problem reset radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

IronBody14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 05, 2012 01:08

problem reset radio

Post autor: IronBody14 » pt maja 18, 2012 08:29

Cześć, radio samochodowe mam podłączone przez kostę ISO + bezpośrednio wzmacniacz antenowy i kabelek ze wzmacniacza do 12V z kostki ISO po wzmacniaczu wchodzi antena. radio włącza się bezpośrednio po włóżeniu kluczykó do stacyjki. Ale problem jest taki gdyż włóże kluczyki do stacyjki radio włącza się zalapam auto radio gaśnie(to jest prawie normalne zdarzenie) ale po zapaleniu silnika radio ponownie się włącza i resetuje moje ustawienia które sobie wcześniej zapisałem, tak zawsze się dzieje a ustawione stacje w pamięci zostają na swoim miejscu? Dlaczego się resetuje?

Drugi problem mam taki że gdy jadę autem stacje mi wogóle nie chodzą słąby sygnał przerywa lub nie idzie dana stacja? jedna stacja nie idzie a do radioodbiornika tej stacji mam zaledwie 20KM, Tak jak by wzmacniacz nic nie dawał czy radio źle jest uziemione? Dodam że radio mam nowiutnie tydzień temu kupione JVC KD-431. Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

problem reset radio

Post autor: lukasz3001 » pt maja 18, 2012 08:41

u mnie wlasnie przez wzmacniacz sygnalowy zadnej stacji nie potrafilo zlapac nie przejmowalem sie tym ale jak ciagnelem kable pod skrzynie basowa to zauwazylem ze jest wzmacniacz zamontowany wywalilem go i stacjee normalnie radio zaczelo wyszukiwac wiec odepnij go i sprawdz jak bedzie

po przekreceniu zaplonu ale nie odpaleniu stacje pamieta i gina opiero po odpaleniu? czy jak wyciagniesz i wlozysz kluczyk to juz nie pamieta stacji ?



IronBody14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 05, 2012 01:08

problem reset radio

Post autor: IronBody14 » pt maja 18, 2012 17:45

gdy włożę kluczyk radio się włącza zmieniam ustawienia radia, po czym wyciągam kluczyk, radio gaśnie, wkładam kluczyk radio włącza się zapalam silnik w tym momęcie radio gaśnie i po chwili włącza się z ustawieniami początkowymi.
Myślę że to może być związane z poprowadzeniem prądu 12V wydaje mi się że idą 2 kable 12V jeden po zapłonie a 2 stały ten stały powinien potrzymywać pamięć. Wszystko dobrze ale tu jest kostka ISO.
lukasz3001 pisze:u mnie wlasnie przez wzmacniacz sygnalowy zadnej stacji nie potrafilo zlapac nie przejmowalem sie tym ale jak ciagnelem kable pod skrzynie basowa to zauwazylem ze jest wzmacniacz zamontowany wywalilem go i stacjee normalnie radio zaczelo wyszukiwac wiec odepnij go i sprawdz jak bedzie

po przekreceniu zaplonu ale nie odpaleniu stacje pamieta i gina opiero po odpaleniu? czy jak wyciagniesz i wlozysz kluczyk to juz nie pamieta stacji ?
wzmacniacz nie powinien osłabić sygnału bo on wzmacnia prądem kabel antenowy, W 2 aucie też mam wzmacniacz antenowy i radio gra Prawidłowo a tamto radio jest tej samej marki lecz dużo starsze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości