Radio do 210 zł porada

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

sloan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:46

Radio do 210 zł porada

Post autor: sloan » pn cze 18, 2012 17:14

Witam moje autko to Punto 1.1
Nie jestem ekspertem i nie znam się na tym i potrzebuje waszej rady jakie kupić radio do 210 zł
Na oku miałem PIONEER MVH-1400UB no ale może jest coś lepszego w tej cenie doradźcie mi
Oczekuje od radia dobrej czystej i głośnej muzyki z basem, wiem że to zależy od głośników no ale radio też musi spełniać jakieś wymagania

I jeszcze jakie radio z tych tańszych byłoby dobre tak do 150 zł max



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Radio do 210 zł porada

Post autor: skaktus » pn cze 18, 2012 18:05

Wymagasz rzeczy niemożliwych... Do basu to musisz mieć subwoofer lub choćby drzwi wygłuszone matami i odpowiednie głośniki.

Radio osiąga moc w granicach 15 - 20 W na kanał, więc o mega waleniu zapomnij.

Co do 150 zł ? Zależy co wymagasz prócz "basu i głośnej muzyki" - porty usb itp. Do 150 zł wiele nie zdziałasz.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Radio do 210 zł porada

Post autor: Gawior » wt cze 19, 2012 13:12

Z radia ( zwłaszcza za +/- 200zł ) nie będziesz miał ładnej, czystej muzyki i to z basem.
Radio ma 4x22-24W RMS
Przy takich mocach to trzeba się postarać o brak przesteru. Żeby był bass, to wzmacniacz i subwoofer.
Można się pokusić o zestaw głośników w drzwi grających przywozicie i z lekką nutą basu, ale to głośniki około 250zł plus wygłuszenie drzwi też z 200zł
Jak wygłuszysz drzwi, to jakość grania samych głośników się podniesie.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Black_Roach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 15:50

Radio do 210 zł porada

Post autor: Black_Roach » pt cze 22, 2012 00:51

Pionner dobra marka po ustawieniu podniesieniu dźwięku podbiciu basu to z dobrych głośników wyciągniesz przyzwoity dźwięk (nie wspomnę o reszcie wygłuszenie itp). Omijaj z daleka takie radia jak peiying czy inne cuda z allegro, np co to za radio za 50 zł na allegro z czego wo gule jest to robione ?! Miałem kilka radyjek w rękach i tych lepszych i tych gorszych, (gorsze) to dźwięk do kitu, rano jak mróz przyszedł się nie chciało włączyć, to tez się po 15 minutach rozgrzało aż znajomemu taśma się od kabli odkleiła, długi odstęp czasu między jedno piosęka a drugą... Na razie gustuje w pioneerach. polecam http://www.centrumaudio.pl/Pioneer_DEH_2300UB-2251.html" onclick="window.open(this.href);return false; Tylko co ci da radio dobre jak będziesz jeździł na dojechanych firmy krzak głośnikach. Moje cacko http://www.centrumaudio.pl/Pioneer_DEH_ ... -2629.html" onclick="window.open(this.href);return false;



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Radio do 210 zł porada

Post autor: bogib184 » pt cze 22, 2012 07:39

Black_Roach pisze:Pionner dobra marka po ustawieniu podniesieniu dźwięku podbiciu basu to z dobrych głośników wyciągniesz przyzwoity dźwięk (nie wspomnę o reszcie wygłuszenie itp). Omijaj z daleka takie radia jak peiying czy inne cuda z allegro, np co to za radio za 50 zł na allegro z czego wo gule jest to robione ?! Miałem kilka radyjek w rękach i tych lepszych i tych gorszych, (gorsze) to dźwięk do kitu, rano jak mróz przyszedł się nie chciało włączyć, to tez się po 15 minutach rozgrzało aż znajomemu taśma się od kabli odkleiła, długi odstęp czasu między jedno piosęka a drugą... Na razie gustuje w pioneerach. polecam http://www.centrumaudio.pl/Pioneer_DEH_2300UB-2251.html" onclick="window.open(this.href);return false; Tylko co ci da radio dobre jak będziesz jeździł na dojechanych firmy krzak głośnikach. Moje cacko http://www.centrumaudio.pl/Pioneer_DEH_ ... -2629.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Piszesz bez sensu... W momencie, kiedy czytam o podbiciach basu, loudnessach, to ktoś próbuje ukręcić coś z niczego. Tworzysz przester przy głośniejszym słuchaniu i sztucznie podbijasz pasmo, a piszesz o dobrym dźwięku i dobrych głośnikach ? Co to znaczy dobre głośniki pod końcówkę radia ? Widziałeś w sprzedaży takie, co mają 20 wat w rms ? Temat ogólnie wielokrotnie poruszany i nadający się do kosza, a dlaczego ? Wpisuje się w szukajkę na Forum "radio do 300 zł" i czyta post takiego chamskiego forumowicza jak ja: weź ładniejsze, bo w cenach do 300-400 zł to praktycznie jakość ta sama, może się różnić jakimś dodatkiem, może grać nieco inaczej (nie lepiej gorzej, bo to kwestia gustu, że jeden woli więcej sopranu, a drugi dołu, jednak są to ustawienia wyjściowe, które w każdym z tej półki cenowej możesz osiągnąć przez odpowiednie kręcenie i ustawienie). Dylematu przy wyborze radia za 210 zł, to już nie powinieneś mieć absolutnie żadnego, jak byś jakąś używkę wynalazł do 250, było by to radio o półkę, czy 2 wyżej, jednak jak starszy model, to jednemu brak usb, a drugi słucha muzyki mp3 i w tym momencie i tak nie ma jakości, jak nie wierzycie, to puśćcie nawet na słabszym sprzęcie oryginalne Audio CD a następnie mp3 - głuchy usłyszy ile szczegółów traci (oczywiście nie każdy jest melomanem, cz audiofilem :helm: ). Za te pieniądze radio się po prostu kupuje, wybiera pod wygląd deski rozdzielczej, a pionek za 250 ni gr lepiej jak alpine, czy clarion za 250 zł (byle jakaś firmówka). Ale się rozpisałem :los2:



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości