zestaw podstawowy caraudio.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

zestaw podstawowy caraudio.

Post autor: micro133 » wt cze 19, 2012 11:21

Witam

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że od kilku dni poczytałem co nieco fora car audio, ale tą tematyką zazwyczaj zajmuje się przez kilka dni raz na 5 lat gdy zmienię samochód.

W samochodzie słucham głównie radia muzyki elektronicznej i klasycznej. Nie zależy mi na tym żeby to grało bardzo głośno, raczej na tym żeby grało dobrze cicho i średnio głośno.

Zestaw będzie miał tylko głosniki z przodu, nigdy nie będzie subwoofera ani żadnych innych zmian/dodatków. Musze to zrobić na raz i chciałbym to zrobić tak żeby już nigdy do tego nie zaglądać.

Chciałbym położyć maty STP m1. W poprzednim aucie (vectra B) kładłem coś tańszego i chyba się nie przyłożyłem bo jakiegoś oszałamiającego efektu nie było, ale było ok. Teraz nie chciałbym popełnić błędu więc mam następujące pytania:

Czy tą odkręcaną blachę mam okleić od strony gdzie styka się z boczkiem drzwi, czy z obu ?
Czy w bezpośrednim otoczeniu głośnika (tam gdzie przykręcony będzie dystans głośnika) powinienem użyć innej maty ? lub położyć więcej niż jedną warstwę ?
Czy na wewnętrznej ścianie drzwi jakby na plecach głośnika, powinienem dać więcej warstw tej maty ?
Czy powinienem również okleić wewnętrzny spód i boki drzwi ? jeśli tak to w jaki sposób powinienem zabezpieczyć się przed tym żeby potem woda nie stała w drzwiach (bo zakładam że ona wypływa dnem drzwi).


Chciałbym zamontować wzmak, z tego co czytałem warto kupić sony XM ze złotej serii lub alpine V12.
Niestety nie wiem jak rozpoznać czy dany sony XM jest ze złotej serii czy innej bo jest bardzo dużo tych wzmaków na allegro.
Zależy mi na tym żeby był mały, bo może udało by mi się zamontować go gdzieś wewnątrz środkowej konsoli. Takie rozwiązanie by mi pasowało, bo nie musiałbym za bardzo kombinować z prowadzeniem kabli, a dodatkowo nic nie było by widać a grałoby lepiej :-)

jednocześnie trzeba do tego dobrać głośniki. Więc poniżej wrzucę kilka propozycji i prosiłbym żeby mi to dopasować tak żeby to jakoś takoś grało.

Powerbass L60c
Alpine sxe 1750
hertz dsk 165
Helix B 62C

ten wzmak to jeden z mniejszych co jest jego dużą zaletą :-)
http://allegro.pl/sony-xm4020-i2425162345.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ten z kolei dużo większy ale nadal z małych.
http://allegro.pl/alpine-f250-v12-i2426536252.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo proszę o wskazanie dobrego połączenia, ewentualnie jeśli ktoś mógłby mi wskazać inny wzmak lub głosniki którym powinienem się zainteresować to będę wdzięczny.
Generalnie jak widać to ma być raczej budżetowy zestaw więc głośniki do totalny max 400 pln wzmak 300 pln.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

g.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

zestaw podstawowy caraudio.

Post autor: Kubus20 » wt cze 19, 2012 16:18

Soniacza z dobrej serii ma na sprzedaż forumowicz z tego co widziałem...

O głośnikach na przód tematów na forum jest full.

A co do mat STP, to ostatnio wypróbowałem i jednak wolę maty HW energetic, mimo tego że wychodzi ciupkę drożej.

Pozdro :pub:



micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

zestaw podstawowy caraudio.

Post autor: micro133 » śr cze 20, 2012 20:33

Panowie

czy jest jakaś wogóle szansa żeby zmieścić wzmacniacz gdzieś pod tunelem/konsolą środkową ?
jest tam jakieś miejsce po zdjęciu tych plastików ?

Naprawde nie wiem gdzie to zamontować, wszyscy montują w bagażniku ale ja go uzywam do innych celów, z kolei pod siedzeniem nie podobają mi się dwie rzeczy, raz że to ktoś od tyłu nogą skasuje, a dwa że fotel jako część ruchoma może poprzecinać kable przy małym pechu, z kolei gdy przykręce do fotela to kable będą pracować, trzy nie ma tego za bardzo do czego przykręcić, poza tym miejsca tam też nie zbyt wiele, a chłodzenie wydaje się średnie.

Gdzieś go muszę zamontować, no ale nie chce stracić podstawowych funkcjonalności samochodu.
konsola środkowa wydaje sie idealna, ale nigdy tam nie zaglądałem, nie znalazłem żadnych fotek, stąd to pytanie.

jeśli tam nie ma, to chyba zamontuje w komorze silnika :-). nie no żarcik.

Pozdrawiam
g.



Awatar użytkownika
louderr_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 10:35
Lokalizacja: Biłgoraj

zestaw podstawowy caraudio.

Post autor: louderr_88 » śr cze 27, 2012 12:02

Myślę ze jak przykręcisz go do siedzenia to auto bardzo na funkcjonalności nie straci :)


Obrazek
Mój Czarnuch
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508605" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości