Wybór zestawu w podszybie.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: skaktus » sob kwie 07, 2012 17:09

Witajcie.

Szukam dobrej jakości zestawu w podszybie do mk3. Sprawdzając to co jest na www, stwierdzam że zestaw na wcisk ogranicza mnie do kilku modeli. Czy ktoś z was ma sprawdzone głośniki, które po włożeniu w dechę, nie będą blokować kratek osłaniających, zagrają odpowiednio itd ? Nie celuję w super zestawy. Całość będzie napędzać radio, dające około 20 W na kanał. Mile widziany zestaw dwudrożny typu średnio-wysoko tonowy.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: k0nr4d » sob kwie 07, 2012 18:20

Kup obojętnie co. Nie ma sensu wkładać kasy w takie głośniczki, bo one i tak nie zagrają. Przetworzą najwyższą część pasma, będzie trochę średnicy, a o niskich nie ma mowy.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
suchy__22__
Green Bottle MK3
Green Bottle MK3
Posty: 535
Rejestracja: czw mar 15, 2012 23:33
Lokalizacja: TSZ

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: suchy__22__ » sob kwie 07, 2012 18:27

Ja bym nie wsadzał tweeterów w miejsca ori gwizdków, te osłonki powodują ze głośniki tracą na jakości i przejrzystości dźwięku. Głośniki dwudrożne hmm nie kupuj tego, podstawy CA się kłaniają, jeżeli chcesz mieć dobrą scenę na przodzie proponuje same tweetery bez wynalazków bo potem bedziesz żałował jak będą piachem po uszach sypać
Pierwsze podstawowe pytanie, do ilu możesz wydać na gwizdki?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=455296" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: skaktus » ndz kwie 08, 2012 08:10

Gwizdki bede mial z Dsp z nokii w drzwiach plus GMS do tego jak glosnik basowy w drzwi,nie jest to jakis super zestaw,jednak gms byl okreslany jako przyzwoity.



Awatar użytkownika
suchy__22__
Green Bottle MK3
Green Bottle MK3
Posty: 535
Rejestracja: czw mar 15, 2012 23:33
Lokalizacja: TSZ

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: suchy__22__ » ndz kwie 08, 2012 09:36

W drzwi pod samo radio GMS stykną
Drzwi masz coś przygotowane pod glosniki? jakieś dystanse z mdf, wygłuszenie?
skaktus pisze:Gwizdki bede mial z Dsp z nokii w drzwiach plus GMS do tego jak glosnik basowy w drzwi,
to ile tych głośników w drzwi? :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=455296" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: skaktus » ndz kwie 08, 2012 18:12

Pod GMS będą robione dystanse + wygłuszenie drzwi.

Z tego co widziałem oryginalne tapicerki pod DSP, w drzwiach przednich jest miejsce na głośnik 16,5 cm + gwizdek w okolicach klamki i jego bym chciał wykorzystać.
W tym momencie padł właśnie pomysł wrzucenie w podszybie czegoś średniotonowego. Nie muszą to być żadne cuda. To że basu z tego nie zyskam najmniejszego to wiem i nawet tego się nie spodziewałem. Aktualnie mam najprostsze ADX w cenie 19 zł za parę, grają, nie charczą, więc skoro nie ma sensu, zostają na miejscu.


Jako że auto będzie miało "pełną tapicerkę z DSP" - w tył idzie również zestaw GMS + tak jak jest w oryginale tj gwizdek. Tutaj też rodzi się pytanie - auto to 3D, więc w tylne głośniki nie dam żadnego dystansu bo za bardzo nie ma jak - jakie zastosować głośniki 16,5 w takie dziurawe tapicerki ?

PS-Ile kg wagi przybywa drzwiom przy typowym wygłuszeniu drzwi (wszystkie blachy) / wygłuszeniu tylko dziur pod tapicerką ? Oczywiście nie mówię tutaj o dokładnym wyliczeniu, chodzi mi o przybliżone wyliczenie.



Awatar użytkownika
boss999
...
...
Posty: 359
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 12:03
Lokalizacja: Żywiec/Bogdanów/VrocłaW
Kontakt:

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: boss999 » pn kwie 09, 2012 08:30

skaktus, idziesz bardzo złą drogą, o ile DSP w pełni ori jakoś tam gra, to takie składane z różnych elementów to kicha. Wrzuć zestaw odseparowany, w wygłuszone drzwi woofer, w słupek tweeter podepnij zestaw pod wzmaka i będzie super, głośniki z tyłu sobie odpuść, szkoda kasy, w 3 drogi też bym się nie pchał bo bez zwrotek i strojenia będzie :ass:



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: bogib184 » pn kwie 09, 2012 11:08

Kolega widzę,że gdzie widzi miejsce montażu na jakieś głośniki, koniecznie chce, żeby coś tam niepotrzebnie hałasowało, a to błąd. Takie podejście może zrobić taki bałagan, że zabiją wysokie tony wszystko inne. To już bym wolał woofer w drzwiach i ori jedwabny gwizdek philipsa w podszybiu (gwizdek ma kondziołka, więc zwrotki nie potrzeba, wooferek w wygłuszone drzwi i styka).



Awatar użytkownika
suchy__22__
Green Bottle MK3
Green Bottle MK3
Posty: 535
Rejestracja: czw mar 15, 2012 23:33
Lokalizacja: TSZ

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: suchy__22__ » pn kwie 09, 2012 11:44

skaktus, 11 przykazanie- nie cuduj ;)
dokładnie jak koledzy piszą zestaw odseparowany dobrze zrobione drzwi + jakiś wzmak i bedzie dobrze :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=455296" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: kris11998877 » pn kwie 09, 2012 13:49

Za dużo kombinujesz :kac: A koledzy może ktoś podrzucić ile mat lub m2 potrzeba na wygłuszenie drzwi w MK III 3D :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: skaktus » pn kwie 09, 2012 14:29

Oki, zrobię jak mówicie. Czyli wszystko się klaruje. W przód idzie GMS + wygłuszenie drzwi a w podszybie ewentualnie gwizdek. Tył pozostawię bez głośników.



Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: kris11998877 » wt kwie 10, 2012 00:05

:bigok: :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: bogib184 » wt kwie 10, 2012 05:25

kris11998877 - pomierzyć trzeba :okej: Powiem tylko, że kup maty lepsze i daj jak coś jedną warstwę - lepiej jakość jak ilość w tym przypadku :helm: Kolega w 3 furtkach nałożył grubo jakiegoś fajansu, 2 czy 3 warstwy, to mu po roku tak drzwi się opuściły, że wstyd :helm: mi w 5 drzwiowym kiedyś też (trochę mniej, ale dość znacznie) :helm: Myślę, że około 2,5 m2 (o ile dobrze kojarzę).



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Wybór zestawu w podszybie.

Post autor: Gawior » wt kwie 10, 2012 13:33

skaktus GMS 1865 weź. Nie GMS 1765N, bo to różnica.
Gwizdku weź też GMS 25C
Gra to już dobrze.
Pod samo radio wystarczy to co powyżej. Gwizdki podłączasz pod wyjścia z radia na przednie głośniki, a woofery po tylne wyjścia głośnikowe.
Wtedy ma to "ręce i nogi".

Dobre są tez głośniki Mission-a, które można kupić na allegro za 20zł para ( około 30zł z przesyłką ). Są to głośniki 8Ohm, ale nadają się do CA i w tej cenie to naprawdę się opłaca.
Za 20zł to można co najwyżej zamontować "piezaki", a to się nadaje do pocztówek grających. Sam nabyłem komplet Mission-ów na próbę do przetestowania ( jak wiele osób z innego forum ). Na razie były podpinane same i grają ładnie ( można je znaleźć na allegro pod hasłem tweeter 1", ale obecnie ich nie ma ).
Na forach CA można znaleźć sporo o tych tweeterach. Jest to francuski TONSIL. Jednakże te już średnio nadają się pod samo radio ze względu, że są to 8Ohm-owe głośniki I będzie to grało ciszej niż głośniki 4ohm-owe do CA.

W tylne drzwi/ półkę daruj sobie głośniki, bo to nie gra dobrze. To tak jak byś poszedł na koncert i stał tyłem do sceny. Tylne głośniki grają w tył głowy. Dobre to było w maluchach, ale takie rozwiązanie było raczej jedynym wyjściem.
Zamiast wydawać pieniądze na tylne głośniki, to kup lepsze na przód ( Te GMS co podałem to już przyzwoity zestaw ).
Ostatnio dobra cenę ma zestaw DIORA

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-zwrot-tweetery-diora-gds1607-i2259117262.html
Tylko to już pod wzmacniacz się nadaje. Sam nie słyszałem, ale ktoś kupił to na próbę i za te pieniądze to dobry sprzęt. Za 160zł ma się zestaw odseparowany, ze zwrotnicami na kondensatorach foliowych co jest już na +
Dystrybutorem na polske tego jest Manta, a producentem jest MDS ( intertechnik ).
Osoba która testowała z dwa razy droższym Helix Blue 62C, została przy tych Diorach !!!
Jak się wczuję w temat, to te Diory porównują do ... Morel Tempo 6


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości