Problem z głośnikami ProaSimplex

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » wt mar 06, 2012 15:46

Witam, posiadam takie cudo http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-proa ... 19155.html" onclick="window.open(this.href);return false; tylko wcześniej całe audio siedziało w audi 80 po 2 głośniki basowe w drzwiach i gwizdki w tapicerce bez żadnego wzmacniacza grało tak świetnie że aż nie chciało się wychodzić z samochodu :) Niestety po problemach z silnikiem stwierdziłem że raczej przyszłość tego samochodu nie pisze się w pięknych barwach i przełożyłem w serwisie całość do mojego varianta i jest problem bo od samego początku całość grała strasznie płasko a basów to już praktycznie w ogóle nie było słychać nie mówiąc już o gwizdkach grających sekcję basową... w końcu postanowiłem zajrzeć pod zaślepki i kopara mi opadła ze złości.... mechanik podprowadził sobie kondensatory. Czy brak tych małych gadżetów może być spowodowany osłabieniem jakości dźwięku ?



Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Kill3ill » wt mar 06, 2012 17:08

Po treści zakładam że mechanior podprowadził Ci zwrotnice do zestawu, tak zestaw będzie grał inaczej...


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Rob79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:38

Re: Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Rob79 » wt mar 06, 2012 17:59

Bez zwrotnic upalisz głośniki wysokotonowe ajeśli jakimś cudem wytrzymają jakiś czas to wtedy z połączenia głośników basowego i wysokotonowego będziesz miał 2 omy co przeciąża radio (jeśli masz pod nie podpięte głośniki a nie pod wzmaka).



Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Re: Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » wt mar 06, 2012 20:00

szkoda było by popalić takie głośniki, ładny worek pieniędzy mnie kosztowały :/ czyli najlepszym wyjściem jest dokupienie tych kondensatorów ? http://www.poweraudio.pl/mundorf-mcap-p-16.html" onclick="window.open(this.href);return false; właśnie nie mam żadnego wzmaka wszystko leci pod radio, póki co gwizdki grają czysto nic nie pierdzi :)



Rob79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:38

Re: Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Rob79 » wt mar 06, 2012 21:17

Jeśli rzeczywiście ich tam nie ma to trzeba coś wstawić żeby nie zrobić wysokotonowcom i radyjkowi krzywdy. Tylko ja bym to zrobił trochę inaczej zanim zaczniesz kupować tą drożyznę upewnij się że to tu jest problem znaczy się przejdź sie do najbliższego sklepu elektronicznego i kup 2 kondensatory elektrolityczne 3,3uF/16V i wepnij je w szereg z wysokotonowymi głośniczkami (koszt koło 2 zł :D) i zobacz czy to pomoże.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Kubus20 » wt mar 06, 2012 21:22

A ja bym do tego "mechanika" po zgubę się wrócił...



Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Re: Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » wt mar 06, 2012 21:26

2 zł a 50 zł to w sumie jest różnica :p i jeśli będzie widać różnicę to znak że tu jest pies pogrzebany i wtedy będę mógł kupić te kondensatory dedykowane do tego zestawu tak ?
Sory że zadaje jak najmożliwiej głupie pytania ale, jeżeli chodzi o te tematy to jestem kompletnie zielony a dopiero teraz zacząłem się interesować swoją golfiną co znaczy że mam masę pytań :). A i jeszcze podpinanie tych kondensatorów to jakiś skomplikowany rytuał ?



Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » wt mar 06, 2012 21:29

już byłem .... warsztat już nie istnieje a w między czasie samochód stał rok na parkingu w warszawie bo za dużo pocztówek od panów w błękicie dostałem. to było za czasów jak jeździłem audi 80 v6 :D młody i głupi :)



Rob79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:38

Re: Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Rob79 » wt mar 06, 2012 21:37

Rytuał jest :bigok: :
1 Otworzyć piwo
2 Upić piwo
3 Odpiąć plus od głośnika wysokotonowego i między kabel a głośniczek wpiąć kondensator (jedna nóżka kondensatora do kabelka druga do głośnika)
4 Dokończyć piwo :bigok:



Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » wt mar 06, 2012 21:55

hehe elegancko :D jutro zabiorę się za to i zobaczymy co z tego wyniknie ;) a i jeszcze jedno pytanie mam trochę nie związane z tematem i są do tego inne działy ale wiążę z tym Variantem wiele nadziei tylko niestety powiem krótko w zimie jak samochód stał rok zastałem go całego przysypanego śniegiem z solą uliczną co zbiera swoje żniwa porobiłem oczywiście zaprawki ale jak tylko znajdę dobrego mechanika który powie mi w jakim stanie jest nadwozie i czy widzi sens w pomalowaniu całego samochodu tak żeby wyglądał jak nówka z salonu to z chęcią go pomaluje. Tylko wcześniej chciałem wygłuszyć drzwi żeby poprawić jakość dźwięku a że jestem muzykiem to korba siada na głowę z radości jak słyszę coś co ładnie gra i pytanie brzmi czy jak dam samochód do malowania to całe staranie które włożyłem w wygłuszenie drzwi szlak trafi czy w żadnym wypadku nie mam się o co martwić ?



Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » śr mar 07, 2012 16:52

jest git :) facet w sklepie za głowę się złapał jak powiedziałem mu o tych kondensatorach założyłem i szafa gra, może zafundować sobie jakąś zwrotnicę do tego zestawu ? Bo już tak mi bialscy spece namoncili w głowie że zwrotnicę do takich głośników muszę sobie koniecznie kupić a ten kondensator to swoją drogą

ps. Piwko odhaczone :D



Rob79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:38

Re: Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Rob79 » śr mar 07, 2012 20:29

Ciesze się że moje wypociny komuś pomogły a apropo zwrotnic to najlepiej żeby były orginalne do tego zestawu głośników :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: Kubus20 » śr mar 07, 2012 21:32

Co do lakiernika, to jak dobrze wygłuszysz drzwi, to żeby rozebrać drzwi do malowania, trzeba będzie maty drzeć, żeby się do wyjęcia szyby zabrać, więc będzie delikatny problem.



Awatar użytkownika
huffypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 05, 2012 10:34

Problem z głośnikami ProaSimplex

Post autor: huffypl » pt mar 09, 2012 10:35

czyli dam sobie spokój z wytłumianiem samochodu póki nie ruszę lakieru, chociaż korci mnie niesamowicie ;)
a ma ktoś jakiś pomysł jaką by tu zwrotnice do tego zestawu wsadzić ? bo szczerze mówiąc mam jeszcze jedną parę głośników basowych do tego zestawu które leżą na półce, może gdzieś by je tak sprytnie zamontować ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości