dobór audio w mk1

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

dobór audio w mk1

Post autor: ddaan » pn cze 18, 2012 20:57

witam
chce zmienic na nowe moje audio w golfie mk1
cały problem polega na tym ze wszystko ma byc niewidoczne i ukryte wiec dziury w drzwiach nie wchodza w gre !
stare glosniki 100mm mam ukryte za kratkami na wiewu tymi dużymi wyżej są mniejsze kratki i tam mam tweetery zwrotnice zmaskowane pod deską
i tak powinno to wygladac
radio ukryte w desce za panelem radia z epoki
jednostka sterująca sony-cdx-s2200 takie musi pozostac jest z joystikiem do lepszego sterowania
podłoga wygłuszona
zostały do wygłuszenia drzwi
cena jaka chce wydac na głosniki zwrotnice tweetery iwzmacniacz to ok 1300 zł
co polecacie jakie propozycje myślałem o czym w rodzaju
GROUND ZERO GZRC 100FX
u-DIMENSION Jr COMP- 4
DLS R4
jaki wzmacniacz do tego dobrac i jaki głosnik basowy do bagażnika też nie duży do zabudowy
co polecacie jakie pomysły propozycje
czekam na rady



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

dobór audio w mk1

Post autor: slaww » pn cze 18, 2012 21:58

Niestety z glosnika 100mm nic nie zyskasz.Glosnik musi byc 16 w dzwiach plus tw.Kup sobie drugi koplet tapicery i zrob porzadnie dzwi.Po co sobie kladzieszam klody pod nogi.

Leczy mnie takie podejscie do tematu jestes kolejna osoba co w 20lenim aucie szuka prostych i nie inwazyjnych rozwiazan.Tak sie nie da.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

dobór audio w mk1

Post autor: dan124 » pn cze 18, 2012 23:02

Mam głośniki 4" które relatywnie kopią i sprawdzały się jak w furce były one i sub.



ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

dobór audio w mk1

Post autor: ddaan » wt cze 19, 2012 05:49

nie szukam brzmienia idealnego !
Ma mi grac towszystko i pasować do siebie dlatego prosze o pomoc w doborze sprzetu nie bede tym nigdzie startował w zawodach car audio itd
zestaw który mam teraz gra sobie całkiem przyzwoicie
chciałem dołożyc głosnik bassowy i wzmacniacz
wiec co polecacie z głosników 100mm ?



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dobór audio w mk1

Post autor: Raadek » wt cze 19, 2012 09:40

Zastanawiam się po co chcesz wygłuszać drzwi jak nie myślisz tam głośników montować?


Natural Sound

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

dobór audio w mk1

Post autor: Gawior » wt cze 19, 2012 12:14

Z 100mm raczej ciężko, żeby ktoś ci doradził, bo raczej nikt tego nie montuje. Zazwyczaj ktoś przerabia i dostosowuje drzwi pod 165mm, ewentualnie te 130mm
Dodatkowo widzę jeszcze pewną nieścisłość. Po co chcesz wygłuszać drzwi, skoro głośniki i tak schowałeś w desce ?
Poza tym w desce, bez jakiejś komory dla głośnika nie będziesz miał, żadnego przyzwoitego dźwięku.

Powracając do zestawu, to DLS R4 ma dobrą skuteczność, także zagra głośniej niż np. ten GZ , ale jak to gra tego ci nie powiem, bo nie słyszałem, jak i pewnie większość osób bo to 100mm
Jak już się bawisz w CA i masz na to fundusz, to naprawdę lepiej zrobić drzwi pod głośniki 165mm i je jakoś zamaskować materiałem przeźroczystym akustycznie, albo jakoś inaczej.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

dobór audio w mk1

Post autor: Kubus20 » wt cze 19, 2012 16:14

Najlepiej byłoby zrobić jednak jakieś panele pod 16-tki w drzwi. Może autor znajdzie sposób, żeby estetyka go zadowalała...
Ale mimo wszystko jestem w stanie zrozumieć chęć niezmieniania oryginalnego wyglądu wnętrza w takim klasyku...

W przypadku nie montowania głosników w drzwi, można je wytłumić ale w taki sposób, żeby w aucie zrobiło się ciszej, co napewno wpłynie pozytywnie na wrażenia z odsłuchu...



ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

dobór audio w mk1

Post autor: ddaan » wt cze 19, 2012 19:43

podłoga wytłumiona
grodz silnika też
poco wygłuszac drzwi a to jasne żeby w aucie było ciszej podczas jazdy
mam wlozony silnik 2 litrowy
a jesli chodzi o drzwi to mozna pokombinowac z tymi maskownicami z materiału ale jak zamontowac zeby nie odstawału a były jednoczesnie zamontowane fachowo
jakie głosniki tam wstawic i czym to zmaskowac
musiał by to byc zestaw z bardzo płytki montażowo
co jesli przełonie głosniki materiałem
jaki zestaw gosników polecacie do takiej instalacji i jak to ugryść ?
jest to jednak klasyk jak dlamnie i wnetrze jest utrzymane w klimacie zbiżonym do orginału
Wyzwanie = dobry projekt



ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

dobór audio w mk1

Post autor: ddaan » śr cze 20, 2012 05:45

a co polecacie
jakie głosniki dobrac i jaki wzmacniacz ?
muzyka głównie rock i rege



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

dobór audio w mk1

Post autor: Gawior » śr cze 20, 2012 10:22

Przesłonić materiałem możesz, ale nie sam głośnik :jezor: , tylko maskownice na nim. Jakimś materiałem nie gęstym, zbitym, a najlepiej materiałem przeźroczystym akustycznie, bo inaczej będzie tłumił dźwięk.
Zakładając, że montujesz w drzwi głośniki, to fundusz zostaje ten sam, czyli 1300zł na same głośniki i wzmacniacz, czy może jest to: głośniki, wzmacniacz, przewody zasilające i sygnałowe, dystanse + wygłuszenie drzwi, przewody głośnikowe ( wzmacniacz -> głośniki ) ?
Nie wspominając o subwooferze.

Napisz ile dokładnie masz $$$ i co chciałbyś ( jakie elementy ) kupić, zamontować, no i czy jednak w te drzwi, czy nie.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

dobór audio w mk1

Post autor: ddaan » śr cze 20, 2012 20:50

no wyglada na toze z tego co piszecie to tylko w te drzwi moge sie wpakowac
strasznie mi tonie pasuje do stylizacji
1300 zl na glosniki dystanse wzmacniacz i okablowanie
moze jeszcze jakieś inne pomysły zamast drzwi ?



ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

dobór audio w mk1

Post autor: ddaan » czw cze 21, 2012 07:51

No i widze ze fachowa odpowiedz najlepiej tak dowalic jak sie pomysłów nie ma
Jak nie masz co pisac i nie posiadasz zadnej konkretnej rady to nie nabijaj sobie postów bo to sie mija z celem zasmiecasz mój temat
Prosilem o rade co do audio a stwierdzenie kup sobie słuchawki mija sie z celem !
Uparłeś sie na drzwi a jest inne rozwiazanie ale na to nie wpadłeś
Można zamontowac głośniki koło nóg obok pedałów i też ma to racje bytu
drzwi zostaja nietknięte i głosniki nie bedą widoczne
tylko jaki zestaw tam wsadzić



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

dobór audio w mk1

Post autor: Kubus20 » czw cze 21, 2012 08:57

ddaan, tylko zastanów się, czy jest tam odpowiednia ilość miejsca, bo słabo widzę takie buły koło nóg w MK1.
Grać też będzie gorzej niż w drzwiach...
Wolałbym już chyba dobry system na tych 10 wsadzić w deskę niż tak kombinować, choć nie wiem jak to dokładnie wygląda w MK1.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: dobór audio w mk1

Post autor: bogib184 » czw cze 21, 2012 11:03

Miejsca tam nie ma za wiele, taka komora chociaż 5 litrów, do tego głośniki, które grają w takich pojemnościach nie są tanie. Myślę, że to nie wypali (w bmw e32, e34 taki temat jest w miarę prosty do wykonania). Miałem MK1 i tam albo kupić drugie boczki i postarać się na jakieś ładnie wkomponowane panele (ori trzymać w zapasie), albo robić oryginalny system na tych 100 mm, chociaż jakich byś ich tam nie włożył, to rezultaty nie będą w pełni satysfakcjonujące. Schować 16 całkowicie pod tapicerkę - myślę, że szyba by się nie opuściła do końca. Co do tych komór przy nogach - można by spróbować z 13 cm systemem, ew. głośniki z jakieś z domowych (zazwyczaj mają parametry, które pozwalają im grać w mniejszych pojemnościach).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości