Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: Grabnięty » czw maja 24, 2012 08:44

Witam, tym razem chciałbym się dowiedzieć czy jestem w stanie wykorzystać to co obecnie mam jeszcze po poprzednim użytkowniku trójki, wiem że był wzmacniacz, wiem że była mała tuba basowa (jeśli tak to można nazwać :kac: ) było bo wyciągał jak sprzedawał... Jeździłem już spory czas bez tych elementów jednak chciałbym wykorzystać fakt iż dość ciekawa instalacja jest, tylko właśnie pytanie, co z niej mogę wyciągnąć, czy wogóle coś jestem w stanie do tego podłączyć, jeśli tak to gdzie wzmacniacz, gdzie głośnik basowy? Poniżej foto to co mi wystaje w bagażniku:

Obrazek

Obrazek



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: Slavwek.ie » czw maja 24, 2012 10:03

To co wystaje w bagażniku, to kable sygnałowe i głośnikowe. Do podłączenia wzmacniacza brakuje kabli zasilania (poszukaj, może gdzieś są)
Jeśli planujesz coś zamontować w bagażniku, to przejrzyj całą tą instalację (którędy idzie, dokąd prowadzi) żeby uniknąć jakiś niespodzianek w postaci zwarć itp.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: Grabnięty » czw maja 24, 2012 10:16

Kable zasilające to te dwa w jasnej izolacji, biegną od akumulatora aż do bagażnika, rozumiem że niebieskie (dwa wtyki + cieniutki) to kable sygnałowe? Wszystko pierwsze zdjęcie. Druga fotka przedstawia te same kable niebieskie co na pierwszym zdjęciu oraz złączkę którą połączone są głośniki z półki.

Jaki sprzęt można do tego podłączyć? i ewentualnie jak?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: bogib184 » czw maja 24, 2012 10:20

Masz połowę sukcesu, sprawdź czy głośnikowe kabelki idą aż do drzwi. Sprawdź, czy przy akumulatorze jest przykręcony gruby przewód z oprawką bezpiecznika - jeśli tak, to powinien iść progiem aż do bagażnika, powinna być też masa w bagażniku - też gruby przewód przykręcony gdzieś do jakiejś śruby od pasów bezpieczeństwa z tyłu. Jeżeli jest, to nabyć wzmacniacz i działać :) Jeżeli nie ma - potrzeba 5 m przewodu od akumulatora do bagażnika (dość gruby - np. 20 mm2), oprawka bezpiecznika, bezpiecznik, konektory widełkowe do wzmacniacza, konektory oczkowe, 1 metr przewodu na masę (np. 20 mm2).



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: Slavwek.ie » czw maja 24, 2012 10:28

Grabnięty pisze:Kable zasilające to te dwa w jasnej izolacji, biegną od akumulatora aż do bagażnika
Taka instalacja nie nadaje się na jakikolwiek, nazwijmy to "normalny" wzmacniacz. Kable mają za małą średnicę.
Sygnały możesz sobie zostawić, zasilanie trzeba robić od nowa.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: bogib184 » czw maja 24, 2012 10:29

To cienkie te kable z akumulatora, to są kabelki głośnikowe, a nie do zasilania - ktoś po prostu lipę odwalił...



Awatar użytkownika
tedevip
PROSTO. i ELEGANCKO !
PROSTO. i ELEGANCKO !
Posty: 85
Rejestracja: wt lis 24, 2009 11:13
Lokalizacja: Brodnica

Re: Instalacja poprzedniego właściciela a podłączenie (foto)

Post autor: tedevip » czw cze 14, 2012 22:42

Grabnięty pisze:Witam, tym razem chciałbym się dowiedzieć czy jestem w stanie wykorzystać to co obecnie mam jeszcze po poprzednim użytkowniku trójki, wiem że był wzmacniacz, wiem że była mała tuba basowa (jeśli tak to można nazwać :kac: )
Jaka tuba takie kable :jaja:
Popatrz sobie u innych posiadaczy VW jak mają zrobione. Zamontuj porządne kabelki zasilania, żebyś sobie fury nie spalił !


obecne auto JETTA A2 COUPE GTX viewtopic.php?f=87&t=471331&p=5740560#p5740560

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości