowy się nie mieści w drzwiach? Czy mieści się ale basu nie ma?

Jeśli to drugie to ja obstawiam podpięcie w przeciwfazie ;)

Co do komory w drzwiach , to nawet gdybyś zakupił głośnik z 2x większym magnesem niż posiadałeś , to miałoby to marginalny wpływ na reprodukcję basu w aspekcie zmniejszenia objętości komory ;)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: pudło rezonansowe

Post autor: bogib184 » ndz lip 08, 2012 10:53

Powalla, ale przecież wiesz, że jak nic w drzwiach nic nie było ruszane, to tam masz z tyłu tą piankę (może chodzi o tę "komorę", bo ta pianka odcina jakby głośnik od litrażu drzwi) i rzeczywiście Koledze może się wydawać to komorą :helm: Faktem jest, że to przeszkadza (ta pianka, a magnes nie wiem, może nie wchodzi w tę dziurę w boczku za głośnikiem, bo ona za duża nie jest za duża. Swoją drogą ten buszmen ma aż taki potężny magnes ? :chytry: Tak, siak, czy owak - jeżeli przykręcisz do tapicery i dasz pod radio, to jak byś nie patrzył, du.. z tyłu i basu jako takiego nie uświadczysz - dystansik, wygłuszonko, wzmacniaczyk i będzie o niebo lepiej (podkreślam, że lektura na Forum do przeczytania jest dość obszerna :food: ).



alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

pudło rezonansowe

Post autor: alkodras » ndz lip 08, 2012 15:56

głośniki się jakoś mieszczą tylko że właśnie basu nie ma za bardzo podłączałem je pod equ i nie wiele różnicy było miedzy samym radia a radiem z equ . głośniki są dobrze podpięte ( biegunowość ).



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

pudło rezonansowe

Post autor: k0nr4d » pn lip 09, 2012 19:34

alkodras, basu nie będzie, póki nie będzie poprawnej aplikacji w drzwiach.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

pudło rezonansowe

Post autor: alkodras » wt lip 10, 2012 18:45

nie no wiem . a żeby wygłuszyć to muszę zrywać piankę która jest na drzwiach ???. i czym mogę wygłuszyć oprócz taśmy dekarskiej???



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

pudło rezonansowe

Post autor: powalla » wt lip 10, 2012 19:43

Chyba czas na lekturę forum ...



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości