Czy mozna podłączyc głośniki bez zwrotnic

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Marcinek_189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:01
Lokalizacja: Podlasie

Czy mozna podłączyc głośniki bez zwrotnic

Post autor: Marcinek_189 » wt mar 13, 2012 17:30

Tak jak w temacie mam μ-Dimension Jr. Pro 6 podpięte pod u-Dimension μ-Jr. 2-370 i straszne ostro gra góra dziś na dodatek odlutowała się zwrotnica chyba nie wiem jak to się fachowo nazywa ten czerwony zwój. Teraz pytanie bo nie chce wydawać kasy na ponowne jej przewijane lutowanie itp bo cały zastaw gra za ostro, czy mogę podpiąć wooferki pod tego juniora bez zwrotnik i dokupić jakiś piecyk pod tweetery i tak samo podpiąć ich bez zwrotnic? Jeśli pomoże radio Alpine 105RI.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Czy mozna podłączyc głośniki bez zwrotnic

Post autor: powalla » wt mar 13, 2012 20:18

Nie możesz. Sygnał musi zostać rozdzielony i o ile woferek puszczony bez filtrowania będzie grał normalnie , to tweeter najprawdopodobniej spali się w momencie .



Marcinek_189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:01
Lokalizacja: Podlasie

Re: Czy mozna podłączyc głośniki bez zwrotnic

Post autor: Marcinek_189 » wt mar 13, 2012 20:44

A gdzieś na forum czytałem że po zastosowaniu jakiegoś filtra jest taka możliwość bo nie chce pchać kapuchy w te zwrotki bo strasznie góra gra wysoko. Może masz jakoś propozycje co by było najlepszym rozwiązaniem żebym miał odzienie kontrole nad tweeterem i wooferem?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Czy mozna podłączyc głośniki bez zwrotnic

Post autor: Kubus20 » wt mar 13, 2012 21:51

Marcinek_189, tweeter ProX T2 gra ostro :?: Tego jeszcze nie było :bigok:
A znam ten system dość mocno.
Szkoda, że masz daleko, bo chętnie bym sprawdził jak to masz pomontowane i ustawione, bo co jak co, ale ten tweeter napewno ostry nie jest.
Przy takich Twoich wrażeniach tweeter z HSK, lub R6A, czy Dego by Cię zabił :pub:

Alpina 105 co prawda nie pomaga w "złagodzeniu" tweetera, ale...
poza tym na zwrotce jest regulacja "głośności" tweetera.



Marcinek_189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:01
Lokalizacja: Podlasie

Czy mozna podłączyc głośniki bez zwrotnic

Post autor: Marcinek_189 » wt mar 13, 2012 22:19

Mam na zwrotnicach wyciszone na maxa a i tak dalej góra ostro. Jeździłem nawet do firmy zajmującej się montażem w Siedlcach i też nic go nie uciszył. Jego rada była albo dokupić wzmaka i dzielić zwrotkę albo przerabiać żeby tweeter żeby się uciszył. Teraz już sam nie wiem co robić. A chciał bym już zamknąć temat audio i z czasem dokupić tylko coś do bagażnika i cieszyć się muzyką a obecnie to temat przodu jeszcze nie nie zamknął. Dlatego proszę o rade co zrobić żeby w końcu to zagrało. Rozważam opcję żeby pominąć fabryczne zwrotnice bo nie mam zamiaru ogarniać tego zwoju odlutowanego od płytki, dokupić jakiś piecyk pod tweetery i to wszystko podłączać tylko co będę potrzebował to tej operacji oprócz pieca prosił bym o info czy idzie tak zrobić i jak coś jakiś schemat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości